محاصره مخفیگاه کوهستانی کودک‌ربایان

وطن امروز : یک پسربچه 7 ساله پس از 16 روز اسارت در دست آدم‌ربایان با تلاش پلیس زاهدان رهایی یافت و به آغوش پدر و مادرش بازگشت. سرهنگ محسن عطار، رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در این باره گفت: بر اساس اعلام اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی، این پسربچه 7 ساله به نام «امیر یزدان» ساعت 3 بعدازظهر 18 مهرماه جاری در بوستان فرهنگی گم‌شده بود که پس از بررسی‌های لازم مشخص شد از سوی 4 سرنشین یک سواری پژو ربوده شده است. وی گفت: تلاش‌های چندروزه ماموران بی‌نتیجه بود تا اینکه 8 روز پیش یکی از آدم‌ربایان با خانواده کودک ربوده شده تماس گرفته و به ازای آزادی بچه‌شان 250 میلیون تومان پول درخواست کرد. گروگانگیران با هدف گمراه کردن پلیس از طریق یکی از اعضای باند از پاکستان با خانواده امیرکوچولو تماس گرفته و اعلام کردند بچه‌شان را به این کشور انتقال داده‌اند و در صورت پرداخت نشدن پول میلیونی کودک را خواهند کشت. وی ادامه داد: نیروهای زبده پلیس با ارائه آموزش‌های لازم به خانواده این کودک اقدامات فنی را برای شناسایی محل نگهداری گروگان شروع کرده و به این نتیجه رسیدند این کودک در کوه‌های اطراف زاهدان نگهداری می‌شود.

 

سرهنگ عطار گفت: بر اساس آموزش‌های ارائه شده، خانواده کودک ربوده شده با آدم‌ربایان برای پرداخت پول قرار گذاشتند که در این محل یکی از آدم‌ربایان دستگیر شد.

 

سرهنگ عطار اظهار داشت: از این مرد به عنوان طعمه برای دستگیری سرکرده آدم‌ربایان استفاده و وی نیز دستگیر شد که در ابتدا منکر دست داشتن در کودک‌ربایی شد اما سرانجام به جرم خود اعتراف و اعلام کرد امیرکوچولو توسط 2 تن از همدستانشان در شیار یکی از کوه‌های اطراف زاهدان نگهداری می‌شود. رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: ماموران بلافاصله این منطقه را محاصره کرده که آدم‌رباها با مشاهده پلیس با رها کردن کودک متواری شدند.وی با بیان اینکه اقدامات و پیگیری‌های لازم برای دستگیری این 2 گروگانگیر ادامه دارد، بیان کرد: با همکاری پلیس پاکستان یکی دیگر از همدستان آدم‌ربایان که از آن کشور با خانواده کودک ربوده شده تماس برقرار کرده بود، دستگیر شد.

+131
رأی دهید
-19

samuk66 - لندن - انگلستان
بیع حد آعدام کنند بعد حقوق بشر میگه ، چرا اینو آعدام کردید!!!!این انگلارو باید ۱۰۰ بر اعدام کرد.
شنبه 6 آبان 1391 - 01:46
fdsa60 - تهران - ایران
جرم آدم ربایی در ایران 15 سال زندان بدون عفو است. خدایی خیلی کمه باید حکمش رو اعدام کنن تا دیگه کسی جرات آدم ربایی پیدا نکنه
شنبه 6 آبان 1391 - 03:48
پالیز - دورتموند - آلمان
فقر و بیکاری ریشه اصلی خیلی از این رفتارهای نامناسب اجتماعی هستند.
شنبه 6 آبان 1391 - 07:56
Caroline - تهران - ایران
عجب حرکت بزرگى کرده این پلیس..... تو کوهستان ادم رباها رو فرارى داده ... افرین افرین!!!
شنبه 6 آبان 1391 - 08:46
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
فقر فرهنگی و اجتماعی تا چه حد میتواند آدمی را به انحطاط و پستی بکشد.....
شنبه 6 آبان 1391 - 08:56
ghafas - مشهد - ایران
زنده باد نیروی انتظامی
شنبه 6 آبان 1391 - 10:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.