آیت الله خامنه‌ای: هر کس تا روز انتخابات اختلاف ایجاد کند خیانت کرده است

آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران.

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، روز چهارشنبه به مسوولان و روسای قوای سه گانه جمهوری اسلامی هشدار داد که «کار خودشان را بکنند» و تاکید کرد که هر کس تا روز انتخابات اختلاف ایجاد کند «قطعا خیانت کرده است».
 
رهبر جمهوری اسلامی که به مناسب روز ۱۳ آبان- سالروز اشغال سفارت آمریکا از سوی دانشجویان موسوم به پیرو خط امام- با جمعی از دانشجویان و دانش آموزان دیدار می کرد در سخنان خود با اشاره به نامه نگاری های اخیر بین محمود احمدی نژاد و صادق لاریجانی گفت: «من به مسئولین و روسای قوا هشدار می دهم، کار خودشان را بکنند، نامه نگاری ها مهم نیست اما مراقب باشند مسائل جزئی را مایه جنجال و خوراک تبلیغاتی رسانه های بیگانه نکنند.»
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر جمهوری اسلامی ایران، وی اظهار داشت: «اختلافات میان مسوولین» جمهوری اسلامی ایران «نباید به اختلاف در عمل و گریبان گیری و مچ گیری منتهی شود.»
 
تلاش اخیر رییس جمهوری اسلامی ایران برای بازدید از زندان اوین موجب بروز اختلاف میان احمدی نژاد با قوه قضاییه جمهوری اسلامی شده است که این بازدید را در شرایط فعلی به «مصلحت» ندانسته است.
 
آقای احمدی نژاد روز یکم آبان ماه در نامه ای به صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، از وی انتقاد کرده است که «به استناد کدام اصل از اصول قانون اساسی می توانید امری را تفسیر سیاسی کنید و مانع از اجرای قانون اساسی شوید.»
 
وی که از سوی اصولگرایان متهم شده است درخواست بازدید از اوین را به دلیل بازداشت علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی خود، مطرح کرده است در نامه خود خطاب به لاریجانی گفته بود که «مصمم به اجرای کامل قانون اساسی و اصلاح ریشه ای امور کشور هستم.»
 
انتشار این نامه، واکنش رییس قوه قضاییه ایران را به دنبال داشت و صادق لاریجانی در این زمینه گفت: «اگر ادعا شود که رییس‌جمهوری حق دارد بدون هماهنگی و اجازه دستگاه قضایی به زندان‌ها سر بزند این خلاف قانون اساسی است.»
 
وی دیدار آقای احمدی نژاد از زندان اوین را «دارای شائبه های سیاسی» دانست و گفت: «رییس‌جمهوری نباید گمان کند که حق الزام نسبت به سایر قوا را دارد، یا تصور نماید که می‌تواند بدون اذن قوه قضاییه از دادگاه‌ها و زندان‌ها بازدید کند.»
 
منتقدان محمود احمدی نژاد در میان اصولگرایان که اکثریت رسانه ها و تریبون های نظام جمهوری اسلامی را در اختیار دارند، در اختلاف بروز کرده بین روسای قوه مجریه و قضاییه ایران، از دیدگاه های صادق لاریجانی حمایت کرده و محمود احمدی نژاد را به شدت مورد انتقاد قرار داده اند.
 
آیت الله علی خامنه ای در سخنرانی روز چهارشنبه خود تاکید کرد که «از امروز تا روز انتخابات هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار گیرد قطعا به کشور خیانت کرده است.»
 
این اظهار نظر رهبر جمهوری اسلامی می تواند به نوعی متوجه محمود احمدی نژاد باشد که از سوی اصولگرایان متهم است اختلاف با سایر قوا را علنی کرده و پا را از اختیارات خود فراتر گذاشته است.
 
در همین رابطه، آیت الله محمد یزدی، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز نهم آبان از علنی شدن بحث‌های محرمانه میان سران قوای جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد.
 
به گزارش سایت خبرآنلاین، وی اظهار داشت: «گرچه حق با آقای آملی لاریجانی است و ایشان حق را می‌گویند، ما نیز در قانون اساسی این مسائل را بحث و شورای نگهبان نیز آن را تفسیر کرده است؛ اما افکار عمومی این گونه دعواهای سیاسی را نمی‌پذیرد.»
 
