کمپ استقلال متعلق به اداره کل ورزش و جوانان است, آبی‌ها اجاره‌اش را هم نداده‌اند

اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد کمپ استقلال که به نام مرحوم حجازی است متعلق به این باشگاه نیست و در اختیار این اداره‌کل قرار دارد.

کمپ استقلال متعلق به اداره کل ورزش و جوانان است, آبی‌ها اجاره‌اش را هم نداده‌اند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بحث اینکه کمپ استقلال که به نام مرحوم ناصر حجازی است، متعلق به این باشگاه است یا اداره کل تربیت بدنی استان تهران که اکنون به اداره کل ورزش و جوانان تغییر نام داده، مدت‌هاست که در محافل رسانه‌ای مطرح است.
 
علی فتح‌الله‌زاده اعتقاد دارد این کمپ برای استقلال است. این را می‌توان از صحبت‌های وی در تاریخ 15 اردیبهشت 91 با خبرگزاری فارس متوجه شد.
 
مدیرعامل باشگاه استقلال در این باره به فارس گفته بود: «زمین کمپ استقلال از جمله زمین‌های ورزشی است که در اختیار «زمین شهری» است. اولین کاری که برای زمین انجام دادم این بود که دور آن را دیوارکشی بتونی انجام دادم. این زمین ماند و هیچ کس روی آن کاری انجام نداد. وقتی پس از 6 سال به استقلال برگشتم متوجه شدم احداث کمپ مشکلاتی دارد که باید آنها را رفع کنم.
 
هنگامی که از استقلال رفتم واعظ آشتیانی مدیرعامل شد و اعلام کرد زمین معارض دارد و حتی گفت زمین برای استقلال نیست. واقعیت این است که در اختیار گرفتن چنین زمین‌هایی دوندگی می‌خواهد. باید به اداره برق، آب، گاز و شهرداری رفت و کارهای آن را انجام داد. مگر شهرداری به همین سادگی اجازه می‌دهد در زمینی که برای شما نیست، ساخت و ساز کنید. دوستان این سختی‌ها را نمی‌خواستند به جان بخرند و راحت‌ترین کار این بود که بگویند زمین معارض دارد و سند ندارد.
 
 وقتی به استقلال برگشتم مجددا با مسئولان «زمین شهری» جلسه گذاشتم و آنها در محضر از من تعهد کتبی گرفتند که هر چه سریع‌تر کارهای زمین را انجام دهم. این در حالی بود که دوستان مدام می‌گفتند زمین سند ندارد. مدیر کل وقت سازمان تربیت بدنی زمین را به ما واگذار کرد تا روی آن حداقل‌ها را انجام دهیم. قانون می‌گوید تا زمانی که این کار انجام نشود، سند به نام نخواهد شد. ابتدا باید دیوارکشی کنیم، کارها انجام شود، سکوها آماده شود و پس از آن بازدید نهایی انجام خواهد شد. حالا شما خواهید دید تا 20 روز دیگر من پایان کار موقت را هم خواهم گرفت و به زودی کمپ را به نام استقلال سند خواهم زد.»
 
فتح‌الله‌زاده در آن زمان وعده داده بود تا 20 روز دیگر این کمپ را به نام استقلال خواهد زد و با گرفتن پایان کار موقت این موضوع رسمی خواهد شد؛ با این حال 20 روزی که مدیرعامل استقلال در اردیبهشت ماه 91 می‌گفت تاکنون فرا نرسیده است.
 
در همان مقطع واعظ آشتیانی مدیرعامل پیشین استقلال اعلام کرد که این کمپ متعلق به باشگاه استقلال نیست و اداره کل تربیت بدنی پیشین که در حال حاضر به اداره کل ورزش جوانان استان تهران تغییر نام داده مالک باشگاه است.
 
واعظ آشتیانی در خصوص اینکه باشگاه استقلال نامه‌هایی را منتشر کرده بود، گفته بود: «فکر می‌کنم آقایان با انتشار این نامه افشاگری علیه خودشان انجام داده‌اند زیرا در این نامه‌ها «در اختیار» بودن نشان‌دهنده آن است که باشگاه مالکیتی ندارد. مالکیت برای اداره کل تربیت بدنی است، چرا اداره کل تربیت‌بدنی با استقلال قرارداد می‌بندد؟ زیرا این زمین را از سازمان زمین شهری گرفته و امروز با استقلال قرارداد می‌بندد تا استقلال با تجهیز این زمین، از آن بهره ببرد.
 
اگر زمین متعلق به استقلال است، چه نیازی به قرارداد با اداره کل تربیت‌بدنی است. سوال من این است آقایان مدعی هستند که این زمین را گرفتند، چه دلیلی دارد زمینی که متعلق به خود استقلال است، استقلالی‌ها با اداره کل قرارداد امضا کرده و متعهد شوند، ظرف سه سال آن را بسازند؟ اگر زمین متعلق به استقلال است نیازی نبود که قراردادی با اداره کل تربیت‌بدنی امضا کرده و خودشان، کار خودشان را پیگیری می‌کردند. این سه نامه در حقیقت افشای واقعیت‌ها علیه آقایان بود که بدانند این اختیار است و «در اختیار» دلالت بر مالکیت نیست.»
 
