روسیه: شورشیان سوری موشک آمریکایی استینگر دارند

یک مقام روسیه ادعا کرد که شورشیان سوریه موشک ضدهوایی آمریکایی "استینگر" در اختیار دارند. این در حالی است که ارتش سوریه متهم است بمب‌های خوشه‌ای ساخت روسیه را علیه مردم به‌کار می‌بندد.
 

بنا به ادعای یک مقام عالی‌رتبه ارتش روسیه، شورشیان مسلح سوری از سلاح‌‌های زمین‌به هوا، از جمله موشک‌های پدافند هوایی "استینگر" ساخت آمریکا استفاده می‌کنند.
 
ژنرال نیکولای مارکاروف، فرمانده ستاد نیروهای مسلح روسیه روز چهارشنبه (۲۴ اکتبر/۳ آبان) گفت مشخص نیست این سلاح‌ها از کجا آمده‌اند. وی افزود: «ما باید پیدا کنیم که چه کسی این سلاح‌‌ها را ارسال کرده است.»
 
مسلح شدن شورشیان به موشک‌های استینگر به مخالفان سوری کمک‌می‌کند تا از خود و مناطق غیرنظامی در برابر حملات هلیکوپترها و جنگنده‌های نیروی هوایی بشار اسد دفاع کنند.
 
بر اساس گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر، شواهد متعددی حاکی از آن است که جنگنده‌ها و هلیکوپترهای ارتش سوریه مخالفان و مناطق غیرنظامی را با بمب‌های خوشه‌ای ساخت روسیه هدف حملات خود قرار می‌دهند.
 

مردم غیرنظامی حلب به طور مداوم تحت حملات هوایی ارتش سوریه هستند


به گزارش خبرگزاری رویترز، "ارتش آزاد سوریه" گزارش شبکه "ان بی سی نیوز" را تکذیب کرده بود که در آن گفته شده نیروهای مسلح شورشی ده‌ها فروند از این موشک‌ها را در اختیار دارد.
 
 
شورشیان سوری تاکنون قادر نبوده‌اند در برابر حملات هوایی ارتش بشار اسد از خود دفاع کنند. کشورهای غربی نیز تاکنون تمایلی برای حمایت تسلیحاتی از شورشیان نشان نداده‌اند.
 
سازمان سوری دیده‌بان حقوق بشر مستقر در لندن گزارش داد که صبح چهارشنبه جنگنده‌های نیروی هوایی بشار اسد مواضع شورشیان در شهر معارة النعمان و روستاهای اطراف آن را بمباران کرده‌اند.
 
معارة النعمان در حاشیه بزرگراه میان دمشق و حلب قرار دارد. شورشیان می‌توانند با تسخیر این شهر مسیر پشتیبانی ارتش سوریه از واحدهای خود در شمال کشور را قطع کند. طی چند روز گذشته درگیری در این منطقه بر سر تسخیر انبار مهمات و سوخت شدید بوده است.
 
به گزارش دید‌ه‌بان حقوق بشر سوریه، بر اثر حملات هوایی ارتش سوریه در روز سه‌شنبه (۲۳ اکتبر/۲ آبان) به چندین محله حاشیه دمشق و حلب حدود ۱۶۴ نفر کشته شده‌‌اند. از این رقم ۸۹ تن غیرنظامی، ۳۴ نفر شورشی و ۴۱ نفر سرباز ارتش بوده‌اند.

+92
رأی دهید
-27

PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
در دهه ۶۰ راه قدس از کربو بلا میگذشت در ده ۹۰ راه ایران از سوریه می‌گذرد !
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 13:56
delmorde - یوتوبوری - سوئد
اقای ژنرال روسی چطور شما اجازه میدهید مردم سوریه را با بمبهای خوشه ای تان بکشند ولی اجازه نداشته باشند ارخودشان درمقابل نامردهای ارتشی بشار الاغ دفاع کنند. اگر موضوع صحت داشته باشد حق شان است باید داشته باشند و دست امریکا و هم پیمانانش درد نکنه و مرگ برتو و چین که از حکام کشور ما و سوریه دفاع کرده و ما را چپاول می کنید.
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 17:38
paya55 - چیچست - ایران
روسیه آدمفروش و حامی دیکتاتورهای دنیا فراموش کرده با بمبهای اهدایی اون به بشارقاتل هرروز مردم بیگناه حلب و درعا و حمص و...تکه پاره میشن.اونوقت مردم بشینن وازخود دفاع نکنن.تف برسیاست شومت
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 21:27
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
قطر که از ان چیزا گیرش نمیاد, آقا رجب (اردوغان, ترکیه) هم که عاقلتر از این حرفاست که بدون اجازۀ بابا دست به کبریت بزنه. پس کدوم بی پدری این سلاح رو تو دست اینها (اخوان مسلمین) گذاشته و میدونه که بابا باز هم بهش میده؟ عربستان صعودی کثیف! همان بی پدرانی که در افغانستان چه جنایاتی کردند و حتی با تهیۀ گزارش تلویزیونی با کمک پاکستان آشغال و همکاری شبکۀ تلویزیونی «الجزیرۀ» قطر, ارزشمندترین مجسمۀ بودا را در بانیان تخریب کردند و از بین بردند. با پنجاه تفنگچی میشد جلوی این تازیان بی رحم, مخرب و همیشه نالایق زمین را گرفت.....ولی هیچیک از کشورهای همسایه که آن امکان را داشتند اقدامی نکردند. مثل هزار و چهار صدسال پیش که این شغالها و سگهای وحشی یکی یکی مراکز مقاومت منزوی از هم و بدون یکپارچگی و یک تمدن بزرگ را (ایران ساسانی) از بین بردند تا امروز ......
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 23:41
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
بانیان را در کامنت بالا بخوانید "بامیان"!
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 01:02
babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
دخالت دیگران در انقلاب یه کشوری جرمه و همین دخالت‌ها باعث کشته شدن انسانهای بیشتر می‌شه حتی این روزها دیگه یک ملت استقلال انقلاب کردن هم ندارن
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 02:33
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
بابک خرمدین - لیورپول - انگلستان .مزدور این ملت سوریه بیشتر از این حق‌شان هست. مگر خون‌شان کم رنگ تر از لیبیی‌ها هست.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 18:44
babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا از اونجا که تو آدم کم شعوری هستی‌ پس جواب ابلهان خاموشیست
جمعه 5 آبان 1391 - 00:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.