درخواست سوریه برای میزبانی بازی های ملی در ایران

 

لوگوی فدارسیون فوتبال سوریه

فدراسیون فوتبال سوریه بعد از فراهم نشدن شرایط میزبانی در این کشور، خواستار برگزاری بازی‌های ملی خود در ایران شده است. فیفا به دلیل شرایط نامناسب امنیتی در سوریه، برگزاری بازی‌های تیم ملی فوتبال این کشور را در خاک سوریه ممنوع اعلام کرد. طبق اعلام فیفا، کشور دیگری باید  میزبانی بازی‌های این تیم را برعهده بگیرد.
 
این در حالی است که تیم ملی عراق نیز در مرحله مقدماتی گروهی از دور مقدماتی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ حق میزبانی ندارد. عراقی ها بازی های خانگی خود را در قطر برگزار می کنند. پیش از تعیین قطر به عنوان میزبان بازی های خانگی عراق، رسانه های ورزشی این کشور از فدراسیون فوتبال عراق خواسته بودند که ایران را به عنوان میزبان، به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کند.
 
فدراسیون فوتبال سوریه هم برای بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا، در ابتدا لبنان را به عنوان میزبان بازی‌های خانگی خود انتخاب کرد. اما فدراسیون فوتبال لبنان درخواست سوریه را رد کرد زیرا به گفته این فدراسیون، آن ها نمی توانند شرایط میزبانی را برای تیم ملی سوریه فراهم کنند.
 
به نوشته سایت فدراسیون فوتبال سوریه، سران این فدراسیون با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران خواستار برگزاری بازی‌های خانگی این تیم در ایران شده اند. این موضوع را خبرگزاری ایسنا نیز منعکس کرده است.
 
توفیق سرحان، دبیر کل فدراسیون فوتبال سوریه در گفت وگو با پایگاه خبری فدراسیون فوتبال این کشور گفت: «امیدواریم که ایران با درخواست میزبانی ما موافقت کند، چنانچه ایران هم با درخواست ما موافقت نکند مجبور خواهیم شد که بازی‌های خود را در امان برگزار کنیم و این چیزی است که ما نمی‌خواهیم. زیرا در مقدماتی جام ملت‌های آسیا با خود اردن هم گروه هستیم.»
 
ایران: درخواست رسمی نیامده، ولی آمادگی داریم
 
مهدی محمد نبی، دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران با اعلام این که هنوز درخواست رسمی از فدراسیون فوتبال سوریه دریافت نکرده از آمادگی ایران برای میزبانی بازی‌های خانگی تیم ملی فوتبال سوریه خبر داد.
 
 مهدی محمدنبی با اعلام این خبر به ایسنا گفت: «اگر آنها رسماً چنین درخواستی از ما داشته باشند، ایران مشکلی برای میزبانی بازی‌های سوریه و برگزاری بازی‌های خانگی تیم ملی آنها در کشورمان نخواهد داشت.»
 
تیم ملی فوتبال ایران هم در زمان جنگ و برای صعود به جام جهانی ۱۹۸۶ ناگزیر شد بازی های خانگی را در کشور دیگری برگزار کند. ایران با اعتراض به این تصمیم، از دور رقابت ها کنار کشید. اما عراقی ها این تصمیم را پذیرفتند و تن به میزبانی بازی های خود در خاک کویت دادند. آن ها در عین ناباوری موفق به صعود به جام جهانی مکزیک شدند.
 
ایران برای المپیک ۱۹۸۸ سئول هم به حکم کمیته بین المللی المپیک و فیفا از برگزاری بازی خانگی محروم شد و در مرحله مقدماتی نتوانست در ورزشگاه آزادی از تیم ملی کویت میزبانی کند. تجربه موفق عراق در جام جهانی باعث شد ایران این بار تصمیم فیفا را بپذیرد و اسفند ۱۳۶۵، دوحه به عنوان ورزشگاه خانگی ایران تعیین شد.
 
