قلعه‌نویی: پرسپولیسی‌ها فرافکنی‌ می‌کنند

سرمربی استقلال در واکنش به بیانیه اعتراض پرسپولیس گفت: کار آنها چیزی جز فرافکنی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز استقلال گفت: جا دارد از پزشکان تیم به خصوص دکتر نوروزی تشکر کنم که بعد از عمل جراحی دوم روی پای من خیلی زحمت کشیدند. شرایط حساسی بود و کمک زیادی به من کردند. دو آزمایش دادم که نشان می‌دهد شرایط خوب است.
 
وی در مورد دیدار روز دوشنبه با گهر خاطرنشان کرد: با آقای پورحیدری و سایر همکارانم چند بازی گهر را آنالیز کردیم. برای بار دوم بود که فیلم‌های بازی این تیم را می‌دیدیم. بازی با استقلال و پرسپولیس برای سایر تیم‌ها متفاوت است و تیم‌ها آن انگیزه‌ای که مقابل این دو تیم دارند را در سایر بازی‌ها ندارند.
 
قلعه‌نویی ادامه داد: بعد از دیدار برابر نفت تیم‌ ما شرایط خوبی دارد. این پیروزی از چند حیث برای ما حائز اهمیت بود اول اینکه به جدول بازگشتیم، دوم اینکه از نظر روحی خیلی بهتر شدیم و اگر بازی را واگذار کرده بودیم جمع کردن تیم خیلی سخت می‌شد و سوم اینکه از نظر روحی برای بازی با گهر آماده شدیم. امیدوارم بازی با گهر خوب و تماشاگرپسند از آب درآید.
 
قلعه‌نویی در مورد حضور مایلی‌کهن در تیم گهر تأکید کرد: طبیعتاً دقایقی از بازی که سپری شود با شرایط جدید گهر بیشتر آشنا می‌شویم. مایلی‌کهن جزو مربیان زحمت‌کش است و برای این فوتبال تلاش زیادی کرده است. حضور او مطمئناً تأثیرگذار خواهد بود.
 
وی در مورد مشکلات استقلال گفت: چندین هفته زحمت زیادی کشیدیم تا مشکلات درون‌تیمی استقلال به بیرون منتقل نشود تا زمانی که به بازی برابر صبا رسیدیم. بعد از این مسابقه ماحصل 16-15 هفته زحمت زیادی که کشیدیم در چند روز به هم ریخت و با مشکلات زیادی روبه رو شدیم. به غیر از این مسئله بی‌مهری‌هایی هم دیدیم که این موضوع بیشتر ما را اذیت کرد. بازیکن و کادر فنی بدون گرفتن یک ریال پول با اخلاص تلاش می‌کرد اما آن اتفاقات افتاد.
 
سرمربی استقلال اضافه کرد: همه این مسائل را فراموش کردیم و امیدواریم این بازی هم بگذرد و به تعطیلات برسیم. در تعطیلات جانواریو و جباری هم به تیم اضافه خواهند شد. بعید می‌دانم توزی به استقلال بازگردد، واقعاً حیف است تیمی که با آن شکل مشکلات آنقدر زحمت کشید و به اینجا رسید در چند روز به هم بریزد.
 
قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا توزی به استقلال بازخواهد گشت، عنوان کرد: من نباید در مورد این مسئله صحبت کنم. وظایف همه مشخص ‌شده است، آقای امیری که امسال زحمت زیادی کشیده، کارها را پیگیری می‌کند. من از نحوه قرارداد این بازیکن اطلاع ندارم و دوست ندارم چیزی هم بدانم. به هر حال این بازیکن با ما قرارداد دارد و طبق اصول و چارچوبی که قرارداد او دارد عمل می‌شود، آقای ماجدی و امیری در حال پیگیری این موضوع هستند اما بعید می‌دانم او به استقلال بازگردد.
 
