خورشید میان زحل و زمین

4 آبان ماه، پدیده مقارنه سیاره زحل با خورشید رخ خواهد داد که در این پدیده سیاره زحل به کمترین فاصله خود با خورشید می‌رسد.

                                                                خورشید میان زحل و زمین

به گزارش مهر، پدیده مقارنه میان دو جرم آسمانی سیاره زحل با خورشید  پنجشنبه 4 آبان ماه رخ می‌دهد.
 
سیاره زحل یا کیوان، پس از مشتری، دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی و ششمین سیاره دور از خورشید است. زحل یک گلوله گازی غول پیکر است که با وجود حجم زیاد آن تنها 95 برابر زمین جرم دارد. در آسمان شب زمین، زحل به دلیل اندازه بزرگ، دارای جوی درخشان است. زیبایی آسمان زحل به خاطر نوارهای روشن و حلقه‌های اطراف آن و نیز به خاطر قمرهای زیاد آن است.
 
در پدیده مقارنه که در ساعت 11:53 دقیقه روز 4 آبان ماه رخ می‌دهد، خورشید میان سیاره زحل و کره زمین قرار می‌گیرد.
 
هنگام مقارنه سیارات با خورشید، این اجرام به دلیل نزدیکی به خورشید از روی زمین قابل مشاهده نخواهند بود.
 
بهترین حالت رصد سیارات خارجی هنگام مقابله است که در کل زمان شب در آسمان دیده می‌شوند.

همشهری آنلاین

+78
رأی دهید
-19

نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
این مزخرفات دانشمند‌های کافر رو گوش نکنید. الله رجیم به طوره کامل توضیح داده راجع‌به خورشید!سوره یس آیه ۳۷: "و نیز خورشید تابان که بر مدار معین خود دائم بی‌هیچ اختلاف به گردش است برهان دیگر بر قدرت خدای دانا و مطلق است." و در آیه بعدی می گوید نه خورشید را شاید که به ماه فرا رسد و نه شب به روز سبقت گیرد و هر یک بر مدار معینی شناورند. که کاملا اشتباه هست و همون جور که میدونید اولا که خورشید مدار ندارد و ثابت هست، دوما که ماه هم مدار تغییر میده در اثر dark energy.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 00:53
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
اینم سوره رعد آیه ۲: "خداست آن ذات پاکی که آسمان را چنان که می نگردید بدون ستون بر افراشت آنگاه با کمال قدرت عرش را در خلفت بر افراشت و خورشید و ماه را مسخر ارادهُ خود ساخت که هر کدام در وقت خاص به گردش درآیند. (قران .سوره رعد. ایه ۲) " اشکالات علمی : دراینجا آسمان را چون جسمی حجیم دانسته که بدون ستون برپاست از دیگر اشکالات علمی است زیرا که آسمان جرم ندارد که قابل افتادن باشد بلکه آسمان از طیف‌های نوری تشکیل شده.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 00:56
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
سوره بقره ایه ۱۸۸ هم علت پیدایش کرهُ ماه وزمین میلیاردها سال قبل برای تعیین ایام حج و معاملات درنظرگرفته شدند،از دیگر اشکالات علمی است. در سوره کهف، آیه ۸۴-۱۰۰ هم میگه خورشید در چشمه آب تیره فرو میرود!
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 01:03
shahdost - دیکسموید - بلژیک
چراداری خودتو جر میدی کسی راجب خدا قران چیزی نگفته
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 08:50
مشقاسم - قم - غیاث آباد
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا قربون اسم با مسمات برم من. این تئوری هات رو اینجا گفتی جای دیگه نگو.. اگه میخوای ایراد هم بگیری با اطلاعات صحیح بگیر. گفته مدار معین نه ثابت! آسمان نمیافته؟! اگه ستاره ها ما رو به سمت خودشون بکشن از لحاظ نسبیت، ما میگیم دارن میافتن. رفتی 4 تا آیه درآوردی مغلطه میکنی؟! لابد توی بحث هات با این مذهبیون بی دانش هم ادعا میکنی که قرآن رو 200 بار خوندی و 200 هزارتا اشکال درآوردی. البته نظراتتون محترم، اما یه کم انصاف... موفق باشی
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 09:04
anohe - کوالالامپور - مالزی
نقی‌ الله ، من قرآن رو نه رد می‌کنم نه قبول ، ولی‌ دیگه دانشمندا که مزخرف نمی‌گن. نکنه خودتو سر تر از دانشمندا میدونی‌؟!!
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 09:14
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
مشقاسم - قم - غیاث آباد . لذت این چیزیی‌ که مینویسم من به خود مطلب نیست، بیشتر لذتش موقعیی‌ هست که دوستان ماله کش مثل خوده شما میان چششو درستش کنن ابروشم خراب میکنند! داره میگه خورشید در مدارش می‌چرخه، تو داری چی‌ میگی‌؟ آخه مگه خورشید می‌چرخه؟ما در نظریه نسبیت میگیم ستاره‌ها دارن می‌افتند؟کجا می‌افتند؟نکنه خم شدن زمان و مکان رو می‌خوای ربط بدی به این موضوع؟ بابا یارو داره میگه این ستاره‌ها رو خدا خلق کرده ما زمان حج و نماز رو بفهمیم؟ مشخص هست صحبت‌های چند تا بیابونی بوده با طرز فکر کاملا زمینی‌ مربوط به اون زمان، شما چیرو داری ماست مالی میکنی‌؟
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 12:56
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
anohe - کوالالامپور - مالزی . دوست عزیز درود بر تو که تحصیل کرده هستی‌، تحقیق کردی و شعور اینکه قران رو رد کنی‌ داری. من اینجا دیگه گاو پیشونی سفید هستم برای تو دهنی زدن به این قران خون ها. و کسانی‌ که با کامنت‌های من آشنا هستند میدونند که شوخی‌ می‌کنم اگه به کنایه میگم "مزخرفات دانشمند ها". این کنایه ای‌‌ هست به اون قران خون‌ها که روشون در قرن ۲۱ کم نمیشه که در قران بجز خزعبلات چیزی ننوشته و ادّعا میکنند که دانشمند‌ها از قران اکشافشون رو در میارند. در هر صورت، ممنونم ازت که کامنت گذاشتی‌ برام،راستی‌ من خودم هم قبلا مالزی بودم، خیلی‌ خوش گذشت، خوش باشی‌ و درود بر تو
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 13:03
anohe - کوالالامپور - مالزی
نقی‌ الله ،شما هم موفق باشی‌
جمعه 5 آبان 1391 - 05:03
مشقاسم - قم - غیاث آباد
مطمئنی خورشید در مدارش نمیچرخه؟! پس دقیق تر مطالعه کن. من هم ماله نمیکشم. اصلاً شغل من چیز دیگه ایه. ماله رو ساختمون سازا میکشن. من باغبونم بابام جان و بیل میزنم. اما ف ک ر کنم اطلاعاتم تو این زمینه از شما عزیز دل بیشتر باشه. به هر حال خوشحال شدم.. موفق باشی
شنبه 6 آبان 1391 - 11:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.