جالب آن که کویتی‌ها هم برای رعایت بازی جوانمردانه اعلام کردند دیدار خانگی شان را در قطر برگزار می‌کنند. میزبانی بازی رفت متعلق به ایران بود و بازی برگشت هم برای کویت. در بازی رفت ایران ۲-۱ برنده شد و  بازی برگشت را ۱-۰ باخت تا کویت به علت گل زده بیشتر در خانه حریف به دور بعدی رقابت‌ها صعود کند.

+52
رأی دهید
-91

نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
راست میگن دیگه! انقدر که این مسلمون‌ها وحشی هستند و هرچیزی رو به هرچیزی ربط میدان که معلومه جون بازیکن‌ها در امان نیست! چون زبون اسلام یعنی‌ ‌قتل و وحشت. اینا زبون مکالمه بلد نیستند که، میبینی‌ بازیکن فوتبال فلان کشور رو تیکه تیکه میکنند که پیامشون رو برسونند به دنیا! مثل اینکه اون ۴ تا آمریکایی‌ رو کشتند در لیبی‌ که پیامشون رو به آمریکا برسونند!
جمعه 5 آبان 1391 - 01:08
God bless America - لس آنجلس - ایالات متحده
خیلی‌ غلط کردن که بیان تو ایران فوتبال بازی کنن..نذارید پای کثیفشون به ایران باز شه
جمعه 5 آبان 1391 - 01:16
eddy59 - مونیخ - آلمان
برای همدیگه در پپسی باز میکنن...مسخره
جمعه 5 آبان 1391 - 06:13
saeed.star - مشهد - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا. یه جمله از ننه بزرگ عروس !!!!
جمعه 5 آبان 1391 - 08:57
emaduk - لندن - انگلستان
والا وحشی گری از زبون و ادبیات شما می‌ریزه وحشی اونی هست که به بیش از یک میلیارد آدم و چند میلیون هموطن خودش توهین می‌کنه
جمعه 5 آبان 1391 - 10:11
fiuzcast - تهران - ایران
وحشی خودتو جدو ابادتن
جمعه 5 آبان 1391 - 09:19
baran828 - تهران - ایران
ای خداااا! شدیم کار راه بنداز سوریه !
جمعه 5 آبان 1391 - 13:26
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
برای کسانی‌ که انتقاد کردند: من وحشی خطاب کردم مسلمون‌ها رو و دلیلش هم گفتم، اگه کم میارید بیخود اسم از تعداد ۱ میلیاردی نباید! زمانی‌ بود که کلّ جمعیت زمین در جهل بودند و فکر میکردند خورشید در زمین می‌گرده! یا همین الان هم ۱ میلیارد نفر گاو میپرستند در هند! پس تعداد شرط نیست! کم نیارید و بحث منطقی‌ کنید! مگه دروغ گفتم با وحشی گری ۴ نفر بیگناه رو کشتند؟ یا همین چند هفته پیش به دختر ۱۴ سال شلیک کردند به خاطره درس خوندن!؟؟
جمعه 5 آبان 1391 - 15:00
paya55 - چیچست - ایران
مگه خبرندارید سوریه جزو استانهای نورچشمی ایرانه؟
جمعه 5 آبان 1391 - 16:03
Azadikhah - تكسل - هلند
خوب جنایتکاران نان به هم قرض میدهند!ولی‌ کور خوانده اند
جمعه 5 آبان 1391 - 16:18
saeed.star - مشهد - ایران
emaduk - لندن - انگلستان. باهات کاملا موافقم . تو رو خدا ببین چطور راجع به مسلمونا و هموطناش نظر میده !!!!!
جمعه 5 آبان 1391 - 17:01
saeed.star - مشهد - ایران
emaduk - لندن - انگلستان. باهات کاملا موافقم . تو رو خدا ببین چطور راجع به مسلمونا و هموطناش نظر میده !!!!!
جمعه 5 آبان 1391 - 17:02
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
