قزوین در ۲۰ ماه اخیر به اندازه ۲۰ سال اعدامی داشته است

قزوین در ۲۰ ماه اخیر به اندازه ۲۰ سال اعدامی داشته است

سحرگاه سه‌شنبه ۳ نفر به جرم قاچاق و نگهداری مواد مخدر در قزوین به دار آویخته شدند. معاون دادستان قزوین ضمن اعلام این خبر گفته است که تعداد اعدام شدگان ۲۰ ماه اخیر از مجموع ۲۰ سال گذشته بیش‌تر بوده است.
 

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، در یک کنفرانس خبری که بعد از ظهر روز سه‌شنبه (دوم آبان، ۲۳ اکتبر) برگزار شد، خبرداد که بامداد همین روز سه نفر در قزوین به جرم قاچاق و نگهداری مواد مخدر اعدام شده‌اند. به گفته محسن کرمی، در سال گذشته ۹ نفر و در ۹ ماهه نخست سال‌جاری خورشیدی نیز ۱۲ متهم به قاچاق یا نگهداری مواد مخدر در قزوین به دار آویخته شده‌اند.
 
یک‌روز پیش از اعدام سه زندانی در قزوین، خبرگزاری‌های داخلی از اعدام ۱۰ نفر در شهرهای دیگر ایران خبر دادند.
 
معاون دادستان قزوین، افزایش اعدام‌ها را نشانه «عزم راسخ و جدی مجموعه دستگاه قضا و پلیس برای برخورد با سوداگران مرگ» دانست و با سربلندی اعلام کرد که تعداد افرادی که در یک سال و نه ماه اخیر در قزوین به دار آویخته شده‌اند، از مجموع اعدام شدگان دو دهه هفتاد و هشتاد بیشتر بوده است.
 
به‌گفته محسن گرمی در سال گذشته خورشیدی تنها در قزوین ۱۰۰ نفر از متهمان مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند، اما احکام برخی از آن‌ها در مرحله تجدید‌نظر یا ادامه دادرسی لغو شده است.
 
ناکامی ایران در مبارزه با مواد مخدر
 
در حالی که نماینده دادستان قزوین افزایش اعدام‌ها را نشانه عزم راسخ برای برخورد با قاچاقچیان می‌داند، آمارها و اظهارات مقام‌های دیگر نشان می‌دهد که گسترش اعدام‌ها، به  مبارزه با مواد مخدر کمکی نکرده است.
 
تیرماه امسال محمدباقر ذوالقدر معاون قوه قضائیه در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که تنها در سال ۱۳۹۰ خورشیدی نزدیک به ۳۰۰ هزار پرونده مرتبط با مواد مخدر در ایران تشکیل شده است. به‌گفته ذوالقدر، تعداد پرونده‌ها در سال ۱۳۹۰ هفت درصد بیش از سال قبل بوده است.
 

قزوین در ۲۰ ماه اخیر به اندازه ۲۰ سال اعدامی داشته است
فقر، بیکاری و بی‌چشم‌اندازی جوانان را به سوی مواد مخدر سوق می‌دهد.

 

ذوالقدر همچنین به صراحت گفت:«ایران به یکی از صادرکنندگان مواد مخدر روان‌گردان تبدیل شده و این مسئله به حیثیت کشور لطمه زده است.»
 پیش از معاون قوه قضائیه، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده بود که روزانه به‌طور متوسط ۶۱۲ پرونده مرتبط با مواد مخدر تشکیل می‌شود.
 
ماموران مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۰ در مجموع ۴۸۰ تن مواد مخدر کشف کردند. براساس آمارهای جهانی پلیس تنها قادر به کشف ۲۰ تا ۴۰ درصد مواد مخدری است که در سطح هرجامعه توزیع می‌شود.
 
افزایش شدید تعداد زندانیان
 
شورای تشخیص مصلحت نظام در سال‌های اخیر کمیته‌ای به نام "کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر" تشخیص داده است. علی هاشمی رئیس پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست این کمیته را به‌عهده دارد. او تیرماه امسال گفت:«در سال‌های ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۹ خورشیدی، ایران به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هفت زندانی داشت. اما این رقم اکنون به ۲۵ نفر رسیده است.»
 
احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران روز دوشنبه (۲۲ اکتبر، اول آبان) در نیویورک اعلام کرد که در هشت ماه نخست سال‌جاری شمسی بیش از ۳۰۰ مورد اجرای احکام اعدام در ایران به ثبت رسیده است، اما امکان دارد تعداد اعدام‌ها بیش از این هم باشد.
 
صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران به تازگی اعتراض به اعدام را "تعرض به قوانین اسلام" دانسته است.

+62
رأی دهید
-117

amoo uk - لیدز - انگلیس
این آخوندهای جنایت کار و بی‌ شرف حکومت علی‌ گدا به جای اعدام و آزار دادن مردم میتونستن به جای دزدی و تاراج مملکت سرمای خود مردم را در اشتغال ، مسکن ، آموزش و بهداشت صرف کند نه به ترو ریستهایه عراق یا جنایت کاران سوریه و حزب‌ا‌لله بدن ،اعدام هم نیاز نبود ، امنیت هم بیشتر و بیشتر بود ، تًف به شرف نداشتشون دزدها پیر .
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:20
jilan - فرانکفورت - آلمان
مگر نمی‌‌گفتین اشرف پهلوی صادر کننده مواد مخدر در ایران بود - پس حالا چرا همتون لال شدین و واقعیت ارقام و آمار واقعی رو به مردم نمیگین !!! ۳۰۰،۰۰۰ پرونده ؟ بیشتر از نصف جمعیت ایران معتاد شده . مملکت ،مملکت آقا امام زمان !!!!!!!!!! .
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:41
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
میگن نماز ستون دین هست ، این چه ستونیه که با یک ..می‌شکنه ! این چه دینی که اجازه میده که بندهٔ خدا به دست یک بنده دیده کشته بشه ،این چه عدالتیه که یک نفر وسط آفریقا از گشنگی میمیره اون یکی‌ تو استخر شیر و عسل شنا می‌کنه ! هر روز ۴ تا رو اعدام میکنند کسی‌ هم صداش در نمیاد، چرا ؟ چون اعدام جزوی از اسلامه ، این چه دینی که بچه هاتونو میگیرن دار میزنند ، بی‌ دین باشید که بهتره ! مثل گوسفند نشینید تا نوبتتون بشه ! بیدار شید فرزندان کورش ، جاوید شاه
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:32
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
از برکات آن آن قلاب اسلامی چپی!! انتظار دیگریست؟؟؟و معنویت اهدایی امام راحل سوسمارزاده!!!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 23:37
kami_81 - مالمو - سوئد
قزوین یکی‌ از کثیفترین مامورها رو داره من ۱ هفته پیش قزوین بودم وحشتناکه واقعا وحشتناک وقتی‌ برگشتم کشوری کزندگی می‌کنم در ائوپا باور نکردم که برگشتم در عرض ۱ ماه ۶ بر از من بازجویی کردن با اینکه ویزا هم داشتم من ایرانی‌ نیستم به خاطره همین خدا به داده مردم قزوین برسه
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 01:20
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
وقتی‌ سران سپاه را در افغانستان دستگیر میکنند با مواد مخدر و نظام میلیونها تن‌ صلاح برای ترریستها میفرستند چه انتظاری از مردم عادی داریم.وقتی‌ بجز تروریست صادر کردن کار دیگری از آفت الله فحشای رهبری بر نمی‌آید. کسی‌ که باید بالای این دارهای اعدام برود ولایت فجیح خامنه‌ای هست و بیت فحشای رهبری و سران سپاه هستند نه ملت.
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 02:07
سبز باشيد - اكلند - نيوزيلند
خوب بشینید ببینید جرا جوونا دارن به این راه کشیده میشن یعنی از رو بولداری و خوشی می رن سراغ اعتیاد نه دیکه همه ادمای بدبختن که از رو ناجاری و فقر و بدبختی و به خاطر انکه ساعات دردناک روزکار و سبری کنن رو به اعتیاد می رن تا از همه جیز فرار کنن و یه جند ساعتی بزنن به سیم بی خیلی . ای لعنت بر دولت که فقط ادعای ایمان و مسلمون بودن میکنن بخوره تو سرتون اون نمازی که میخونید
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 04:07
