4 روش ایده‌آل برای بهتر خوردن و کمتر خرج کردن

پیروی از یک رژیم غذایی سالم به معنای متحمل شدن هزینه‌های سنگین نیست. در این مطلب به 4 نکته اساسی اشاره خواهیم کرد که باعث می‌شود رژیم‌های غذایی سالم‌تر و از لحاظ اقتصادی، به صرفه‌تری داشته باشید.

 

1- مواد غذایی را به صورت ارگانیک یا طبیعی تهیه کنید


 
سعی کنید از محصولات و مواد غذایی به صورت طبیعی یا ارگانیک استفاده کنید. به عنوان مثال شیر فرآوری نشده و طبیعی،‌نسبت به دیگر انواع شیر دارای 75درصد بتاکاروتن، 50 درصد ویتامین E و 70 درصد اسید چرب امگا 3 بیشتری است.


 
2- از فریزر نهایت استفاده را بکنید

  


 
سعی کنید سبزی‌جات را در فریزر نگه‌داری کنید چرا که اگر فریزر شما در دمای مناسبی قرار داشته باشد می‌تواند محافظ خوبی برای مواد معدنی و ویتامین‌های مواد غذایی درون آن باشد.
 
به عنوان مثال مقدار ویتامین C موجود در کلم بروکلی درون فریزر طی یک سال تنها 10 درصد کاهش می‌یابد ولی در دمای غیر فریزر طی 7 روز، این مقدار تا 56 درصد کاهش پیدا می‌کند.


 
3- به دنبال برند خاصی نباشید


 
برای تهیه مواد غذایی دنبال برند خاصی نباشید مواد غذایی درون کنسروها بیش از نامشان دارای ارزش هستند. تا آن جا که می‌توانید مواد غذایی را ساده‌تر و طبیعی‌تر و به دور از ترکیبات شیمیایی و نگه‌دارنده‌ها انتخاب کنید تا متحمل هزینه‌های سنگین نیز نشوید.
 


4- آنچه لازم دارید را به صورت خانگی تهیه کنید


 
سعی کنید آنچه لازم دارید را خودتان در منزل تهیه کنید برای مثال به جای خرید کنسروهای غذایی که دارای مواد نگه‌دارنده هستند خودتان مواد اولیه آن‌ها را خریداری کرده و آن‌ها را تهیه کنید.
 
در این صورت هم از سلامت روش تهیه و آماده‌سازی آن‌ها مطمئن خواهید بود و هم هزینه صرف شده آن‌ها به مراتب کمتر از نوع تجاری آن‌ها خواهد بود.
 

+91
رأی دهید
-15

PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
برای بهتر خوردن و کمتر خرج کردن بهترین کار قرار دادن خود در موقعیت‌های و مناسبت‌های مذهبی‌ است و انجام عمل مستحب سورچرونی و زدن پاتک‌های بی‌ امان و بیرحمانه به دیگه پلو و قابلمهٔ شله ی عزادارن در ماه‌های عزاداری می‌باشد،ضمنا از شربت زعفرون و دوغ غلیظ پر از یخ که معمولا تو دیگ‌های مسی زیر میز نگه داری می‌شه روشم پارچه میندازن غفلت نکنید،برای عمل قضای حاجت هم میتونید از همون مستراب میزبان استفاده کنید که پول آبم ندید ،حسین حسین حسین حسین
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 14:09
ekman - شیراز - ‫ایران
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران. تو میبایست اصفهانی باشی نه مشهدی!!!
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 18:58
Cater_pillar - اپسالا - سوئد
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران, خاک بر سرت
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 22:07
Cater_pillar - اپسالا - سوئد
ekman - شیراز - ‫ایران, تو غلط کردی که هم چین فکری کردی اصفهانی‌ها اینقدر مثل شما بدبخت نیستند
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 01:10
yashainiran - ایران - ایران
...4 روش ایده‌آل برای بهتر خوردن و کمتر خرج کردن .... فکر کردم چه روشهایی را در این چهار روش نوشته ! همش همین!!!!!.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 07:59
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
برو بابا اصفهانی
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 16:33
ekman - شیراز - ‫ایران
Cater_pillar - اپسالا - سوئد. کجات حالا سوخته که اینقدر بی ادب شدی،و از کلمه غلط کردی استفاده کردی؟!تو در uppsala زندگی میکنی اما بجای ادب آموختن از سوئدی ها،همچنان تربیت خانوادگی خودت را حفظ کردی،متاسفم که امثال تو در خارج از ایران،با رفتار اینچنینی ات آبروی یک ملّت را میبری.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 22:33
Cater_pillar - اپسالا - سوئد
ekman - شیراز - ‫ایران@ برای بدبخت بودن تو همین بس که فکر میکنی ایرانی باید بیاد سوئد تا ادب یاد بگیره .!! مطمئن باش تربیت خانوادگی من از تو خیلی بهتره ، چون من به تو توهین نکردم ولی تو اینقدر بی .. که یا به یک خانواده توهین میکنی یا به کل اصفهانی ها . اگه با من کار داری چرا خانواده رو مخاطب میگیری؟ اگه میخواهی شوخی کنی چرا این طوری؟ شاید خانوادت مشکل داشتن ، نه؟ حالا ببینم تو کجات میسوزه؟!!
جمعه 5 آبان 1391 - 02:27
Cater_pillar - اپسالا - سوئد
ضمنا آبروی ایرانی رو امثال تو میبر ن که هم وطن شون رو میفروشن به هر چی خارجیه!! نه اینقدر خودت رو بزرگ ببین که اینطوری توهین کنی به جماعتی نه اینقدر کوچیک که بفروشی به جماعت دیگیی
جمعه 5 آبان 1391 - 02:42
پالیز - دورتموند - آلمان
ekmanشیراز-ایران- بهتر نیست در مورد مسایلی که اصلا اطلاع نداری صحبت نکتی. اگه با چندتا خانواده اصفهانی رفت و آمد داشتی مطمئنا با دقت بیشتری کامنت میذاشتی
جمعه 5 آبان 1391 - 21:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.