یعنی‌ این تیم بی‌ غیرت سوریه هنوز پشت اسد جنایت کاری که بیش از ۳۰۰۰۰ نفر را کشتهٔ ایستاده. اگر ملت ایران اجازه دهند که این تیم در ایران بازی کند ،یکی‌ از بی‌ غیرت‌ترین ملت دنیا هستند.
جمعه 5 آبان 1391 - 18:24
anima - تهران - ایران
به نام پروردگار یکتا. در خصوص نظرات باید بگم. هر کس در دنیای آزادی حق دارد افکار و نظراتش رو بیان کنه.اما این ازادی نباید به توهین کردن به مذهب,دین؛ یا نژاد خاصی گردد. به همین دلیل به منتقد ساکن استرالیا میگم نه تو و نه امثال تو از آزادی بیان و اندیشه هیچ اطلاعی ندارید و نمیتونید داشته باشید. فکر نمی کنم توهین به مذاهب و انسانها در هیچ آئین و فرهنگی مورد تایید باشد و فرقی هم نمیکنه اون فرد یه نفر باشد یا میلیاردها نفر.... متاسفم از این افکار عصر نادانی. آقای نقی از سیدنی- استرالیا. منم یه مسلمانم اما هرگز نه به تو و نه به افکارت توهین کردمو حاضرم برا دین و شریعتم تا پای جانم وایسم. من ایرانی مسلمانم با حفظ هویت باستانی خودم.. کوروش.اهورا مزدا.جمشید.آریو برزن و... هزاران نام آور دیگر. شاغل در منطقه پارس جنوبی.
جمعه 5 آبان 1391 - 19:55
hankooksaram - تهران - ایران
بیخود کردن بیان ایران بازی کنن. اینهمه خرج جنگ و کشتار مردم سوریه رو که از پول مردم ایران پرداخت میشه. بیان اینجا هتل و خورد و خوراک و حمل نقل و غیره رو هم ایران باید پرداخت کنه.
جمعه 5 آبان 1391 - 21:07
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
فقط یک سوال: چرا هیچ کس (به دلیل آزادی بیان) حق نداره به پیروان ادیان توهین کنه ولی پیروان ادیان حق دارند(باز هم به دلیل آزادی بیان) به دیگران و حتی پیروان ادیان دیگه توهین کنن یا احیانا اونارو ( به دلیل کفرگویی یا نظر متفاوت)بکشن؟
جمعه 5 آبان 1391 - 21:34
kamalsecular - اهواز - ايران
ایزان کار خوبی کردند که اجازه دادند سوریه در ایران بازی کنه. زنده باد اسد و مرگ بر تروریستهای سلفی عربستان و اردوغان و قطر . اسد همشون رو از بین میبره میخواهند حکومت سکولار اسد را . شرنگون کنند تا نظام سلفی وهابی اسلام گرا ایجاد کنند!
جمعه 5 آبان 1391 - 21:49
bojan - شیراز - ایران
وحشی خودتو جدو ابادتن
جمعه 5 آبان 1391 - 23:19
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- تحت این نام قصد دارند نیروهای سپاه قدس را جابجا کنند !!!!
شنبه 6 آبان 1391 - 03:20
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
anima - تهران - ایران .. به دین و عقیده ای‌‌ باید احترام گذاشت که خودش احترام می‌گذرد! الان من در قران به عنوان کافر، محارب با خدا و مرتد تعریف میشم، که نه تنها حکمش قتل هست بلکه به زنم هم می‌تونند تجاوز کنند بعدش به حکم قران. آیا این کتاب قابل احترام هست؟ و مهمتر، ۱ مملکت اسلامی به من نشون بدید که به عقایده دیگر ادیان احترام میگذارند!
شنبه 6 آبان 1391 - 10:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.