اخاذی 30 میلیون تومانی

مردی که به انگیزه اخاذی 30 میلیون تومانی، جوان دانشجویی را در کرمان ربوده و با انتقال به خانه‌ای روستایی در زاهدان، او را زندانی کرده بود، از سوی پلیس آگاهی کرمان دستگیر شد.

 
متهم، گروگان خود را در خانه روستایی به غل و زنجیر کشیده بود. تا این‌که گروگان وقتی از غل و زنجیر رها شد و مرد آدم‌ربا برای ساعاتی از مخفیگاهش خارج شده بود، فرصتی برای فرار پیدا کرد و خود را نجات داد.

به گزارش جام‌جم، سرهنگ هوشنگ پوررضاقلی، رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از دستگیری مردی به اتهام ربودن یک پسر دانشجو در این شهر خبرداد و به خبرنگار ما گفت: اوایل مهر امسال مردی با حضور در پلیس آگاهی استان کرمان از گم شدن پسر دانشجویش خبر داد و برای یافتن وی در خواست کمک کرد.

رئیس پلیس آگاهی کرمان اضافه کرد: ماموران با اطلاعات به‌دست آمده از شاکی، جستجو برای یافتن فرزند وی را آغاز کردند.

پسر دانشجو ربوده شده بود


در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، شاکی با حضور دوباره در مرکز پلیس، این بار اطلاعات جدیدی را دراختیار ماموران قرار داد و گفت: مرد غریبه‌ای در تماس با من ادعا کرد، پسرم را ربوده و برای آزادی وی 30 میلیون تومان درخواست کرد. ابتدا گفته‌های مرد غریبه را قبول نکردم اما ساعاتی بعد وقتی در تماس دوباره همان مرد غریبه، صدای ناله‌های فرزندم را شنیدم، اطمینان یافتم فرزندم ربوده شده و جانش در خطر است.
 
پرداخت 30 میلیون تومان برای آزادی گروگان

پوررضاقلی یادآور شد: با اطلاعات به دست آمده از شاکی، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران با آموزش به خانواده شاکی از آنها خواستند در تماس بعدی آدم ربا به محل ملاقات با وی بروند.
 
در حالی که تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه متهم ادامه داشت، چند روز بعد شاکی با حضور در مرکز پلیس
بیان کرد، مرد آدم‌ربا با وی تماس گرفته و گفته 30 میلیون تومان را به یکی از شهرهای شرقی کشور برده و در کنار جاده بگذرم و تهدید کرده در صورتی که موضوع را به پلیس اطلاع دهم، فرزندم را خواهد کشت و جسد او را ارسال می‌کند.

در ادامه مشخص شد، شاکی از ترس جان پسر جوانش و بدون اطلاع پلیس پول درخواستی مرد آدم‌ربا را در محل مورد نظر قرار داده و ساعاتی بعد وقتی دوباره به همان جا مراجعه می‌کند تا فرزندش را تحویل بگیرد، اثری از او نمی‌یابد.
 
فرار گروگان از مخفیگاه آدم‌ربا

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان اضافه کرد: جستجوی پلیس همچنان برای یافتن مخفیگاه گروگانگیر و رهایی جوان ربوده شده ادامه داشت تا این‌که دوروز پیش پسر شاکی ـ جوان ربوده شده ـ که موفق به فرار از مخفیگاه مرد آدم‌ربا شده بود، به پلیس آگاهی کرمان آمد.
 
آدم‌ربا یک آشنا بود

جوان ربوده شده به پلیس گفت، اوایل مهر امسال، در پایانه مسافربری کرمان یکی از دوستان همکلاسی‌اش را دیده که قصد داشته برای شرکت در یک مراسم عروسی به شهر بم برود بنابراین با اصرار دوستش، سوار خودروی زانتیای وی شده و با او همراه می‌شود اما در میانه راه راننده تغییر مسیر داده و پس از بستن دست و پای مرد جوان، وی را به یک خانه روستایی در زاهدان می‌برد و همان جا او را با غل و زنجیر زندانی می‌کند.

در ادامه مشخص شد، مرد آدم‌ربا در این مدت با تهدید وی به مرگ، او را کتک می‌زده تا خانواده‌اش در تماس تلفنی صدای ناله‌هایش را بشنوند و پول درخواستی را بپردازند.
 
وی اضافه کرد: در مرحله بعدی تحقیق معلوم شد، روزگذشته متهم غل و زنجیر جوان ربوده‌شده را باز کرده و پس از قفل کردن در خانه، از آنجا خارج شده است. مرد جوان نیز با شکستن شیشه پنجره رو به خیابان از آنجا فرار می‌کند و با آمدن به کنار جاده، سوار یک خودروی عبوری شده و با گفتن موضوع به مرد راننده، وی کمکش کرده تا خود را به کرمان برساند.
 
درپی اطلاعات به دست آمده از جوان ربوده‌ شده، مشخصات خودروی زانتیای متهم فراری در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت و خودروی وی هنگام عبور از پلیس راه کرمان متوقف و آدم‌ربای فراری دستگیر شد.
 
انگیزه متهم اخاذی بود
 
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان یادآور شد:‌ متهم با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی گفت: درپی ملاقات با دوستش که در کرمان دانشجو بوده است، متوجه وضع مناسب مالی خانواده جوان دانشجو شده و تصمیم به ربودن وی و اخاذی از خانواده‌اش گرفته است.
 
بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی به اتهام آدم‌ربایی و اخاذی روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی برای مشخص شدن دیگر جرایم ارتکابی از سوی وی ادامه دارد.

+22
رأی دهید
-31

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.