کوثری: تصاویر مناطق ممنوعه اسرائیل در اختیار ایران است

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

اسماعیل کوثری، رئیس کمیته دفاعی مجلس ایران می‌گوید که ایران تصاویری را که پهپاد ایوب از پایگاه‌های حساس اسرائیل فرستاده، در اختیار دارد.

این نماینده مجلس ایران عصر یکشنبه، هفتم آبان در گفت‌وگو با شبکه العالم اعلام کرد که پهپاد ایوب که چندی پیش وارد خارک اسرائیل شد، از پایگاه‌های حساس این کشور تصویربرداری کرده و آن را به صورت آنلاین فرستاده است.
 
به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، «تصاویر ارسال شده پهپاد از مناطق ممنوعه اسرائیل در حال حاضر در اختیار ایران است.»
 
در نیمه مهر ماه، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که پهپادی بر فراز نوار غزه توسط ارتش اسرائیل مشاهده شد و مورد تعقیب قرار گرفت تا اینکه در مجاورت کرانه باختری پس از طی‌ مسافتی ۵۶ کیلومتری به سمت شرق مورد شلیک قرار گرفت.
 
پس از آن، حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که پهپادی که اخیرا به حریم هوایی اسرائیل نفوذ کرده، ساخت ایران بوده و این گروه آن را «مونتاژ» کرده و پرواز داده است. این پهپاد، ایوب نام دارد.
 
حالا اسماعیل کوثری می‌گوید که عملیات حزب‌الله لبنان می‌تواند یکبار دیگر تکرار شود و تاکید کرد که ایران نیز توانایی ساخت هواپیماهای بدون سرنشین با قابلیت حمل سلاح را  داراست.
 
پیش از این جمال‌الدین آبرومند، معاون هماهنگ‌کننده سپاه، نفوذ پهپاد ایوب به خاک اسرائیل را نشان‌دهنده «ناکارآمدی گنبد آهنین و توانایی‌های سپر دفاعی‌» اسرائیل دانسته و گفته بود: اسرائیل دشمنان بسیار زیادی دارد و از طرفی علی‌رغم ادعاهای این رژیم، بیانگر این است که این سپر دفاعی خیلی کارآیی ندارد و فاقد توانمندی لازم است.
 
احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران نیز روز یکشنبه گفت که پهپادی که بر فراز اسرائیل پرواز کرد، آخرین فناوری ایران نبوده و فناوریی بسیار پیشرفته‌تر از آن در اختیار دارد.
 
«هواپیماهای اسرائیل قبل از رسیدن به ایران نابود می‌شوند»
 
اسماعیل کوثری در بخش دیگری از مصاحبه خود با شبکه عربی‌زبان العالم، به اسرائیل هشدار داد که هرگونه اقدامی درمقابل ایران به ضرر آنها تمام خواهد شد و ایران هواپیماهای اسرائیل را  قبل از رسیدن به ایران سرنگون خواهد کرد.
 
به گفته آقای کوثری، «حزب‌الله هواپیماهایی پیشرفته‌تر از ایوب را دارد اما تا زمانی که حزب‌الله تشخیص نداده آن را اعلام نمی‌کند. به همین دلیل است که می‌گوییم اگر اسرائیل بخواهد کوچک‌ترین اقدامی علیه ما انجام دهد، ما در محدوده سرزمینی به این رژیم پاسخ خواهیم داد.»
 
حملات لفظی ایران و اسرائیل در چند ماه گذشته و به دنبال‌ انتشار گزارش‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اهداف احتمالا نظامی برنامه هسته‌ای ایران شدت گرفت.
 
اسرائیل ایران مسلح به بمب اتمی را تهدیدی برای موجودیت خود دانسته و در چند ماه گذشته بارها احتمال حمله نظامی به ایران را برای پیشگیری از ساخت بمب اتمی توسط ایران مطرح کرده است.
 
در همین راستا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواستار تعیین خط قرمز برای ایران شده، اما آمریکا و کشورهای اروپایی با آن مخالفت کرده‌اند، هرچند تاکید کرده‌اند که گزینه حمله نظامی به ایران به عنوان آخرین راه حل روی میز قرار دارد.
 
درمقابل ایران نیز به این تهدیدها واکنش نشان داده، و اسرائیل را به اقدام متقابل تهدید کرده است.
 
در همین رابطه، روز یکشنبه، اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران نیز در این همایش گفت: اینکه دشمن می‌گوید گزینه نظامی روی میز قرار دارد، یک واقعیت است، چراکه اگر «دشمن» احساس کند که حمله نظامی به تکمیل راهبردش کمک خواهد کرد، در این کار تردید نخواهد کرد.
 
احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران نیز گفته است که  ایران ناچار است ابعاد قدرت نظامی خود را باز‌شناسی و جایگاه‌اش را مشخص کند زیرا از قدرت نظامی و جنگ، گریزی نیست.

