هیات پارلمانی اروپا خواهان دیدار با ستوده و پناهی است

مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا،

مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا، روزجمعه پنجم آبان ماه گفته است که هیات اعزامی این اتحادیه به ایران خواهان دیدار با نسرین ستوده و جعفرپناهی، برندگان جایزه ساخاروف، است تا پیام تبریک رییس پارلمان اروپا را به آنها تحویل دهد.
 
نسرین ستوده، فعال حقوق بشر زندانی، و جعفر پناهی، فیلمساز، روز جمعه، به عنوان برندگان جایزه حقوق بشری «ساخاروف» پارلمان اروپا معرفی شدند.
 
به گزارش خبرگزاری آلمان، مارتین شولتز در استراسبورگ فرانسه درباره  اعطای جایزه ساخاروف به نسرین ستوده و جعفر پناهی گفت:«ما با صدای بلند و صریح می گوییم: شما تنها نیستید.»
 
رییس پارلمان اروپا در ادامه گفت: «با این جایزه، ما ضمن تحسین (این دو)، همبستگی خود را با یک مرد و یک زن که در مقابل ایجاد رعب و وحشت در ایران تسلیم نشدند، ابراز کردیم.»
 
اعطای جایزه جایزه حقوق بشری «ساخاروف» به نسرین  ستوده و جعفر پناهی، با سفر هیات پارلمانی اتحادیه اروپا  به ایران همزمان شده است.
 
 مارتین شولتز  دراین زمینه گفته است که هیات نمایندگان  اتحادیه اروپا که قرار است به ایران سفر کند، پیام تبریک وی را به نسرین ستوده و جعفر پناهی ارائه خواهد کرد و در صورتی که دولت ایران مانع این دیدار شود، این هیات فورا ایران را ترک خواهد کرد.
 
قراراست این هیات روز  شنبه ششم آبانماه (۲۷ اکتبر) به ایران سفر کند. ریاست این هیات را تارجا کرونبرگ، از حزب سبزهای فنلاند، بر عهده خواهد داشت.
 
به گزارش وب سایت پارلمان اتحادیه اروپا، هیات پنج نفره این اتحادیه از ۲۷ اکتبر تا ۲ نوامبر در ایران خواهد بود و با نمایندگان مجلس و دیگر مقام های ایران دیدار خواهد کرد.
 
در همین حال، تارجا کرونبرگ روز جمعه به «ای یو آبزرور» گفته که امیدوار  است که هنگام سفر به ایران  بتواند با نسرین ستوده و جعفر پناهی دیدار کند.
 
طبق این گزارش قرار است که تارجا کرونبرگ پیام تبریک مارتین شولتز را به نسرین ستوده و جعفر پناهی تحویل داده و از مقام های ایران بخواهد به این دو اجازه بدهند تا خود با سفر به اروپا جوایزشان را دریافت کنند.
 
سفر این هیات به ایران با انتقادهایی همراه بوده است. نمایندگان محافظه کار پارلمان اروپا، سیاستمداران آمریکایی و گروه های لابی یهودی خواهان لغو این سفر هستند.
 
مارتین کالان، نماینده محافظه کار پارلمان اروپا، چنین سفری را «شرم آور» خوانده و گفته دولت ایران از سفر این هیات سواستفاده تبلیغاتی خواهد کرد.
 
محافظه کاران در پارلمان اروپا خواهان لغو سفر هیات پنج نفره این اتحادیه متشکل از نمایندگان متمایل به چپ هستند و می گویند این اقدام با سیاست های سختگیرانه اتحادیه اروپا در قبال ایران همخوانی ندارد.

+99
رأی دهید
-10

dkdk - اسلیس - دانمارک
از این سیاست که از هر چیزی در این دنیا کثیفتر است متنفرم.حالا هم که چند انسان درست میخواهند به ایران سفر کنند و به این دو عزیز تبریک گفته و از آنها حمایت کنند تعدادی دیگر با مخالفت و دشمنی نه‌ فقط با دولت بلکه با ملّت ایران میکنند.ننگ و شرم به شما و سیاست کثیف شما.
شنبه 6 آبان 1391 - 04:18
pashmakjon - عالمو - آمریکا
بابا به داد این ملت برسید تنها این دو نفر نیستند ایران شده یه زندان.. لعنت به روحت خمینی.
شنبه 6 آبان 1391 - 06:22
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
گفت:«ما با صدای بلند و صریح می گوییم: شما تنها نیستید.».. ببینید نظام مقدس سد علی گدا چه کثافتی به دنیا زده که اروپایی ها با هموطنان دربندمان اظهار همدردی میکنند!!! نمیدونم باید خوشحال باشم یا ناراحت!!! کشوری که میتونه در دنیا از خیلی جهات حرفی برای گفتن داشته باشه به کشوری منزوی، خرابکار، بی ثبات، بدنام، .. تبدیل شده که مردمش چشم به غربی ها دوخته اند تا آنها رو از دست یک مشت دزد و جنایتکار نجات بدهند. نابود باد حکومت ضد ایرانی ولی وقیح. مرگ بر خامنه ای
شنبه 6 آبان 1391 - 09:35
geteven - انگلستان - انگلستان
این ترجمه ‌یک تصویر است که میگه،"بی‌‌ خیالش، من خودم پیداش میکنم و من خودم با ماشین تحریر مینویسمش و من خودم چاپش و آمادش میکنم. یعنی اینکه ما همه با هم بیشتر موفق میشویم موقعی‌ که با هم کار کنیم" کی غرب یا شرق توانسته اند مسائل کشورهای دیگر را حل کنند که این اولیینش یا اخرینش باشد ولی ما با هم میتونیم با ‌یک دست دانه بپاشیم و با دست دیگر خدا را برای رهمتش دانه دانه بشماریم و با کمر شکرانه بگوییم و با چشم و گوش و دهان از هم نوع خود مواظبت کنیم و آنها را هم راهنمایی و شریک کنیم باشد که ایزد در بیابان دهد باز.
شنبه 6 آبان 1391 - 11:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.