paksan - آمریکا - آمریکا
جامعه ای رو به زوال حقیقت اینه که مهمترین ثروت یک ملت که مردم و جامعه هستند در این 35سال نابود شدند عده ای با ریا و انحرافات دینی هر روز به اسم دین از دین جدا می شوند و عده برخلاف جهت حکومت دینی به بی اخلاقی و بی دینی در حرکتند ولی مشخصه مشترک بین هر دو ،گرگ درونشان و رویای زندگی راحت و پولدار شدن یکشبه و یک شغل بدون دقدقه است دین فروشی سوء استفاده از مقام ،تجارت با چک یا کلاه برداری حق دیگران را خوردن ظلم کردن و سوء استفاده از اعتماد مردم و از همه مهم تر قاچاق مواد مخدر که مهمترین بخش هدایت کننده آن که هرگز دستگیر نمی شوند بخش اطلاعاتی سپاه و وزارت اطلاعات است که برای داشتن نفوذ بر کشورهای شرقی همکاری شدیدی با قاچاقچیان و جاسوسانی که در مقابل اطلاعات اجازه دارند موادشان را ترانزیت کنند و این بدبختهایی که اعدام می شوند اکثراً خرده فروشها و کسانی هستند که باید دستگیر شوند و تمام این افراد توسط خودشان شناسایی و با رویای پولدار شدن یکشبه وارد بازی شده و دستگیر می شوند
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 04:59
jirjir - لاس وگاس - امریکا
مرتیکه همچین میگه تعداد اعدامها از کل دو دهه گذشته بیشتره انگار داره از تولید کارخونه حرف میزنه تازه افتخار میکنه خوب بیشعور سیاستهای غلط شما مفتخور ها باعث این بدبختیه شما احمقها حتی اقتصاد روهم میخواین با زور کنترل کنین ومملکتی که یکمشت بی خرد همه کاره بشن همینه دیگه به جای راهکارهای اجتماعی وجامعه شناسی دسته دسته ادم میکشن فکر میکنن همه چی درست میشه تاحالا شده یک زندانی رو بفرستید تراپی؟
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 05:24
hana257 - تهران - ایران
شده مثل اوایل انقلاب هر مخالفی رو به عنوان قاچاقچی اعدام میکنن. در ضمن توی زندانها که مواد مخدر مثل نقل نبات گیر میاد مسوولش کیه؟
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 06:45
bahar*tehran - تهران - ایران
خودشان واردکننده مواد مخدرهستند و باعث و بانی معتادشدن جوانان و تازمانی که کسی معتاد باشد با سیاست وغیره کاری ندارد فقط ذهنش مشغول ساختن خودش هست و این است سیاست کثیف آخوندها و سرداران کثیف .امیدوارم هرکسی که این مواد را وارد میکند عزیز وجگرکوشه خودش هم معتاد بشه تا بفهمه که اطرافیان یک شخص معتاد چه زجری میکشند
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 09:48
sareban - اصفهان - اصفهان
جرم زندان هم در بسیاری کشورهای مترقی برداشته شده چه برسه به اعدام. ایران بعد از چین (با اون همه جمعیت رتبه دوم اعدام در جهان است. جالب است لاریجانی در برابر گزارشگر سازمان ملل که گفته قوانین کیفری ایران ضد حقوق بشر است می گوید:نماینده سازمان ملل دستورات اسلام را (در مورد حد و قصاص و...)درست نمیداند در حالی که باید برود و وضع فلسطین را درست کند!!!!!!!!. حال باید گفت آیا ما تنها کشور مسلمانیم؟بسیاری دیگر از کشورهایمسلمان که ادعای کمتر ولی دین واقعی تری دارند قوانینشان را جوری تنظیم کرده اند که نه سیخ بسوزد نه کباب.نه حق مردم ضایع شود وهم از سنت پیروی شود.ای کاش این قدر خشونت در قوانین ما نبود. ای کاش کمی به کشورهای مترقی اسلامی نگاه میکردیم. نکته دیگر این که توجه کنید فلسطین همیشه باید مثل چماقی بر سر ما باشد و بر سر سازمان های دلسوز(گور پدر فلسطین و لبنان و غزه) به خدا اونا کشورهای عالی ای دارن و ما فقط باید ضجه و ناله شون رو ببنیم.خب جنگه توی جنگ که نخودچی تقسیم نمی کنن.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 22:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.