پیگیری‌های خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس نشان می‌دهد این کمپ متعلق به اداره کل ورزش جوانان استان تهران است. (در سمت چپ خبر نیز قراردادهای مربوط به کمپ استقلال قابل مشاهده است)
 
 

کمپ استقلال متعلق به اداره کل ورزش و جوانان است, آبی‌ها اجاره‌اش را هم نداده‌اند

 

نامه اداره کل ورزش و جوانان استان تهران درباره کمپ استقلال

 

این اداره کل در پاسخ به استعلام خبرگزاری فارس اینگونه جواب داد:
 
«با سلام
 
احتراما ضمن تشکر و قدردانی از همکاری‌های صمیمانه به استحضار می‌رساند بازگشت به نامه آن خبرگزاری محترم مبنی بر مالکیت باشگاه استقلال بدین شرح توضیحاتی لازم جهت بهره‌برداری ارسال می‌گردد.
 
در اجرای قانون تأسیس باشگاه توسط مردم با نظارت دولت مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن اداره کل تربیت بدنی وقت زمین‌های دارای کاربری ورزشی تحت تملک خود را در اختیار بخش خصوصی و حقوقی قرار می‌دهد که در این راستا با توجه به سیاست‌ سازمان تربیت بدنی و ادارات کل تربیت بدنی در جهت کمک به حمایت از باشگاه‌های ورزشی قطعه زمین کاربری ورزشی واقع در بلوار فردوس غربی جنب پارک ارم در سال 1378 جهت ساخت کمپ استقلال به صورت قرارداد اجاره به متراژ 36000 متر مربع در اختیار باشگاه مذکور قرار داده شد و از آن زمان تا به حال باتوجه به تعیین اجاره‌بها هیچ گونه مبلغی به حساب اداره کل واریز نشده است.
 
ضمنا یادآوری می‌گردد در اجرای قانون تأسیس باشگاه اعیانات احداثی متعلق به مستأجر می‌باشد و عرصه کما فی السابق به نام اداره کل ورزش و جوانان است از این رو باتوجه به مراتب فوق سیاست وزارت ورزش و جوانان و همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان تهران همواره حمایت از توسعه امکانات ورزشی و همچنین باشگاه‌های مطرح از جمله استقلال و پیروزی تهران بوده است که این اقدامات گواه بر این مدعاست.
 
گفتنی است بارها از سوی دادگاه نسبت به پرداخت مال‌لاجاره آن و واریز به خزانه اخطاریه برای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ارسال و از سوی مراجع ذیربط پیگیری شده است.»
 
این توضیحات نشان می‌دهد این کمپ متعلق به باشگاه استقلال نیست و در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران قرار دارد ضمن اینکه از آن زمان تاکنون باشگاه استقلال حتی اجاره‌بهای این کمپ را پرداخت نکرده است!

+30
رأی دهید
-27

pull.over - دوحه - قطر
عامو اینا دیگه کی اند،شورش رو در آوردند،نه میذارن پرسپولیس استقلال خصوصی بشن نه بهشون دو تا زمین تمرین درست حسابی میدن! دزدهای بی شرف!
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 12:40
soheil rad - بابل - ايران
خبر گزاری فارس همون سایت عاشق ولایت و حامی اصلی تیم حکومتی لنگ پول لیس پول بیت المال خور که در این چند ساله مدام در حال حاشیه سازی بر علیه مردمی ترین تیم ایران استقلاله و دست به هر کار و عمل کثیفی میزنه تا تیم تاج رو به حاشیه بکشونه تا بلکه کمی از سوزشی که از ناکامیهای پی در پی تیم مفلوک ایران لنگ پو.ل لیس پول بیت المال خور نصبشون شده کم کنه اما مدام این سوزشها بیشتر میشه چون حاشیه سازیهاش کمترین اثری در روند نتیجه گیری مثیت تیم مردمی و محبوب استقلال نداشته مسئولان این خبرگزاری منفور بهتره اینو تو کله پوکش فرو کنن که هواداران تاج به خوبی میدونن که تمام املاک و مستغلاتی که الان به نام سازمان ورزشی در اصل متعلق به سازمان ورزشی تاج بوده و مالک اصلی و واقعیش تاجیها هستند دستگاه ورزشی ایران از صدقه سری تاج پا برجاست پس بهتره بیشتر از این در راستی سوزشهای زیادی که از صدر نشینی تاج و قعر نشینی تیم مفلوک لنگ عایدتون شده وراجی نکنید به جای این کارها املاک و مسغلات استقلال رو که دزدیدین پس بدید
‌سه شنبه 9 آبان 1391 - 15:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.