تاکید رئیس جمهور اسرائیل بر اثرگذاری تحریم‌ها علیه ایران

شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل.

شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل، روز دوشنبه، هشتم آبان، با انتشار بیانیه‌ای گفت که به نظر او تحریم‌ها علیه ایران شروع به تأثیرگذاری کرده‌ است.
 
در همین روز یکی از مقام‌های ارشد ارتش اسرائیل که نخواسته نامش فاش شود نیز با اشاره به این تحریم‌ها گفت که تحریم‌های بین‌المللی باعث شده تا کمک‌های ایران به حزب‌الله لبنان کاهش پیدا کند.
 
نظر شیمون پرز در مورد تأثیر تحریم‌ها علیه ایران در بیانیه‌ای از سوی دفتر او منتشر شد و انتشار این بیانیه پس از دیدار آقای پرز با ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا، صورت می‌گیرد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال دِمپسی روز یک‌شنبه برای شرکت در رزمایش مشترک پدافند موشکی اسرائیل و آمریکا که به گفته دو کشور بزرگ‌ترین مانور مشترک در تاریخ همکاری‌های دو کشور است وارد اسرائیل شده‌ است.
 
به نوشته این خبرگزاری، رئیس جمهوری اسرائیل پس از این دیدار اظهار داشت که «تحریم‌ها علیه ایران دارد نتایجی از خود نشان می‌دهد» و افزود که «فکر می‌کنم همه موافقند که باید با گزینه‌های غیرنظامی شروع کرد و در عین حال تمامی گزینه‌ها را نیز روی میز نگه داشت.»
 
وی با اشاره به مناقشه هسته‌ای با ایران افزود که «اگر بتوانیم این را از راه دیپلماسی به سرانجام برسانیم خیلی بهتر خواهد بود».
 
از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه نوشت که یکی از مقام‌های ارشد نظامی اسرائیل بر این باور است که تحریم‌ها علیه ایران از امکانات جمهوری اسلامی برای کمک به گروه حزب‌الله لبنان کاسته است.
 
بنا بر این گزارش، وی در این خصوص گفته‌ است که «تحریم‌ها باعث شده تا مبلغ کمک‌هایی که حزب‌الله از ایران دریافت می‌کند کاهش پیدا کند»، ولی این مقام برای این گفته خود شواهدی ارائه نکرده‌ است.
 
این مقام ارشد اسرائیلی اما افزوده که با وجود کاهش کمک‌های ایران به حزب‌الله نسبت به چهار یا پنج سال پیش، این کمک‌ها «همچنان مبلغ چشمگیری را دربر می‌گیرد»؛ وی میزان این کمک‌ها را «صدها میلیون دلار در سال» تخمین زده‌ است.
 
به نوشته آسوشیتدپرس، سازمان حزب‌الله لبنان هنوز واکنشی به این سخنان مقام اسرائیلی نداشته است.
 
حزب‌الله لبنان که از گروه‌های وابسته به ایران به‌ شمار می‌آید در مرز شمالی اسرائیل مستقر است و در درگیری‌های سال ۲۰۰۶ با اسرائیل تعداد چهار هزار راکت به خاک اسرائیل پرتاب کرد.
 
مقام‌های اسرائیلی تخمین می‌زنند که حزب‌الله لبنان در حال حاضر ۴۰ هزار راکت در اختیار داشته باشد و قدرت نظامی حزب‌الله را بیشتر از ارتش دولتی لبنان برآورد می‌کنند.
 
حزب‌الله از سال ۲۰۰۶ از دست زدن به هر نوع تحرکی علیه اسرائیل خودداری می‌کرد، اما در روزهای اخیر با فرستادن پهپاد ساخت ایران به آسمان اسرائیل باعث نگرانی اپوزیسیون لبنان شده است.
 
اسرائیل و قدرت‌های غربی که از برنامه هسته‌ای ایران نگران‌اند می‌کوشند از طریق تحریم و همچنین منتفی ندانستن حمله نظامی، مقام‌های ایرانی را به چشم‌پوشی از این برنامه وادار کنند؛ سران جمهوری اسلامی این نگرانی‌ها را بی‌پایه قلمداد می‌کنند.

+84
رأی دهید
-38

samuk66 - لندن - انگلستان
بر مردمِ ایران نه ایران !!!
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 14:29
jale1357 - تهران - ایران
لعنت به هرچی صهیونیست تروریست نژادپرست
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 16:52
علی-پاریس - پاریس - فرانسه
ای گور بابات!! احمق!! تو هم برای ما ابراز لطف میکنی کثافت ادمکش!! تحریم دودش میره تو چشم مردم!!
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 17:10
paksan - آمریکا - آمریکا
جنگ دودش می ره تو چشم کی ؟ بین جنگ و تحریم بنظرم تحریم محکم عوامل رژیم بهترین کاره باید دولت و مجلس ایران تحریم بشوند بخصوص در دبی باید هر کسی که مقام دولتی بوده تحریم مالی و تحریم خروج از کشور بکنند .
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 21:19
kutol - ارومیه - ایران
باز اوباش رژیم آخوندی اینجارو به گند کشیدن....۳۳ ساله شعار به‌‌ نابودی اسرائیل می‌‌دانند....۳۳ ساله می‌‌خواهند به‌‌ اسرائیل حمله کنند...حالا هم تروریست تروریست می‌‌کنند...آخه این اسرائیل به شما‌ها چه هیزم تری فرخته؟؟؟!!!...خدا میدون خیلی‌ پرو هستید..تا حالا یک بار دیده اید که اسرائیل ایران رو تهدید کنه..به جای این حرفا برید یه کم خود سازی کنید...بدونید کی‌ هستید..چی‌ می‌‌خواهید.. راسته که دودش میره تو چشم مردم...اما خوبه که بره..بره تا ما کور شویم و بدانیم که با شعار و احساسات نمی شه‌ در این دنیا زندگی کرد.....از ماست که بر ماست....نه‌ اسرائیل.....
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 22:04
romina20 - لیدن - هلند
آره بی‌ همه چیز مردم بی‌چاره دارن مینالن به اون رهبر بی‌شرف که چیزی نشده.
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 22:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.