گل‌محمدی درگفت‌وگو با ایسنا: به مهدوی کیا اجازه خداحافظی نمی‌دهم

دستیار ایرانی مانوئل ژوزه پرسپولیس را یکی از مدعیان قهرمانی می‌داند. او همچنین می‌گوید اجازه خداحافظی به مهدی مهدوی کیا را نخواهد داد.

یحیی گل‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به سوالاتی که این روزها در اطراف تیم پرسپولیس مطرح است، پاسخ گفت.

* پس از تعطیلی لیگ شما برد خوبی برابر راه آهن کسب کردید. بردی که خیلی‌ها می‌گویند شما را به روی ریل انداخته است.

بازی بسیار حساسی بود. نه اینکه چون سرمربی راه آهن علی دایی است این حرف را بزنم بلکه ما به لحاظ امتیازی نیاز داشتیم این پیروزی را به دست بیاوریم. اکنون با 7 امتیازی که از سه بازی گذشته به دست آورده‌ایم بازیکنان ما به خودباوری خوبی رسیده‌اند و این دستاوردی بزرگ برای ما است. می‌خواهیم همین روند را ادامه دهیم تا اعتماد به نفس تیم‌مان هم بیشتر شود، حتی می‌توانیم قهرمان شویم. فکر می‌کنم امتیازهایی که در سه هفته گذشته به دست آورده‌ایم حاصل تلاش، غیرت و اراده بازیکنان بوده است و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

* شما از قهرمانی پرسپولیس حرف می‌زنید، فکر می‌کنید با این روند در پایان نیم فصل جایگاه پرسپولیس چندم خواهد بود؟

اگر ما همین روند را ادامه بدهیم می‌توانیم تا پایان نیم فصل اول جزو سه چهار تیم نخست باشیم و پس از آن در نیم فصل دوم می‌توانیم اوج بگیریم. اگر 70 درصد امتیازهای باقی مانده را بگیریم، می‌توانیم تا پایان نیم فصل نخست جزو سه، چهار تیم اول باشیم.

* چند هفته از حضور شما در پرسپولیس می‌گذرد، به لحاظ فنی و عاطفی چه رابطه‌ای با ژوزه پیدا کرده‌اید؟

فکر می‌کنم با ارتباطی که به وجود آمده خلاء های گذشته برطرف شده است. الان راحت‌تر از گذشته بازیکنان مشکلات‌شان را به من می‌گویند و من نیز آن‌ها را به کادر فنی منتقل می‌کنم، فکر می‌کنم پر شدن این خلاء اتفاق خوبی بود. من صادقانه نظراتم را به ژوزه می‌گویم و او هم به این نتیجه رسیده که می‌توانم به پرسپولیس کمک کنم. من نظراتم را می‌گویم و در نهایت ژوزه است که تصمیم نهایی را می‌گیرد. او هم انصافا به من اعتماد کرده است، با این حال پرسپولیس هنوز کار دارد. باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم و بازیکنان نباید اشباع‌ شوند.

* یکی از انتقادهایی که وجود دارد به خط میانی تیم شما برمی‌گردد.

فکر می‌کنم خط میانی می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد. بازیکنانی که در این پست حضور دارند، زحمات زیادی کشیده‌اند. این در شرایطی است که یکی، دو مصدوم داشته‌ایم. ارتباط خوبی بین سه خط به وجود آمده است و هرچه بیشتر بازی کنیم، ثبات بیشتری هم به وجود می‌آید. یک سری مسائل وجود دارد که باید برطرف شود. بعضی بازیکنان در پست تخصصی‌شان بازی نمی‌کنند، مثل مهدوی کیا که این روزها کامپیوتری بازی می‌کند.

* قبول دارید که مهدوی کیا یکی از دلایل خروج پرسپولیس از بحران بوده است و با سه گل و سه پاس گل در چهار بازی اخیر دوستانه و رسمی پرسپولیس، نقش مهمی داشته است؟

همه بازیکنان در پرسپولیس زحمت می‌کشند اما واقعا مهدی برای ما یک نعمت است. او به لحاظ روحی و فنی و با تفکرات حرفه‌ای‌اش کمک زیادی به پرسپولیس کرده است. ضربات ایستگاهی‌اش مرگ‌بار است و از تجربه‌اش به خوبی استفاده می‌کند. او از تاثیرگذار‌ترین و ممتازترین بازیکنان پرسپولیس در هفته‌های اخیر بوده است.

