عراق برای بار دوم یک هواپیمای ایرانی را به زمین نشاند و بازرسی کرد

عراق برای دومین بار ، یک فروند هواپیمای ایران را بازرسی کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، مقامات عراقی ضمن اجبار یک فروند هواپیمای باری ایران به فرود در بغداد، آن را بازرسی کرده است.
این هواپیمای باری ایران به مقصد دمشق، در حال عبور از آسمان عراق بود که با دستور مقامات بغداد، مجبور به فرود شد.

این هواپیما پس از فرود اجباری و بازرسی در عراق، توانست به مسیر خود به سمت سوریه ادامه دهد.

 

"ناصر البندر" رئیس سازمان هواپیمایی عراق با تایید این خبر به شبکه دولتی "العراقیه" گفت:  هواپیمای باری ایران در فرودگاه بین المللی بغداد توسط  کارشناسان عراقی ، مورد بازرسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: پس از بازرسی مشخص شد این هواپیمای ایران هیچ مواد یا کالای ممنوعه یا تسلیحاتی حمل نمی کند لذا سازمان هواپیمایی عراق به این هوایپما اجازه داد تا پرواز خود را به سمت سوریه ادامه دهد.

 

 

این اقدام عراق با اعمال فشارهای آمریکا صورت می گیرد. آمریکا ایران را متهم می کند که با استفاده از هواپیما و آسمان عراق، برای حمایت از حکومت سوریه، تسلیحات به این کشور منتقل می کند. با این حال مقامات واشنگتن تاکنون از ارائه هرگونه نشانه ای برای این اتهام خود ، خودداری کرده اند.

قبل از این هم مقامات عراقی یک فروند هواپیمای ایرانی را به بهانه بازرسی، مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بغداد کرده بودند.
سفیر ایران در بغداد نیز با انتقاد از این اقدام، تهدید کرده بود تهران دست به مقابله به مثل علیه هواپیماهای عراق خواهد زد.

+153
رأی دهید
-39

mohammad.avaz - تهران - ایران
جاسازی شده خبر نداره این ملاها که من میبینم تانک هم میذارن توی هواپیما بدون این که کسی‌ چیزی بفهمه یا ببین
یکشنبه 7 آبان 1391 - 11:15
romano - تهران - ایران
خوشم میاد بچه‌های ما با هزار گرفتاری و ورزش غیر حرفه‌ای و فقر و چادر و .. میرن المپیک مدال میارن و یک رتبه قابل قبول اما هزار میلیارد خرج این حکومت شده تا حداقل از عراق دیگه توسری نخوره (حداقل این آرزوی خامنه‌ای می‌تونه باشه) میخوره خوبم می‌خوره آخ که بخدا هرچی جنایت کردید هرچه تحقیر کردید و هر غلطی کردید سرتون یکشبه خراب می‌شه آخ که چه شلوارهایی بزودی تو سگ کشی خیابونی خیس می کنید جنازهاتون یاد آور اومدتون تو این مملکت می‌شه و فیلم کشتن قذافی یکی بود مال شما فیلمها می‌شه. نشستم و منتظرم و می‌خندم به دنیای فانتزی دیکتاتوریتون. می‌خندم وقتی هیچ هواپیمایی نتونه از مرز مملکت بپره و شما دونه دونه تو تله بیفتید اونموقع نه فاطی کماندوها بدادتون می‌رسن نه باقی برادران ساندیس بدست. چقدر جالبه آدم از زندگی خودش یک تراژدی درست کنه سازندشم خودش باشه.
یکشنبه 7 آبان 1391 - 11:36
با احترام - منچستر - انگلستان
lمرگ بر امریکا .ایران باید کمک به سوریه بکنه اگر نکنه از احمق بودنش است
یکشنبه 7 آبان 1391 - 11:59
pull.over - دوحه - قطر
اینا فیلمه! عراق الان دست ایرانی هاست
یکشنبه 7 آبان 1391 - 12:20
busyman - كويت - كويت
pull.over - دوحه - قطر با نظرتون موافق هستم در ضمن توجه کردین جیب اخوندا تا بایین زانوشون هستش
یکشنبه 7 آبان 1391 - 12:28
baran828 - تهران - ایران
pull.over - دوحه - قطر :با تو موافقم ضمن اینکه دیگه به شدت نفرتم از دولت آمریکای خاین داره لحظه به لحظه بیشتر میشه.
یکشنبه 7 آبان 1391 - 12:35
golden ari - ایران - تهران
دستورش از بیت رهبری بوده، چون حتما محموله هوا پیما گوجه فرنگی‌ و توت فرنگی‌ و سبزی خوردن بوده، آقا برای کوری چشم آمریکا به نوکر مالکی فرموده اند که هوا پیما را بازدید کنند.
یکشنبه 7 آبان 1391 - 13:05
سرلشکر فیروزابادی - تبریز - ایران
افرین بر کشور عراق امیدوارم همیشه اینطوری لیاقت به خرج بدهند در مورد ایران.
یکشنبه 7 آبان 1391 - 13:25
Soniger_Tag - گیسن - آلمان
خط اول دفاع از ایران برای تکه تکه نشدنش و یک جنگ داخلی مثل سوریه اینه که این عرب های احمق سوری رو بهشون بفهمونه اگر امریکا الان داره بهش کمک می کنه تا تیکه تیکش نکنه سوریه رو (یه تیکه برای کرد ها یه تیکه برای مسیحیان و یه تیکه برای مسلمون ها) دست بردار نیست و سوریه باید خط مقدم ما باشه برای دفاع.. حالا اگر اینو فهمیدن یه عده که خیلی خوبه اما اگر نفهمیدن مهم نیست ایران کار خودشو رو بکنه و به سوریه کمک کنه که حکومتش دست نشانده آمریکا نشه!
یکشنبه 7 آبان 1391 - 14:11
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
وزیران کابینه عراق را سپاه قدس رژیم انتخاب می‌کنه
یکشنبه 7 آبان 1391 - 18:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.