وی گفت: مدیربرنامه‌های جانواریو قول داده او تا قبل از بازی با گهر برگردد. از توزی توقعی نداشتم اما فکر می‌کردم جانواریو طور دیگری برخورد کند. رابطه خوبی با این بازیکن داشتم. او 5ماه تمام مشکلات را تحمل کرد اما امیدوار بودم براساس قولی که به من داده بعد از رفتن بازگردد چرا که علاوه بر داشتن رابطه خوب، از لحاظ احساسی نیز با هم بسیار صمیمی بودیم و فکر نمی‌کردم این بازیکن برود و برنگردد هرچند باید قبول کنیم جانواریو یک بازیکن حرفه‌ای است.
 
قلعه‌نویی در مورد اینکه گفته می‌شود پرسپولیس با برخی از بازیکنانی که استقلال با آنها دچار مشکل شده مذاکره کرده؛ آیا این مسئله حرکتی حرفه‌ای است، گفت: اگر قبول کردیم حرفه‌ای باشیم باید افکار ما هم حرفه‌ای باشد. اگر در زمان مناسب با بازیکنمان مذاکره شود هیچ مشکلی نداریم. ما با تشکیلات پرسپولیس صحبت کرده بودیم و به ما گفته بودند بازیکنی را می‌خواهند و اگر صحبت‌ها در چارچوب باشد هیچ مشکلی نداریم.
 
به گزارش فارس، قلعه‌نویی در مورد اعتراض پرسپولیسی‌ها به صحبت‌های او در برنامه فوتبال برتر در بین دو نیمه بازی پرسپولیس و مس کرمان گفت: این مسئله جای تعجب دارد. امروز به برنامه‌ای در شبکه شش نگاه می‌کردم که طی آن آقای اسماعیلی از منصور ابراهیم‌زاده در مورد پرسپولیس سؤال کرد که ایشان هم نظرات کلی خود را در مورد پرسپولیس بیان کرد. آیا این کار ایراد است؟
 
سرمربی استقلال افزود: روز جمعه که عید قربان بود به بهشت زهرا رفتم و وقتی بازگشتم و تلویزیون را روشن کردم مهدی مهدوی‌کیا گل پرسپولیس را به ثمر رسانده بود. در صحبت‌هایم یک سری مسائل کلی را بیان و اتفاقاً از مدیریت آقای رویانیان تعریف و تمجید کردم. واقعیت این است که وقتی کار دست اهل فن نباشد این مسائل به وجود می‌آید. چیزی که مملکت ما و نه تنها فوتبال را عقب انداخته، این است که جایگاه‌ها دست اهل فن نیست.
 
قلعه‌نویی گفت: اگر در فوتبال، صنعت و ... همه چیز دست اهل فن باشد طبیعتاً این مسائل به وجود نمی‌آید. ابراهیم‌زاده الان در مورد پرسپولیس صحبت کرده و اگر پرسپولیس در بازی بعد نتیجه نگرفت باید همه چیز را تقصیر ایشان دانست؟ همه ایران در مورد استقلال صحبت می‌کنند پس وقتی استقلال به تراکتور باخت، این باخت را باید به خاطر این صحبت‌ها بدانیم؟
 
وی تأکید کرد: در مملکت ما آدم‌ها سر جای خود قرار ندارند. در همه جا این مسئله وجود دارد و تنها به فوتبال محدود نمی‌شود. در هنر و صنعت هم همین شکل است. مجری‌ای که این سؤال را از من پرسیده هم باید برویم بگیریم؟ با این شکل جواد خیابانی را هم باید به دادگاه ببریم که چرا این سؤال را پرسیده و باید بگوییم به این جرم به دادگاه بیا تا در مورد آن توضیح دهد.
 
قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: من در مورد بحث رویانیان و دایی صحبت کردم و گفتم دایی جزو سرمایه‌های فوتبال ما و شخصی است که شاید صد سال باید بگذرد تا یکی مثل او بیاید. باید از او حمایت کنیم تا به درجات بالا برسد. ازبکستانی‌ها با همدلی که دارند تمام کرسی‌های AFC را می‌گیرند در حالی که شاید بازیکنی که یک دهم دایی افتخار داشته باشد ندارند.
 