* در ابتدای فصل بسیاری از منتقدان می‌گفتند که پرسپولیس با تمدید قرارداد مهدوی کیا دچار اشتباه بزرگی شده است.

واقعا چنین حرفی زده‌اند؟

* بله، این صحبت‌ها در ابتدا مطرح شده بود.

چند وقت پیش با مهدوی کیا صحبت می‌کردم. به او می‌گفتم که شنیده‌ام تصمیم گرفته‌ای امسال از فوتبال خداحافظی کنی اما من به تو اجازه نمی‌دهم که امسال تصمیمت را اجرایی کنی. به مهدی گفتم که تو باید دو، سه سال دیگر در این فوتبال بازی کنی. او با جان و دلش برای پرسپولیس کار می‌کند و من از طرف خودم و کادر فنی از او تشکر ویژه‌ای دارم. او خیلی حرفه‌ای در خدمت تیم بوده و بدون حاشیه تاثیر فراوانی در عملکرد هفته‌های اخیر تیم داشته است.

* یکی از انتقاداتی که به پرسپولیس وارد است به خط دفاعی مربوط می‌شود. برای رفع این انتقادها چه برنامه‌ای دارید؟

ما آخر فصل می‌توانیم بهترین خط دفاع لیگ را داشته باشیم. اگر از بازی با سپاهان با آن اتفاقات عجیبش بگذرید، ما در خط دفاع جزو بهترین‌ها بوده‌ایم. سه مدافع ما نه تنها به لحاظ دفاعی بهترین عملکرد را داشتند بلکه گلزن هم بوده‌اند. اگر تیمی گل نمی‌خورد، مهاجمان و هافبک‌ها هم به اندازه خودشان کمک کرده‌اند و این در تیم ما هم وجود داشته است.

* در خط حمله هم انتقادهای زیادی به پرسپولیس می‌شود.

ما در خط حمله بازیکن زیاد داریم. بازیکنانی که می‌توانند در هر تیم مدعی و وزنه باشند اما در پرسپولیس کار کردن سخت است. مهاجم باید مطمئن باشد که بازی می‌کند تا موتورش روشن شود و در آینده این اتفاق در پرسپولیس خواهد افتاد. همه مهاجمان ما در سطح خوبی هستند و با حل مسائل روحی روانی می‌توانیم انتظارات را برآورده کنیم.

* این هفته پرسپولیس با مس دیدار دارد. نظر شما درباره این دیدار چیست؟

بازی با مس دیداری سخت خواهد بود چرا که ما و مس به لحاظ امتیازی به هم نزدیک هستیم و هر تیمی که ببرد از نیمه دوم جدول جدا خواهد شد. مسی‌ها صددرصد باانگیزه خواهند بود و ما برای تداوم روندی که در پیش گرفته‌ایم به سه امتیاز این بازی نیاز داریم.

* یکی از اتفاقات هفته گذشته لیگ مجادله کلامی رویانیان و دایی بود.

اتفاقی افتاد که نباید می‌افتاد. هر دوی این افراد از بزرگان این کشور هستند و یک ریشه دارند و در این میان نباید ماجرا کش پیدا کند. رسانه‌ها هم با توجه به موضع دو باشگاه که اعلام کرده‌اند نباید این مسئله ادامه پیدا کند، حرکت خواهند کرد و مانند همیشه نقش‌آفرین خواهند بود.

