درمان لکنت زبان آسان‌تر شد

همشهری آنلاین: محققان دانشگاه می‌سی‌سی‌پی موفق به ابداع یک دستگاه منحصربه فرد شده‌اند که می‌تواند زندگی افراد دچار لکنت زبان را تغییر دهد

به گزارش ایسنا، این دستگاه پروتز به اندازه یک تلفن همراه بوده و توسط پل گوگانز، گرگ اسنایدر و دوایت وادل در پی تشخیص اسنایدر که خود از لکنت زبان رنج می‌برد، از گفتار روان‌تر در زمان لمس گلو در زمان صحبت ابداع شده است.
 
وی دریافت که با لمس لرزش گلو در زمان صحبت، یک بازخورد گفتار لمسی دریافت شده که به شکل قابل توجهی لکنت زبان را کاهش می‌دهد.
 
این دستگاه قابل جابه جایی بوده و استفاده از آن بسیار ساده است که اینها ویژگی‌های مهمی به شمار می‌رود؛ چرا که دیگر درمان‌های رفتاری برای لکنت بسیار شدید بوده و به تمرکز زیاد نیاز دارند.
 
نمونه پیش‌ساخت این دستگاه اخیرا در نشست 2012 انجمن علوم اعصاب در نیواورلئان ارائه شده است.
 
این دستگاه می‌تواند یک جایگزین امیدبخش برای درمان‌های خسته‌کننده پیشین باشد که به طور روزانه و آسان برای کاربران قابل استفاده است.
 
اگرچه این دستگاه، لکنت را درمان نمی‌کند، اما به کاربر در کاهش تناوب آن کمک کرده و می‌تواند کیفیت زندگی وی را افزایش دهد.
 
این تیم قصد دارند تا این دستگاه پروتز را در یک برنامه درمانی جامع برای تامین بهتر نیازهای روزمره افراد دچار لکنت مورد استفاده قرار دهند.
 
حدود یک درصد از جمعیت جهانی از مشکل لکنت زبان برخوردار بوده از کمبود جایگزین‌های مناسب طولانی مدت موثر برخوردارند.
 
اگرچه این دستگاه هنوز در مرحله ساخت و آزمایش بوده، اما منافع بالقوه آن برای افراد دچار لکنت کاملا روشن است.

+58
رأی دهید
-11

فراوانی - قطر - قطر
لکنت زبان یک عارضه جسمانی در بدن انسان است که با تمرین با یک روش خواص که در المان پزشکان المانی یافته اند قابل درمان است در چند جلسه من فیلم این درمان را در تلویزون المان دیدم خیلی جالب وساده بود
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 12:57
*Fanoos* - ايران - ايران
لکنت زبان در بین پسرها 2 برابر دخترهاست و تا زمانی که درمان نشه خیلی برای شخص سخت و بسیار عذاب آوره ! ولی لکنت زبان هیچ وقت به طور کامل خوب خوب نمیشه چه با تمرین باشه چه دستگاه ولی تا حدودی شدتش رو کاهش میده اما قطعی نه ! میخواستم بدانم منظور از این دستگاه همان دستگاه pff_rhs ?! یک دستگاهی هم من میشناسم که تا حدودی در درمان لکنت موثره اینم لینکش. https://www.goftardarmani.ir/index.php?ToDo=ShowArticlesAID=6746. با امید که روز به روز علم پیشرفت کنه تا کسانی که لکنت دارن راحت شن
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 13:43
Nowruz-57 - تهران - ایران
من یک بار خانم خواننده‌ای را شنیدم که میگفت لکنت زبان دارد. چون در هنگام خوانندگی نفس کشیدن را کنترل می‌کند و تمرکز دارد قابل شنیدن نیست. اما چون هنگام حرف زدن می‌خواهد زود حرف بزند و حوصله تمرکز و تنظیم تنفس ندارد لکنت آشکار میشود.
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 17:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.