سرمربی استقلال ادامه داد: همچنین گفتم رویانیان در بحث مدیریت از سرمایه‌های ما است چطور آن موقع که تعریف می‌کردم خوب بود اما حالا ما باعث باخت شده‌ایم؟ چون من آن حرف‌ها را زدم شجاعی بازیکن مس به پرسپولیس گل زد؟ اگر من کاربلد بودم تیم خودم را درست می‌کردم. این ‌حرف‌ها فرافکنی است و باید این کارها را جمع کنند. دو رئیس فدراسیونی که تیم ملی را جام جهانی برده‌اند اکنون خانه‌نشین هستند؛ اهل فن را خانه‌نشین کرده‌ایم و دلیل آن هم خود ما فوتبالی‌ها هستیم.
 
قلعه‌نویی در مورد اتفاقاتی که بعد از بازی استقلال و فجر رخ داد، یادآور شد: با جعفری مدیرعامل باشگاه صحبت کردم و به او گفتم یک روز قبل از بازی منوچهری پیش من آمد و صحبتی از بازیکنان سابق سایپا که اکنون در فجر بازی می‌کنند مطرح کرد. منوچهری به من گفت یاوری در تمرین اعلام کرده قصد دارد او را بگیرد و نظری را به استقلال بدهد. با روحیه‌ای که پس از این مسئله از منوچهری دیدم او را از لیست یازده نفر بیرون کشیدم و وقتی به درون زمین رفت دیدید که چطور بازی کرد.
 
وی گفت: جالب است جعفری به من اعلام کرد این صحبت‌ها شیطنت بازیکنان بوده و یاوری چنین بحثی را مطرح نکرده است. به او می‌گویم اگر اینچنین نبوده چرا سرپرست تیم شما چنین حرفی را در مصاحبه‌اش اعلام کرده که به من گفت این مسأله را بررسی خواهد کرد. بدبختی فوتبال ما همین‌ها است.
 
 

قلعه‌نویی عنوان کرد: چرا قطر به میزبانی جام جهانی می‌رسد و دو بار بازی‌های آسیایی را برگزار می‌کند اما ما با دوهزار سال قدمت حال و روزمان اینچنین است. دلیل این مسئله حضور افرادی است که اهل فن نیستند. هیچکس سر جای خودش قرار ندارد. حالا آقایان هم ناراحت می‌شوند. ایرادی ندارد، مولایم حضرت علی(ع) گفته «همیشه حق را بگو حتی اگر همه علیه تو شوند.» جای تأسف دارد هواداران کمی برای تماشای بازی‌های استقلال به استادیوم می‌آیند. حتما این حرکت کلی شده که فوتبال ما به این وضع افتاده است.
 
 

قلعه‌نویی در مورد تغییر برنامه بازی‌های لیگ برتر گفت: یک روز به ما گفتند باید با پیکان بازی کنیم و پس از آن گفتند باید به مصاف گهر برویم ولی هیچ اعتراضی نکردیم. از تیم ملی بیشترین ضربه را خوردیم اما بیشترین حمایت را انجام دادیم. همه چیزمان به هم می‌آید.
 
 

وی در مورد برگزار نشدن جام حذفی خاطرنشان کرد: باید یا راهکاری داشته باشیم و یا اینکه الگوبرداری کنیم. در بحث نظام مملکت‌داری بعضی می‌گویند با توجه به موقعیت مکانی باید الگوی خدمات رسانی را در نظر بگیریم. بعضی کشورها با داشتن منابع در پی ایجاد زیرساخت برای استفاده از آن منابع هستند. در کشور ما الگویی وجود ندارد. چند سال از لیگ گذشته است. هر سال یک برنامه اجرا می‌شود یک بار عزیز محمدی برنامه یک ساله داد که خیلی خوب بود. آقای بهروان تقصیری ندارد، ایشان انسان بسیار خوبی هستند و وقتی برای فوتبال از 10 جا تصمیم می‌گیرند همین می‌شود. نه برنامه‌ای داریم و نه از جایی الگوبرداری می‌کنیم.
 
