مردی که فقط چند ساعت میلیاردر شد

اشتباه یک متصدی باجه بانکی در اصفهان مردی در مشهد را بیش از دو ساعت میلیاردر کرد. این اتفاق در فاصله ساعت 12:45 تا یک ربع به ساعت چهاربعدازظهر روز شنبه 6 آبان ماه روی داد. صاحب حسابی که خود را میلیاردر می دید در نهایت از ترس ورود این همه پول به حسابش شوکه شده بود.

این ماجرا روز شنبه با رقمی بیش از 60 میلیاردتومان، صاحب یک شرکت خصوصی را تا پای سکته کشاند و در نهایت با مشخص شدن اصل ماجرا نفسی به او بازگرداند.
 
ماجرای میلیاردر شدن این صاحب شرکت خصوصی درپی آن روی داد که قرار بود از اصفهان پولی به حساب او واریز شود. وقتی فردی که از شهرستان اصفهان قرار بود پول را واریز کند شماره کارت صاحب شرکت خصوصی در مشهد را گرفت و پول را واریز کرد از طریق پیامک موضوع واریز شدن را به اطلاع او رساند. هنوز لحظاتی از این پیامک سپری نشده بود که پیامک دیگری از سوی بانک به دارنده حساب موجودی او را گزارش داد.
 
صاحب شرکت خصوصی در مشهد وقتی پیامک اعلام وصول پول واریز شده از اصفهان را دید متعجبانه از جا برخاست زیرا نتوانست تعداد صفرهای عدد واریز شده را بخواند.

ساعت 12:45 ظهر روز شنبه را نشان می داد. صاحب شرکت خصوصی پیامک را دوباره خواند و دید عددی 12 رقمی به حسابش واریز شده است. وقتی دوباره تعداد رقم ها را کنترل کرد به عدد واریز شده دقت کرد. متوجه شد بیش از 60 میلیارد و 300 میلیون تومان به حسابش پول واریز شده است.
 
 صاحب این شرکت خصوصی به روزنامه اعتماد گفت: اول سعی کردم از طریق دستگاه کارتخوانی که در خود شرکت داشتیم موجودی حساب بگیرم. وقتی دیدم چاپ صورتحساب هم عددی با بیش از 12 رقم را به من نشان می دهم کاملاشوکه شدم و شماره دوستم در اصفهان که باید به حساب من پول واریز می کرد را گرفتم.
 
به او گفتم چقدر پول ریختی؟ او نیز رقم را گفت و من بیشتر شوکه شده بودم زیرا رقمی که باید به حساب من می آمد در حد چندمیلیون تومان بود ولی عددی که به حسابم وارد شده بود رقمی بیش از 603 میلیاردریال را نشان می داد.

به گفته این فرد ماجرا وقتی برای او مشکوک می شود که با استفاده از همان دستگاه کارتخوان رقمی بالغ بر 500 میلیون تومان را به یکی از حساب هایش انتقال می دهد. گزارش حساب دیگرش ورود رقمی بالغ بر 500 میلیون تومان را هم تایید می کند.
 
این مرد به روزنامه اعتماد توضیح داد: همچنان نمی توانستم موضوع را باور کنم. وقتی چند بار این کار را کردم متوجه شدم تازه 2 میلیاردتومان پول را به حساب های دیگرم جابه جا کرده ام و هنوز بیش از 58 میلیارد تومان دیگر پول در حسابم باقی است.

بر اساس سخنان این مرد و تاییدیه هایی که از جابه جایی های پول از بانک هایی که خود در آنها حساب داشته است در ساعت 2:17 بعدازظهر روز شنبه وقتی این مرد متوجه شد واقعا پول موجود در حسابش رقمی میلیاردی است و 2 میلیاردتومان آن هم جابه جا شده با مدیر بانکی که حساب میلیاردی اش در آن بوده تماس گرفت.
 
ساعت 3:45 روز شنبه بود که راز این میلیاردر شدن برملاشد و مدیرعامل بانک صاحب شرکت خصوصی را به بانک فراخواند. همه چیز متوجه اشتباه متصدی بانک واریز کننده پول در خیابان نیکبختی اصفهان بود.

مدیر شعبه بانکی که مرد مشهدی در آن حساب داشت به او توضیح داده بود که متصدی بانک به جای آنکه رقم مبلغ واریزی را به شماره کارت او انتقال دهد رقمی برابر با شماره 16 رقمی روی کارت خود را برایش به حساب او واریز کرده است و به این ترتیب او در فاصله ساعت یک ربع به یک بعدازظهر روز شنبه تا یک ربع به چهاربعدازظهر روز شنبه میلیاردر شده بود.
 
با این توضیح صاحب شرکت خصوصی، 2 میلیاردتومانی که برای مطمئن شدن از میزان رقم موجوی در حساب خود به حساب های دیگرش انتقال داده بود را هم به بانک عودت داد و به این ترتیب هم متصدی از یک حمله روحی نجات یافت و هم خودش با راز این همه پول باد آورده کنار آمد.