+88
رأی دهید
-90

1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
بازی کنانی که ۶۰% پاس‌ها و شوت‌ها و خطا‌های که میکنند منفی‌ هست را باید فیکس نباشند. امسال آقا زمانی‌ ، نوروزی، محمد نوری
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 01:40
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
بذار به شما اجازه بدن تا اخر بمانی بعد بیا حرف بزن اصلاً پیر مهدی پیشکش.یا بذار مثل جادوگر پیر و اون کیه اسمش که استفراقیها بهش می نازند مجیدی چنان شوتش کنند بیرون که حال کنه.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 05:55
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
چرا این لنگها نمی خواهند باور کنند جادو گر پیر با ژوزه مشکل ندارد مشکل با این کیاست این مشکل از استیل اذین شروع شده .کیا،کریمی،نکونام ،مجیدی همه اینها با ذلت و بدبختی از این فوتبال خواهند رفت فقط منتظر باشید ای ارتش سرخابی سوراخخخخخخخخخخ
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 07:29
red.boy - تهران - ایران
پرسپولیس از نظر بازیکن احتیاج به یه خونه تکونی داره. با وجود جذب بازیکنای خوب هنوز هم از نظر بازیکن مورد داره. محمد نوری اقازمانی نوروزی کاظمیان معدنچی همگی باید از پرسپولیس برن. به جاش چندتا بازیکن جوون و کم سن و سال مثل رضا حقیقی و ابوذر رحیمی و ایمان رزاقی راد و .. بیان
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 10:13
red.boy - تهران - ایران
ضدسرخابی - سانتا انا - امریکا_ به زودی با کنار رفتن اون بنده خدا از ریاست جمهوری شاهد افت چشمگیر تیم های ساندیسی شهرستانی در راس اونا سپاشانس و ترترسازی میشیم..
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 11:22
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
Red.boy تهران-ایران حالا چی باعث شده پسر قرمز بشی نمی دانم ،ولی مثل این دو تیم ساندیسی در کل دنیا یافت نمی شود اگر از فوتبال سرت می شود که نمی شود خودت هم کامل می دانی و اون طرفدارانشان و هر کس طرفدار این ساندیسی ها باشد بگو چیه افرین بگو چیه اره خودش هم ساندیسی تشریف داره حالا بجای ماست برو ساندیست را بخور.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 16:32
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
ضدسرخابی اگه ازتیمهای سرخابی بدت میادمشکلی نیست ؛شما آزادهستیدوحق انتخاب داری؛اگه میخوای نظر بدی منطقی باش؛اگه بازیکنی خوبه وخوش اخلاق بگو هست یا اگه نیست بگونیست حالا میخواد مال هرتیمی باشه؛آیا واقعا مهدوی کیابازیکن بدیه یا بداخلاق که اینجوردرموردش حرف میزنی?
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 22:30
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
دیگه وقتشه_1982-ایران-ایران زمانی در المان زندگی می کردم و همیشه دوست داشتم بازیهای کیا را نزدیک ببینم بازی عالی، زیاد نتوانستم با او صحبت بکنم بیشتر به طرفداران المانی خودش اهمیت می داد ok بود ولی از موقعه که رفت ایران اون کیا که تو المان بود دیگه نیست أو فقط خوب حرف می زند ولی در باطن شیطان شاید باور نکنی احمد عابدزاده در هفته ٤ یا٥ بار اینجا می بینم وقتی از او درباره بازیکنان ایرانی سؤال می کنی می گه در ظاهر خوبند ولی در باطن اصلاً از همینه دوست نداشت پسرش ایران برود.قلعه نوعی مربی خوبیست ولی دقل و غش ولی طرفداران استق دوستش دارند اگر هم بگی أو مافیای فوتبال ایران قبول نمی کنند.حالا طرفداران لنگ همینطور کیا را کردن شاه ولی همین شاه باعث إخراج کریمی شده خود کریمی هم می دانه.
جمعه 5 آبان 1391 - 06:18
red.boy - تهران - ایران
ضدسرخابی - سانتا انا - امریکا_ من بازیکن تیم .. در رده امید دسته یک تهران هستم. پس اونی که از فوتبال سرش نمیشه خودتی نه من.
جمعه 5 آبان 1391 - 07:56
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
Red.boy تهران سال ١٩٦٠ که بازیکن بودی سطح فوتبال ایران صفر بود .فوتبال پیش رفت کرده ولی تو اصلاً
جمعه 5 آبان 1391 - 16:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.