 

قلعه‌نویی اظهار داشت: ترکیه 40 سال پیش یک حرکت کلی در ورزش انجام داد و با دادن وام‌های بلندمدت و داشتن یک برنامه خوب به جایی رسید که توانست به مقام سوم جهان دست یابد. کاربلد نیستیم، الگوبرداری هم نمی‌کنیم. آدم‌های کاربلد باید به فوتبال بیایند. افرادی به ورزش ما آمدند که فقط بیانیه‌نویسی‌ها را انجام دادند. مگر ترکیه، ژاپن و ... نمی‌خواهند در جام جهانی حضور داشته باشند. آیا در کشورهای آنها برای برگزاری لیگ جام حذفی و... دچار مشکل می‌شوند؟

+98
رأی دهید
-45

esfahani90 - اصفهان - ایران
با سلام. گویا این سایت یا عمدی یا نمیدنه که با تیتر کردن پرسپولیس یا استقلال الان دوباره این یا آن طرفدار زیاد از حد متعصب تیم آماده و با الفاظ زشت و رکیک به جایی این که مظنون صحبتها آقای قلعه نوعی که کارنامه درخشان هم به عنوان بازیکن و از همه مهمتر به عنوان مربی‌ دارد ، و چندین بار اشاره که در کشور ما هیچ چیز دست افراد متخصص و کاردان نیست مهمتر تا مثلا اشاره به نام این تیم یا آن تیم. تا ما‌ها هم به عنوان بازیکن تماشاگر و و حرفی‌ شویم قرن‌ها طول خواهد کشید. امیدوارم به عنوان یک طرفدار استقلال که احترام به همه تیم‌ها و طرفدار‌های عزیزشان گذشته دوستان اول مقاله را خوانده و بعد شروع به فحاشی مخصوصا دوستان عزیز هموطن در خارج. شاد باشید هر کجا هستید.
شنبه 6 آبان 1391 - 20:40
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
حالا باید دید که مفتخوران و کاسه لیسهای حکومتی چه جبهه ای علیه قلعه نوعی میگیرند چون یکی از دلایل بی کفایتی حکومت رو بیان کرده. ..دلیل این مسئله حضور افرادی است که اهل فن نیستند...
شنبه 6 آبان 1391 - 20:22
piki82 - تورین - ایتالیا
صدا نده قندلی !
شنبه 6 آبان 1391 - 21:04
dkdk - اسلیس - دانمارک
از اینکه قلعه نوعی از دایی به عنوان پر افتخارترین،و بهترین بازیکن و گٔل زن ایرانی در تاریخ فوتبال ایران یاد کرده جالب بود،(البته دلیلش دعوای بین رویانیان با دایی و جنگ لفظی خودش با رویانیان بوده)بهرحال از اینکه قلعه نوعی آدم نادرست و باند بازی است شکی نیست.دیگه از لات بازی(علی‌ حساب یارو را برس.)و پاچه خواری دولت(نماز شکر خواندن بعد از برد جلوی هزاران هوادار بگذریم. من با نماز خواندن مشکلی ندارم چرا که به عقیده افراد برمیگردد اما زمانی که نماز را وسیله ریا کاری،پاچه خواری،و چاپلوسی برای پیشرفت خود قرار بدهند آنوقت میشه گفت که یارو از گروه خاک برسران است.در ضمن هر چیزی که بگویند و یا هر کاری بکنند از پرسپولیس محبوب تر نخواهند شد.و این حقیقتی است که هواداران پرسپولیس بیشتر از استقلال هستند و در برنامه نود بارها این اثبات شده.
شنبه 6 آبان 1391 - 21:29
pull.over - دوحه - قطر
قلعه نوعی در مورد پرسپولیس به جز حقیقت چیزی نگفته.
شنبه 6 آبان 1391 - 22:24
zoroye iran - وين - اتريش