غلامعلی حداد عادل، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، نیز شامگاه سه شنبه خواستار آن شد که «نامه نگاری ها و پینگ پنگ مکاتباتی سران سه قوه متوقف شود.»
 
محمود احمدی نژاد که تا پیش از اردیبهشت سال ۱۳۹۰ و برکناری حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، از سوی اکثر بخش های نظام جمهوری اسلامی حمایت می شد، پس از ورود آیت الله خامنه‌ای به این موضوع و خانه نشینی ۱۱ روزه اش، حمایت آنها را از دست داده است.
 
آقای احمدی نژاد که در یکسال اخیر با مشکلات ناشی از بحران اقتصادی در ایران و کاهش شدید ارزش پول ملی نیز دست و پنجه نرم می کند، از سوی مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه تحت فشار است و بیش از ۸۰ نماینده مجلس طرح سوال از وی را امضاء کرده اند.

+47
رأی دهید
-124

taraz7252 - کرج - ایران
خفه شو چلاق علی‌ گدا دیکتاتور منفور قرن.
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 12:59
nimaaa - نیویورک - امریکا
ذاتا شما خائن به وطن خاک و مردم هستید و مردمی که در انتخابات شرکت کنند شریک جرم در جنایتهای خرداد 1388 و خونهای ریخته شده شهدای انتخابات هستند
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 13:05
baran828 - تهران - ایران
باشه بهش میگم ...شماها خودتون برای مردم شدین ام الفتنه اونوقت جلو هم میفتین؟!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 13:10
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
خفه شو سرکرده خائنین به ایران !
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 13:20
Afshin London - لندن - انگلستان
کی بشه که این آخوند پنجزاری را با همون عمامه اش آویزون کنند
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 13:34
DADA_ST - آمستردام - هلند
تو کلا ببند فک‌تو
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 14:04
اینترنت ندیده - کرمان - ایران
خودت چی؟؟ هروقت دلت خواست میتونی اختلاف ایجاد کنی قبلش یا بعدش؟؟
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 14:30
اهورا شمس - تهران - ایران
اره خوب ،فعلا چیزی نگین تا خرشون دوباره از پل رد بشه ....بعدش اساسی به حسابه همتون میرسه
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 15:39
بت شکن - مونترال - کانادا
"مسایل جزعی‌" یعنی‌ همان دزدی‌ها و اختلاس‌ها حق الناس کردن‌ها و موچ گیری‌ها است که نباید تا روز انتخابات برجسته و ایجاد اختلاف کند، در غیر این صورت معترضین "خیانتکار" و دزدان بیت المال "مظلوم" محسوب میشوند!!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 15:00
dara20 - تهران - ايران
یک جوان خام انگلیسی به شیخنا گفت: یا شیخ ، مسیح مرده زنده می کرد, موسی ید بیضاء داشت و عصا یش را به مار تبدیل می کرد . اما شما و اسلامتان هیچ معجزه‌ای ندارید. دین که بدون معجزه نمی شود. . شیخنا بفرمود :‌ای جوانک ، آیا میتوانی اسپانیایی صحبت کنی؟ . جوان انگلیسی بگفت :. . نه نمیتوانم. . شیخ کتابی به زبان اسپانیایی به وی داده و گفت: روزی سه بار صبح و ظهر و شب ، بیست صفحه از این کتاب را بخوان!. . . . جوان انگلیسی بگفت : یا شیخ ما را اسکل کرده‌ای ؟ آی تلد یو بیفور ، منکه گفتم اسپانیایی را نمی فهمم. مگر دیوانه‌ام کتابی را که نمی فهمم بخوانم؟ شیخنا بفرمود: خب‌ای ابله نادان معجزه ی ما همین است که چهارده قرن تمام مردم کتابی را با ذوق و شوق تمام می خوانند که نمی فهمند و بدون وضو هم به آن دست نمی زنند
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 15:27
baharmazaheri - عجمان - دبي
خفه شو.................. فاشیست قرن ۲۱ روی هیتلیر و کلّ جنایتکاران دنیا رو سفید کردی به منقل برس....!!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 15:46
abdolmalek - رامسر - ایران
کنسرت بعدی عظما کی برگزار میشه؟کسی میدونه؟؟؟!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 16:07
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
خائن اون کسی است که بره رای بده , خائن به خودش به فرزندش به آینده و عمران و آبادانی کشور و در فقر و فحشا, و اعتیاد و بیکاری و تورم و قتل و تجاوز خلاصه تمام اعمال جمهوری اسلامی شریک است.