+118
رأی دهید
-82

golden ari - ایران - تهران
کوثری جان بهتر است که تو اول صبح صورتت را بشوری و دندانهایت را مسواک کنی‌ ! دوما دنیا با زحمت ساخته شده و نه با پول نفت باد آورده، تا همین جایش هم بیشتر از کوپنتان ز‌ر زده اید. آن وقتی‌ که با لگد رفتند تو دهنتان تو هم آن عکس را بگذار روی دهنت تا دیده نشود که با دهنت چه کرده اند .
دوشنبه 8 آبان 1391 - 01:12
دل سوخته - اریزونا - امریکا
شما بی شرف ها جنگ رو واسه ادامه حیات حکومت خودتون میخواهید نه چیز دیگه اینم بگم که اگه جنگی شروع بشه ملت واسه کشور خودشون جون هم باز میدن ولی شماهارو به اخر حیات نگین خودتون میرسونه به امید برچیده شدن ظلم و زور شماها
دوشنبه 8 آبان 1391 - 01:34
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
مزدور تروریست آفت الله رهبری پس بگو کرم از خود درخت هست.فقط یک چشمه از حمله را دیدید به سودان باز هم حئّ چرت و پرت بگو.
دوشنبه 8 آبان 1391 - 01:36
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
قیافه این یارو چرا مثل عقب مونده هاست؟ فکر کنم تازگیها ها، به غیر از سوال‌های احکام دینی برای استختام و پست عالی‌ در کشور، بد قیافگی هم در نظر میگیرند! در هر صورت در اینجا ترس جمهوری اسلامی رو میبینیم از اسرائیل که هر روز میاد به زبان بی‌ زبانی‌ میگه :" جون مادرتون به ما حمله نکنید"!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 01:39
Dead or Alive - تهران - ایران
واقعا از مسوولین نظام جمهوری اسلامی ممنونم که با این حرفاشون موجبات خنده ما را فراهم میکنند.. این آقا یا دارد مثل س..گ دروغ میگوید یا هم اگر راست میگوید انقدر ابله است که نمیداند که اگر کشوری جاسوسی کشور دیگری کرد الخصوص اگر دشمنش باشه نمیاد خودشو لو بده.. یا هم ایشان ملت را گوش دراز فرض کرده اند..ایشان خودش هم میدونه که این عکسها ارزشی نداره وگرنه رسانه ایش نمیکرد..من میخوام بدونم اینا با پهباد از چی عکس گرفتن؟. از جایی که با گوگل ارث راحت تر میشه دید؟. مثل اون قضیه پهباد آمریکایی که گفتن ما کنترلش رو بدست گرفتیم و نشوندیمش بعدش معلوم نشد چرا برای اثبات حرفشون یک بار از رو زمین بلندش نکردن که بفهمیم راس میگن.. این حرفا فقط مصرف داخلی برای یک مشت ابله ساندیس خور داره
دوشنبه 8 آبان 1391 - 07:27
asya123456 - شهرضا - ایران
جوک سال...
دوشنبه 8 آبان 1391 - 07:57
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
تحریک اسرائیل و آمریکا کار درستی نیست و به ضرر منافع ملی کشور می باشد . البته اگر هدف این است که این اظهارات حالت بازدارنده داشته باشد شاید در همین حد کافی باشد / ولی به مبارزه طلبیدن طرف مقابل کار درستی نیست و هزینه بردار است و قطعا بیشترین ضرر و آسیب جانی و مالی در هر جنگی بیشتر متوجه مردم عادی دو طرف است .
دوشنبه 8 آبان 1391 - 08:59
baran828 - تهران - ایران
بابا کدوم اقدام اسراییل ؟! هم آمریکا هم اسراییل هم این حکومت همه یک مشت دلقکن و فقط گوش مفت مردم رو گیر آوردن .
دوشنبه 8 آبان 1391 - 09:22
ANTI JAHL - هامبورگ - آلمان
ز‌ر ز‌ر زیادی می‌کنید،، دستتون دیگه رو شده بابا، اینو تمام دنیا فهمیدن که دوست دارید یه جنگ دیگه را بیفته که با کشته شدن جوونای مملکت به عنوان شهید ستونهای جدیدی واسه بقای حکومت کثیفو جنایتکار مذهبیتون بزنید، ولی‌ بدونید که دنیا مثل شماها احمق نیستن و دستتونو خوندن و همین تحریمها شما و حکومت کثیفتونو به آخر می‌رسونه و ایران و ایرانی‌ رو واسه همیشه از شرّ شما کثافتها پاک می‌کنه و به زباله دانی عربستان زادگاه کثیفتون میفرسته،( روز آزادی ایران جاوید دیر نیست) زنده با د ایران.
دوشنبه 8 آبان 1391 - 09:25
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان
این سردار کوثری فرمانده سابق لشکر 27 محمد رسول الله و جانشین سابق قرارگاه ثارالله ( همانجائی که در زمان اعتراضات اقدام به سرکوب می کند) بوده که امروز با درجه سرتیپ تمامی و ارشدیت بازنشته سپاه است. حالا دو دوره است که سر از مجلس درآورده ! وی هم چنین دادماد سردار حسن محققی (رئیس سابق ستاد لشکر ) و از فرماندهان بسیجان چماق به دست است. سردار قبل از کری خواندن باید یادش آید که در زمان فرماندهی لشکر 27 حتی از برقرار کردن یه رژه درست حسابی هم عاجز بود .
دوشنبه 8 آبان 1391 - 11:58
danial nabi - استكهلم - سوئد
به کوری چشم چشم تنگان.
دوشنبه 8 آبان 1391 - 17:30
perser68 - فلوریدا - امریکا
نقی‌ الله سیدنی استرالیا. دوست گرامی‌، دقیقا منم عین تو این سوال برام پیش اومد،دقیقا چیزیه که شما گفتی‌ و این جونور انگار تنش به لاجوردی قاتل خرده!
دوشنبه 8 آبان 1391 - 19:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.