1-عجب جوکی قندلی گفته نکنه دکتر قلابی نوحه خون فرمژه مو دمپایی چوپان دروغگو دزد آکادمی فوتبال و حرف مرد ۲تاس نکنه فوتبالیه و متخصص فتل یه دو دره باز دروغگو که تا چند سال پیش فارسی بلد نبود صحبت کنه یه بسیجی که در اطراف خویی گوسفند چرانی میکرد توسط دایی زنش آقامحمدی تو کیسه انداخته شد و در فینال بازیهای آسیایی مقابل جبیلو ایواتا نوحه خوند و آبروی ایران ایرانی رو برد هر سال با قیمتهای نجومی بهترینها رو خریدن امسال یکی همجنسش پیدا شده پوزشو زده گریه و جوسازی میکنند
شنبه 6 آبان 1391 - 22:31
zoroye iran - وين - اتريش
2- قندلی تو یکی لال بشی بد نیست در مملکت ما افراد متخصص کنارن و تو ام الفساد هر سال بخاطر باند مافیا و خریدن بوقچیها و علی ها و در سونای معروفت حوله بدست در خدمت مردان سیاسی هستی و با رشوه و خرید داورها سکوها فدراسیون و بازیکنهای تیم حریف و جوسازیت معروف و موفقیت پوشالی کسب کردی و همه اینو میدونند فراری دادن مجیدی زیر آب زدن پورحیدری- کخ-مرفاوی-زرینچه-کریمی-مظلومی-حجازی-رحیم پور-بیانی و فراری دادن بختیاری زاده-طبطبایی-نوازی - و این اواخر نوچت فکری همه چیزت با حقه بازی بزودی هویتت برای اون ۵در صد هم هویدا میشه آقای کل یوم چند میلیاردگرفتی امدی کیسه نکونام ۴میلیارد آب خورد ازکجا؟ رحمتی-آندو-زندی-منتظری-برهانی-جباری سال گذشته و امسال نکو و جانواریو و بازیکهای سال قبل امسال چند گرفتن اشتباه رویانیان اینه که مثل ایندو زیاد دروغ نمیگه و هرکاری میکنه تو بوق و کرنا میکنه تا چند ماه دیگه اینهم مثل اون ۲میشه
شنبه 6 آبان 1391 - 22:34
zoroye iran - وين - اتريش
3-کلا هر کی در این فوتباله همه پاچه خوار ج ا و در راس آنها و بدترین همه قندلی و نوحه خونه همش دروغ ریا دو دوزه بازی, دو دره بازی و پاچه خواری بعد از بازی گفت اول خدا و ائمه اطهار و بعد غیرت بچه ها, آقا خدا بیکارنیست وقت صرف تو و فوتبال کثیف ایران کنه ائمه هم .. برو با فتل گوسفندهاتونو بچرونید همین هفته پیش پاچه رویانیان رو میخواروندی الان بد شد........
شنبه 6 آبان 1391 - 22:36
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
یکی‌ نیست به این قلعه نوعی و استقلالی‌ها بگه اگر وجدان دارید بنشینید و تمام بازی‌های استقلال و پرسپولیس قضاوت‌هایش را ببینید که چقدر دوران به استقلال لطف دارند ولی‌ بر عکس چه حق‌های که از پرسپولیس نخوردند.این یکی‌ از دلایلی هست که روحیه بازی کنان پرسپولیس را به هم ریخته ،قضاوت‌های ناجوانمردانه.
شنبه 6 آبان 1391 - 22:51
ehsan1987 - تهران - ایران
گروهبان قلندلی گنده باقالی هیس!تو در مورد نوچه هات نظر بده
شنبه 6 آبان 1391 - 23:17
celtic warrior - سلتیک - اسکاتلند
سرورهرچی لنگیه امیرقلعه نوعیه
یکشنبه 7 آبان 1391 - 00:04
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
اوه اوه چه به سر توهمیهای عقده ای اومده که دیگه امیدی نیس بهشون:))))ژنرال حقیقتو گفت باز آتیش گرفتن:))بشینین به جای حاشیه برای استقلال در مورد تیم سوراختون نظر بدین:)))از تیمشون قطع امید کردن همه ی زورشونو میزارن واسه خراب کردن استقلال ولی با حرفای چند نفر عقده ای که هیچی نمیفهمن و هرروز نظرشون عوض میشه استقلال هیچیش نمیشه:)هم مدیرعاملش هم سرمربی هم بازیکنا بهترینای ایران و حرفه ای:)طبق گفته ی ژنرال مشکل فوتبال همین سیاسیون و سردارانی که هیچی از فوتبال نمیفهمن و اومدن تبلیغ واسه خودشون که همیشه هم ضایع میشن به یک صورت هستن:)و از اونها ...