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 16:33
Azadikhah - تكسل - هلند
بذارین آغا تمرکز کنه اعصاب نذاشتن واسش انتخاب رییس جمهور بعدی دقت بیشتری میخواد!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 16:35
reza the persian - لیدز - انگلستان
برو بخواب بابا چرتو پرت نگو علی‌ چلاق
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 18:02
ali70 - والنسیا - ونزوئلا
گوش های خودت مخملیه .
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 18:31
ارسلان نامداری - لوس آنجلس - کالیفرنیا - آمریکا
آره لطفا هیچ کس ،هیچی‌ نگه چون آقا هرچی‌ زده ،می‌پره.بابا بگذارید این علی‌ جون یک کم فکر کنه ،ببینه این بار باید از کجا آدمکش بیاره. لطفا کسی‌ اختلاف ایجاد نکنه و اعتراض هم نکنه ، رای هم بدین یا ندین زیاد مهم نیست ما صندوقی ساختیم که خودش رای تولید می‌کنه . پس لطفا مثل بچه آدم سرتون تو کار خودتون باشه کاری هم به سیاست و اقتصاد و اجتماع و آزادی و گرانی و غیره ناداشته باشید،فقط اگر راست می‌گید برید نماز بخونید و روزه بگیرید و اعتکاف کنید و از این جور کارها که برید تو بهشت . بقیه کارها رو بسپارید به من
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 17:59
mhdser - همدان - ایران
و مکرو مکرالله والله خیر الماکرین . خامنه ای احمدی نژاد و همه کلفتها مکاره هایی هستند که مردم ایران را 35 سال بازی داده اند ان هم به نام دین. مردم در ایران به مسجد می روند و از اخوند مسجد می پرسند اگر سریال دونگ ئی را ببینیم گناه دارد ؟؟؟ هنوز مردم در فکر این هستند که با پای چپ صواب است یا راست !!!
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 18:50
sorena_ m - دیلمان - ایران
باز فرا رسید موسم انتخابات باز فرارسید گول زدن بزغاله ها. بابا جان همش فیلم باز میخوان برای انتخابات مردم رو بیارن پای صندوق بعد بگن دیدید دیدید مردم را .. جمع کنید این معرکه رو تا دو ماه پیش اختلافی نبود و نظر بنده به نظر ایشان نزدیکتر بود حالا چی شده .
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 20:49
امیر زنده - لیژ - بلژیک
دوباره بازی با مردم را آغاز کردن که بیان رای‌ها را زیاد کنند خواهش می‌کنم مردم ایران بیدار شوید .اینها اخوندن و فقط دروغ میگن.
‌چهارشنبه 10 آبان 1391 - 20:58
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
این گوسفند هنوز فکر می‌کنه انتخابات مردم میان رأی میدن !!
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 00:12
shahramareia - تهران - ایران
تاریخ زباله دانش را برای دفع دیکتاتورها همیشه باز نگه میدارد . خداوندا فاسدان را از میان مسلمانان حذف و نابود ساز وجهانی در صلح و آرامش و رفاه برای تمام مردم جهان مهیا ساز آمین یا رب العالمین
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 07:20
shahramareia - تهران - ایران
این دیکتاتور میترسه میمونش دلقک بازی دربیاره پرونده ایی را که پالیزار بدبخت از اطلاعات براش رو کرد و انداختنش زندان را بین مردم رو کنه بخاطر همین میخاد این گند و تا انتخابات مدیریت کنه بعد میمون و میسپاره به باغ وحش کاش مردم این عوام ساده لوح بیدار بشن نرن پای صندق رای به بهانه های مختلف رای سفید بدن که فقط شناسنامشون مهر داشته باشه و حکومت جور استفاده ابزاری کنه ازشون اللهم اخرجنی من الظلمات الوهم و اکرمنی بنور فهم
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 07:26
ملاصدرا - شیراز - ایران
آره درست میگه باید همه دست به دست هم بدن و تا روز انتخابات مردم ره هر چه بیشتر خر کنند و پس از انتخابات دوباره دزدی و تجاوز و فشار بلااشکال است!!!!
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 10:22
Caroline - تهران - ایران
"رهبر"، که کنون دچارِ سرسام شده ست، . وز بی خردی دشمنِ اسلام شده ست، . با این همه اعدام، ببیند فردا . کاسلام و نظام ِ اوست کاعدام شده ست.
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 16:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.