+158
رأی دهید
-28

piade - تهران - ایران
اون متصدی سرش با کجاش بازی میکرد؟ اگر طرف ذوق مرگ میشد میمرد کی جوابگو بود؟
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 19:00
amoo uk - لیدز - انگلیس
کار خوبی‌ کرده وگرنه تمام دزدیها و پولهای نفتی‌ گردن این و متصدی بد بخت میفتاد و جارو جنجال که جاسوس اسرائیلی بودن . از یک طرف هم کی‌ به کیه ؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 19:20
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
۳هزار میلیارد خوردن خبری نشد تو هم می‌خوردی پول نفته خودت و فکو فامیلت میشد ، حلاله حلال
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 20:43
kara - روتردام - هلند
این اشتباهها هر جای دنیا ممکنه پیش بیاد. برای من هم یک بار پیش آمد که شرکت طرف حسابم ۱۵۰۰۰ یورو اشتباهی‌ به حسابم ریخت و چون در انگلیس بود باید خودم پول برمیگرداندم ولی‌ به خاطر ناهماهنگی سویفت کد را نمی‌گرفتم که باعث کلی‌ وقت کشی‌ و دردسر شد. عاقبت با عصبانیت تهدید کردم این آخرین بار است که تقاضای سویفت از شما می‌کنم تا پولتان را به شما برگردانم که مؤثر واقع شد و توانستم پول را برگردانم.
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 22:32
Zolf Ali - دبی - امارات
راستش من اگه بودم که پولو بالا میکشیدم صداش هم در نمیاوردم حالا که این همه تو مملکت بچاب بچابه خب ماهم میچاپیدیم دیگه مگه چی میشد؟ 60 ملیارد که در برابر سه هزار ملیارد عددی نیست!!!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 22:42
albert3ak - کالیفرنیا - امریکا
چقدر کوتاه
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 00:12
Shirdel - لندن - انگلیس
شرکت خصوصی وشصت میلیارد تومان؟خوبه والا
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 00:34
betoche111 - دبی - الامارات
دوستان اینا همش حرفه . مقدار جابجای پول از طریق کارت خوان تنها 30 میلیون ریال ( 3,000,000 تومان. ) در روز هستش ، این داره میگه 500 میلیون تومان . یعنی با همون کارتش 4 بار جابجای پول به مبلغه 2 میلیارد داشته ، امکان نداره . واسه صحت حرفم من لینک که در روز چند میلیون رو میشه جا به جا کرد رو واستون گزاشتم. البته دوستانی که مطلع نیستند چون که در ایران زندگی نمیکنن ، پس این تنها یه قصه هستش . سقف انتقال وجه از طریق «دستگاه خودپرداز» چقدر است؟. . سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت بین بانکی از طریق خودپردازها، روزانه 30.000.000 ریال برای هر سپرده متصل به کارت. https://www.parsian-bank.com/ebankingfaq.html
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 01:49
بهروزرضازاده - سیدنی - استرالیا
والا بعضی هاتو معلوم نیست با خودتون چند چندین .. یکی بالا میکشه اعتراض میکنید یکی هم که بالا نمیکشه باز اعتراض میکنید
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 02:17
اینترنت ندیده - کرمان - ایران
اگه من بودم : پول را میکشیدم حورتی بالا بعدش فقط دو میلیارد تومان میدادم به یارو کارمند بانکه که این محبت را بهم کرده و چند تا عدد به حسابم ریخته اون هم تو این موقعیت که پول ارزشی نداره خلاصه دو میلیارد میدادم رئیس بانک مبدا و دو میلیارد هم میدادم رئیس بانک مقصد دهان اینها که بسته میشد دو میلیارد هم خرج بیت رهبری و یکی از علمای قم میکردم و یک سفر زیارتی حج هم میرفتم تهش یه 40 تا 50 میلیاردی برای خودم میماند. تو دادگاه هم میگفتم بابا پولی تو کار نبوده چهارتا اعداد و ارقام بوده
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 03:51
Azadikhah - تكسل - هلند
هنوز هم بازم با این وضعیت آدمهای درست کار پیدا می‌شند.آفرین
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 10:43
DADA_ST - آمستردام - هلند
اگر من بودم این پول رو برمیداشتم میرفتم یه گوشه دیگه ۳ - ۴ ملیاردی هم به متصدی بانک می‌دادم که اونم راحت زندگی کنه .
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 11:46
rashidvalami - کازان - روسیه
ذوق مرگ-خیلی خندیدم))))))))
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 12:31
ensanam arezoost - خارگ - ایران
betoche111 - دبی - الامارات، شما درست میگی در صورتیکه از دستگاه خودپرداز باشه امکانپذیر نیست اما از شعبه هر رقمی رو میشه انتقال داد و احتمالآ ایشان از شعبه این کارو انجام داده
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 19:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.