تر اون دسته طرفدارایی هستن که این سردارانو قبول دارن با اینکه هرروز یک فوتبالیستو میخوان خراب کنن:)کلا لنگ تیم سپاهه و کثیف و با حمایت مخصوص دولت و از لحاظ فوتبالی هم به خاطر بازیکنان توهمی از گذشته تا حالا هیچی نشدن و همیشه اویزون تیمای دیگه واسه بازیکن ومربی برعکس استقلال که لااقل کسیو میخره خرابش نمیکنه و پیشرفت میکنه تو استقلال:)هیچ جوره به مانمیخوری لنگی ته جدولی زور نزن:))4
یکشنبه 7 آبان 1391 - 01:18
paksan - آمریکا - آمریکا
zoroye iran - وین - اتریش : تو بهتره همون ادای زورو رو دربیاری ! همه خفه بشن شما راحتی ؟! همینا که ادعا می کنن شیخا دیکتاتورن از همه بدترن .. همین آدما وقتی می ری تو زندگیشون می بینی جز کاسه لیسی و زبون بازی کاری بلد نیستن و از اینکه یکی مثل خودشون موفق بشه خیلی بهشون زور می یاد .. لفظ حرف زدن شما معلومه واسه هر دروغی که می گن یه دروغ ار طرف رو می کنن که بگن این با اون در .. احمدی نژاد و یکی مثل شماست خوب به رفتارات و افکارت نگاه کن می بینی تفاوت تو با اونا اینه که اونا سه سولاخی گیر آوردن و سرشون رو کردن قاطی گنده ها و شما نتونستی و یا جوان سوز شدی وگرنه استعدادش رو داری ادامه بده کلاش خوبی می شی .. ما که هیچ طرفی نیستیم ولی فرق دعوای زرگری و ضعف مدیریت و لابی گری و پاچه خواری رو می فهمیم و رویانیان کمیته چی بی سواد رو باید با هم ردیفاش مقایسه کرد قلعه نوعی با همه اخلاقهای ریاکارانش ولی بازم نون فوتبال خودش رو می خوره حالا اگر برای اطرافیاش هم نون نوکرم می ریزه دیگه زرنگی خودشه
یکشنبه 7 آبان 1391 - 04:10
آبي ترين - تهران - ایران
سرور هرچی لنگیه امیر قلعه نوعیه. در ضمن تیمی که 14 جدوله نباید خودشو با سروش مقایسه کنه و داوری تیمشو باید بره با تیمهای هم رده خودش مقایسه کنه.عجب رویی دارن این لنگیا .
یکشنبه 7 آبان 1391 - 05:33
tobayemohabbat - تهران - ایران
شانسپولیسیا حاضر بودن همه تیمشونو بدن و یه قلعه نوعی داشته باشن اما از مکتب لنگیسم چیزی در نمیاد
یکشنبه 7 آبان 1391 - 09:49
nader46 - لندن - انگلیس
این چه امیرکی هست که وقتی‌ در تیمهای دیگه مربی گری می‌کنه!!!می‌خواد سر به تن استق نباشه،!،این چه دلسوز استق هست که چشم موفقیت هیچ کسی را در غیاب خودش از استق را نداره،!،دیگه از یک قد قد قدای مرغ صفت بیش از این انتظاری نیست،،تا یادم نرفته هم درگذشت مادرش را به همه آبی‌‌ها و خود امیر تسلیت میگم،،اما خدایی به جز ابزار مربی گری ،،فاکتور‌های زیاد و حاشیهِ ‌هایی‌ هست که بدون آنها امیر قد قد نمیتونه نتیجه بگیره،،زد‌‌و بند با فدراسیون،خرید و رشوه به بازیکن‌های حریف،،داوری که دیگه تابلو تابلو هست،،شنیدم گویا با عماد رضا هم تمام کردن،،مسی هم که بیاد قهرمانی بی‌ قهرمانی;))،اگر به محسن قهرمانی برسید:) به هر حال پرسپولیس قهرمان هم نشه،،اما باز وارث حماسه‌هایی‌ هست به مانند سوزش و حماسه*3*10*10
یکشنبه 7 آبان 1391 - 19:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.