توفان سندی باعث لغو برنامه‌های انتخاباتی آمریکا شد

هواشناسان هشدار داده‌اند که مهیب‌ترین توفان دهه‌های اخیر به نام "سندی" دوشنبه (۲۹ اکتبر) به سواحل شرق آمریکا می‌رسد. باراک اوباما و رقیب او میت رامنی در همین روز برنامه‌های انتخاباتی خود در ایالت‌های شرقی را لغو کردند.
 

توفان "سندی" می‌رود که سایه‌‌ی خود را بر مبارزه‌ی انتخاباتی میان باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و میت رامنی، کاندیدای مقام ریاست‌جمهوری بیافکند. این توفان به سوی ایالت‌های سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا در حرکت است و روز دوشنبه (۲۹ اکتبر / ۸ آبان) به این ایالت‌ها خواهد رسید.
 
هر دو نامزد ریاست‌جمهوری می‌کوشند در ایالت‌های سواحل شرقی آمریکا مانند ویرجینیا، کارولینای شمالی و نیوهمپشایر رأی افرادی را جذب کنند که هنوز مردد هستند و برای هیچ‌یک از طرفین تصمیم نگرفته‌اند.
 
هر دو نامزد ریاست‌جمهوری اعلام کردند، برنامه‌های خود در ایالت‌های شرقی را لغو خواهند کرد.
 
باراک اوباما روز شنبه (۲۷ اکتبر / ۶ آبان) در مسیر نیوهمپشایر برای شرکت در یک کارزار انتخاباتی، از طریق کنفرانس تلفنی با نمایندگان اداره حفاظت در برابر سوانح طبیعی اقدامات لازم برای مقابله با این توفان را تدارک دید.
 
در پی آن اوباما دو برنامه انتخاباتی برای روزهای دوشنبه در ویرجینیا و سه‌شنبه در کلورادو را لغو کرد. وی قصد دارد تأثیرات توفان را از کاخ سفید زیر نظر داشته باشد.
 
میت رامنی نیز برنامه انتخاباتی خود در روز یکشنبه (۲۸ اکتبر) در ویرجینیا را لغو کرد.
 
"سندی" تاکنون ۶۰ نفر قربانی گرفته است
 
توفان "سندی" در روزهای گذشته جان حدود ۶۰ نفر را در مناطق کارائیب گرفته است.
 
هواشناسان هشدار داده‌اند که این توفان می‌‌تواند با وزیدن یک جبهه هوای سرد از شمال شرق آمریکا ادغام شده و به "توفانی سهمگین" تبدل شود. این توفان می‌تواند با بارندگی‌های شدید، جاری شدن سیل و قطع شبکه برق، این مناطق را با هرج و مرج رو به رو سازد.
 

ویرانی‌های ناشی از توفان "سندی" در کوبا در ۲۵ اکتبر


انتظار می‌رود "سندی" در مناطق مرتفع بارش سنگین برف را نیز در پی داشته باشد. از هم‌‌اکنون شماری از ایالت‌ها و نیز واشنگتن، پایتخت آمریکا، اعلام وضعیت اضطراری کرده‌اند.
 
توفان "سندی" می‌تواند برنامه‌‌های دو نامزد ریاست‌جمهوری را مختل کند. ایالت‌های نامبرده برای اوباما و رامنی از اهمیت بسیاری برخوردارند. آنها می‌کوشند آرای شهروندان این مناطق را برای انتخابات ۶ نوامبر به سود خود جلب کنند.
 
از هم‌اکنون شهروندان و ساکنان این ایالت‌ها در و پنجره‌‌ی خانه‌ها و فروشگاه‌‌ها را برای جلوگیری از ورود سیل می‌پوشانند.
 
به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، حوزه‌های انتخاباتی نزدیک به ساحل در ایالت کارولینای شمالی به دلایل امنیتی بسته شده‌اند.
 

توفان "سندی" توأم با سیل در جامایکا در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۲


احتمال داده می‌شود که به دلیل قطع شبکه برق، فعالان کارزار انتخاباتی نتوانند با مخاطبان خود از طریق تلویزیون ارتباط برقرار کنند.
 
از سوی دیگر خبر توفان ویرانگر "سندی" و پیامدهای آن می‌‌توانند جایگزین پیام‌های سیاسی نامزدهای ریاست‌جمهوری شده و آن‌ها را از تیتر صفحه اول روزنامه‌ها به عقب برانند.
 
بر اساس نظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان، در انتخابات پیش رو وضعیت باراک اوباما بهتر از میت رامنی است. حدود ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان اوباما از حزب دمکرات را انتخاب خواهند کرد. رامنی از حزب جمهوری‌خواه با ۴۶ درصد رقیب سرسخت اوباما باقی خواهد ماند.

+41
رأی دهید
-26

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.