ایران: پهپاد منهدم‌شده تصاویر پایگاه‌های اسرائیل را ارسال کرده است

رئیس کمیته دفاعی مجلس ایران گفته است که پهپاد منهدم‌شده در اسرائیل، تصاویری از پایگاه‌های حساس این کشور را مخابره کرده و این تصاویر هم‌اکنون در اختیار ایران است. او همچنین از پهپادهای پیشرفته ایران خبر داد.
 

اسماعیل کوثری، رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی، می‌گوید که پهپاد "ایوب"، ساخت جمهوری اسلامی که در اسرائیل منهدم‌شده است، از مناطق حساس نظامی اسرائیل تصویربرداری کرده و این تصاویر هم‌اکنون در اختیار ایران است.
 
کوثری افزود: «این هواپیماها به صورت آن‌لاین تصاویر خود را ارسال می‌کنند.»
 
کوثری که از اعضای سپاه پاسداران و هم‌‌اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی است، گفت که حزب‌الله لبنان هواپیماهای پیشرفته‌تر از پهپاد "ایوب" در اختیار دارد.
 
پهپاد به هواپیماهای بدون سرنشین گفته می‌شود و اختصار "پرنده هدایت‌پذیر از راه دور" است.
 
نیروی هوایی ارتش اسرائیل روز شنبه (۶ اکتبر/۱۵ مهر) اعلام کرده بود که یک هواپیمای بدون سرنشین تجسسی را بر فراز این کشور هدف قرار داده و این پرنده توسط جنگنده‌های این کشور سرنگون شده است. گفته می‌شد این پرنده از سمت غرب وارد خاک اسرائیل شده و مسلح نبوده است.
 
چند روز بعد حسن نصرالله، رهبر گروه حزب‌الله لبنان پنج‌شنبه (۱۱ اکتبر/۲۰ مهر) در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که هواپیمای بدون سرنشینی که چندی پیش در جنوب اسرائیل سرنگون شد را حزب‌الله لبنان به داخل خاک اسرائیل فرستاده است


به گزارش رویترز، رهبر گروه حزب‌الله لبنان ادعا کرد که حزب‌الله این هواپیمای کوچک بدون سرنشین را به داخل اسرائیل فرستاده و این پرنده در نزدیکی رآکتور هسته‌ای دیمونا به ضرب گلوله سقوط کرده است.
 
رآکتور هسته‌ای و مرکز اتمی "دیمونا"ی اسرائیل در حاشیه شمالی صحرای نقب قرار دارد؛ همان مرکزی که به ادعای برخی از منابع خارجی، از دهه‌ها پیش محل تولید بمب اتمی است. اسرائیل داشتن تسلیحات هسته‌ای را نه تأیید می‌کند، نه رد.
 
آن‌طور که حسن نصرالله گفته است این هواپیمای بدون سرنشین ساخت ایران است که در لبنان مونتاژ شده بود.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، کوثری افزود: «اگر اسرائیل بخواهد کوچک‌ترین اقدامی علیه ما انجام دهد، ما در محدوده سرزمینی به این رژیم پاسخ خواهیم داد.»
 
این رئیس کمیته دفاعی مجلس مدعی شد: «ما حتی توان ساخت هواپیماهای بدون سرنشین با قابلیت حمل سلاح را داریم.» وی گفت که عملیات حزب‌الله می‌تواند باز هم تکرار شود.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام‌های اسرائیل اعلام کرد‌ه‌اند که پهپاد حزب‌الله در ۶ اکتبر از سمت دریا وارد حریم هوایی اسرائیل شده است و پیش از آنکه در شمال صحرای نقب منهدم شود و سقوط کند، به مدت نیم‌ساعت در هوا به سر برده است.
 
احمد وحیدی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی روز یکشنبه (۲۸ اکتبر/۷ آبان) به خبرگزاری العالم گفته بود که ایران هواپیماهای بدون سرنشین بسیار پیشرفته‌‌تری از پهباد "ایوب" در اختیار دارد. او گفت: «اسرائیل روی سیستم پدافند هوایی و گنبد آهنین خود بسیار تبلیغ کرده بود اما این پهباد آنها را رسوا کرد و آبرویشان را برد.»
 
وزیر دفاع ایران افزود: «این تصور که کسی فکر کند جنگی وجود ندارد تصور صحیحی نیست.»
 
هم‌زمان اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نیز در اولین همایش پدافند غیرعامل تاکید کرد: «این‌که دشمن می‌گوید گزینه نظامی روی میز است واقعیت دارد، زیرا اگر احساس کند حمله نظامی در تکمیل راهبردش کمکی خواهد کرد، در این کار تردید نمی‌کند.»
 
هم‌اکنون بزرگترین رزمایش مشترک اسرائیل و آمریکا در جریان است. تمرکز این مانور نظامی بر قدرت روی پدافند هوایی اسرائیل است. در رزمایش که در اسرائیل و آب‌های این کشور در جریان است یکهزار سرباز اسرائیلی و ۳۵۰۰ سرباز آمریکایی شرکت دارند.

+101
رأی دهید
-66

perser68 - فلوریدا - امریکا
حسن نصرالله رو انقدر باد کنین تا چشماش از اونجاش بزنه بیرون!ادامه بدین،به قول دوستی‌ اینجا آورین آورین!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 15:41
hamed-tizbin - لندن - انگلستان
وقتی‌ اسرائیل در جواب فرستادن این قارقارک به آسمان اسرائیل، جنگنده‌ها شو فرستاد کارخانه اسلحه سازی سپاه رو در سودان در فاصله ۱۶۰۰ کیلومتری ترکوند بهتره خفه شوید. جنگنده‌های اسرائیل ۱۶۰۰ کیلومتر پرواز کردن رفتن زدند کارخانه سپاه پودر شد نفهمیدین کی‌ اومدن؟ کی‌ زدن؟ کی‌ رفتن؟ باز هم درین کری میخونین؟ کارخانه اسلحه سازی که زدن هنوز داره می‌سوزه دود میره بالا چه رویی درین شما ها
دوشنبه 8 آبان 1391 - 15:33
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
دروغ هم که کنتور نداره تازه مجانی‌ هم هست!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 16:00
oghab - هلسينكي - فنلاند
این هم برای انهائی که درلنگ اندازی برای امریکا واسرائیل روی دوزانو اماده هستند .
دوشنبه 8 آبان 1391 - 17:04
perser68 - فلوریدا - امریکا
این هم برای آنهایی که در کاسه لیسی‌ و کاسه جویی و کاسه خوری جمهوری فاشیستی اسلامی،۴دست و پا آویزونن!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 19:01
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
رژیم را در ۱۳۵۷ همین آمریکا با حمایت خیانتکاران داخل به قدرت رساند!!! در اینجا به آمریکا فحش میدهند برای رد گم کردن!! خودتانید!!!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 19:08
kobalt - تهران - ایران
محصول مشترک حسن پیچ گوشتی و گروهبان گارسیا ازین بهتر درنمیاد مدل پیشرفتشو به پت ومت سفارش بدین بهتر میسازن.
دوشنبه 8 آبان 1391 - 21:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.