واژگونی پراید گروگان را نجات داد

سه مرد که به انگیزه سرقت خودروی پراید دوست شهرستانی‌شان، وی را در شهریار ربوده و با زندانی کردن در صندوق عقب خودرو در حال فرار بودند، خودرویشان واژگون شد و مرد گروگان نجات یافت.

 
یکی از متهمان که در صحنه حادثه از سوی رهگذران دستگیر و تحویل پلیس داده شده بود، اعتراف کرد همدستانش با سرقت خودروی شاکی (مرد نجات یافته)، او را به گروگان گرفته بودند تا از خانواده‌اش در مشهد اخاذی کنند.
 
به گزارش جام‌جم، چند روز پیش یک خودروی پراید با سه سرنشین در حالی که با سرعت بالایی در حرکت بود، در یکی از محله‌های جنوبی شهریار در غرب استان تهران، واژگون شد و سرنشینان آن زخمی شدند. در این موقع، رهگذران به کمک افراد زخمی رفتند تا آنها را نجات دهند که متوجه شدند، مردی با دست و پای بسته از درون صندوق عقب خودرو به بیرون پرت شد.
 
در پی این حادثه، یکی از رهگذران با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان شهریار در غرب استان تهران تماس گرفت و موضوع را خبر داد.
 
نجات گروگان

 
در این مرحله، رهگذران قصد نجات مرد دست و پا بسته ـ که از صندوق عقب خودرو به بیرون پرت شده بود ـ را داشتند که سه سرنشین خودرو متواری شدند.
 
مردم که پی به فرار این افراد برده بودند، به تعقیب آنها پرداختند و موفق به دستگیری یکی از آنها شدند و وی را تحویل ماموران دادند.
 
با انتقال مرد نجات یافته و مرد متهم به اداره آگاهی شهریار در غرب استان تهران، تحقیق از آنها آغاز شد.
 
شاکی از ربوده شدن خود گفت
 
ابتدا مرد نجات یافته به پلیس گفت: چند روز پیش به دعوت دوستانم برای ملاقات با آنها از مشهد به شهریار آمدم. شب گذشته دوستانم مرا به باغ خانوادگی دوست دیگرشان بردند و شب را همان جا ماندیم.
 
صبح با سوار شدن به خودرو قصد بازگشت به مشهد را داشتم که سه دوستم راهم را سد کردند و مرا بشدت کتک زدند.
 
آنها سوئیچ خودرویم را به زور از من گرفتند و دست و پایم را با طناب بستند و با زندانی کردن من در صندوق عقب خودرویم، فقط صدای نامفهومی از آنها می‌شنیدم که می‌گفتند قصد کشتن مرا دارند،‌ سپس مرا از باغ خارج کردند.
 
وی اضافه کرد: تلاش‌ها برای نجاتم بی‌فایده بود. نمی‌دانستم آنها مرا به کجا منتقل می‌کنند و چه سرنوشتی در انتظارم است. وقتی خودرو به دلیل سرعت بالا واژگون شد، در صندوق عقب باز شد و به کناری افتادم و...
 
اعتراف مرد متهم
 
در پی اظهارات مرد نجات یافته، متهم بازداشت شده بازجویی شد و به پلیس گفت: من با شاکی ـ گروگان نجات‌یافته ـ آشنایی نداشتم و دو همدستم که فراری هستند، با وی آشنایی دارند و وی را از شهر مشهد به شهریار دعوت کردند تا با ترفندی، خودرویش را سرقت کنند و در ادامه با زندانی کردن وی در باغی، از خانواده‌اش اخاذی کنند که در میانه راه خودرو واژگون شد و مرد گروگان نجات یافت.
 
بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار در غرب استان تهران، برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی شهریار قرار گرفت. جستجوی پلیسی برای دستگیری دو همدست فراری این متهم ادامه دارد.

+86
رأی دهید
-12

MartinT - هایدلبرگ - آلمان
حالا هی‌ بگید پراید بده!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 11:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.