احمدی‌نژاد: پیشنهاد پرواز مستقیم بین تهران و نیویورک داده بودم

محمود احمدی نژاد گفته که همه کارها توسط دولت شدنی نیست و حتی قدرتمندترین دولت تاریخ هم نمی تواند تمام نیازها را برآورده کند

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران گفته است که پیشنهاد برقراری ارتباط مستقیم هوایی بین تهران و نیویورک را مطرح کرده، اما افزوده که "برخی ها در داخل [ایران] با این چیزها مخالفت هستند و می‌دانم که چرا موافقت نکردند".

او که امروز سه شنبه دوم آبان در جمع انجمن‌های علمی ایران صحبت می‌کرد، با اشاره به صحبت‌های یکی از سفرای مقیم ایران در مراسم بزرگداشت حافظ گفت: "برخی از سیاست‌ها و سیاستمداران، فرهنگ و انسانیت ما را به گروگان گرفته اند و نمی گذارند ارتباطات برقرار شود".

در گزارش های منتشر شده از سخنان رئیس جمهور ایران مشخص نیست که اشاره او به سخنان کدام سفیر است.

به گفته آقای احمدی نژاد، "کسانی که نمی گذارند ارتباطات انسانی برقرار شود، می‌دانند که با برقراری این ارتباطات، آنها جایگاهشان را از دست می‌دهند."

رئیس جمهور ایران در هفته های گذشته به دلیل مطرح کردن احتمال رابطه سیاسی ایران با آمریکا مورد انتقاد جناح های قدرتمندی در حکومت ایران قرار داشته است.

آقای احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت که ایران باید به سمت "خودباوری حقیقی برآمده از اندیشه توحیدی" برود، و تعریفی که فردوسی از ایران کرده است را به عنوان نمونه مورد نظر خود معرفی کرد.

رئیس جمهور ایران گفت: "فردوسی حکیم عظیمی بود که فشارها بر او زیاد بود. البته خوب است که تحت فشار بود، زیرا اگر در آن دوره از او تجلیل می‌کردند، کار او عبث بود و ارزشی نداشت. "

آقای احمدی نژاد افزود: "ملت ایران از پیش به استقبال تحولات بشری می‌رفته و از این تحولات استقبال می‌کرده ، اما در ۲۰۰-۳۰۰ سال اخیر یک فریب تاریخی ایجاد شده و کسانی به اسم جانشینی پیامبر، اقداماتی ظالمانه و جهانگشایی‌هایی را انجام دادند."

او همچنین با تأکید بر نقش فردوسی در احیای هویت تاریخی ایرانیان، گفت "کسانی که می‌گویند فردوسی با زنده کردن هویت ایران ضد اسلام است، کوته بینند."

در گذشته تأکیدهای آقای احمدی نژاد و نزدیکان او بر مفاهیمی چون "مکتب ایرانی" و تجلیل آنها از شخصیت هایی مانند کورش هخامنشی، توسط اصولگرایان حاکم بر ایران به تلاش برای "باستانگرایی" و کمرنگ کردن نقش دین اسلام در جامعه تعبیر شد و به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

+165
رأی دهید
-38

پردلان - نیس - فرانسه
ببین پروفسور، نابغه، دکتر فقط برو بمیر که بشریت از دیدن قیافه نکبت بارت راحت شود.. تو هر آنچه که این ملت جمع کرده بود و به سختی داشت حفظ آبرو می کرد رو یک شبه به باد فنا دادی و رفت حالا مونده که فاتحه فردوسی را هم بخونی...
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 20:28
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
باز نزدیک انتخابات شد این الدنگ‌ها شروع به شعار دادن کردن ، مردم گول این چرندیات رو نخورید اینها همش بازی سیاسته کثیف آخوندیه ، جاوید شاه
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 20:30
ekman - شیراز - ‫ایران
دیگه دیره ممول جان!!!،توی این هفت سال چه گُلی سر ملت زدی.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 20:37
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
تو غلط می کنی !!!!!!!!!!.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 21:28
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. از این دلقک عوام فریبتر دروغ گو تر فقط خودش. کشور بیمار ایران را سرطان سا و اقتصاد و ارزش پول کشور را از یک کاغذ بیهوده کمتر کرد البته بی‌ دلیل هم نیست هفته‌ها ماه‌ها رفت نسخه از چاه آب پیدا و با پیدا کردن رایانهای تبلیغاتی آمد و گفت شبنه مشکلات اقتصادی کشور حل شد حال با بیان دید و بازدید از زندان اوین یا یک صحبتها ملی‌ و و کوشش و سعی‌ که مسیر عوض کرده ولی‌ بدان مردک تو باید روزی جوبگو باشی‌.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 20:00
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
مگر نمایندگان مجلس ششم هم موقعی که داشتند حذف می‌شدند یادشان نیفتاد که اعتصاب کنند؟! همه عمال رژیم گندکاری‌های خودشان را میکنند و موقع حذف شدن ادای آدم درمیاورند! همه‌شان نکبت هستند و این حکومت ننگین باید به کلی‌ از صحنه روزگار محو شود!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 21:37
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ?! )-- پیشنهاد پرواز مستقیم بین تهران و نیویورک !!،،،،، چی‌ شد حالا توی این شرایطی که از همه طرف توی فشار و تحریم هستید دور تا دورتان را آمریکاییها محاصره کرده اند و اخیرا هم یک مانور بزرگ مشترک آمریکا و اسرائیل در حال انجام است ، و رژیم بشار اسد نیز که تنها متحد تان در منطقه است در آستانه سقوط کامل است ، این پیشنهاد را دادید ؟!،، پس چی‌ شد ۳۳ سال مشت‌های گره کرده تان که فریاد مرگ بر آمریکا سر میدادید و هر روز پرچم آمریکا را آتش میزدید و زیر پا لگد مال میکردید ؟!؟!،،، چه شد آنهمه هارت و پورت‌های توخالی که یک عده بسیجی‌ هم باورش میشد که آمریکا شیطان بزرگ است ؟!،،، استخفر الله !!، فکر نمیکنید که با یک شیطان ۳۳ ساله , روابط برقرار کردن از نظر اسلام گناه کبیره است ؟!!،، حالا که توی فشار هستید و به ..افتاده اید ؛ شیطان میشود برادر بزرگ؟!!،، خوبه نمردیم و یک برادر بزرگ شیطان هم دیدیم !!!،،، خاک بر سر بسیجیهای گوسفند که از روی نفهمی بازیچه دست شما‌ها شدند و عین گوسفند پشت سر شماها فقط بع بع کردند !!!،،کجا هستند ساندیس خورهای هالو ؟!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 21:42
baharmazaheri - عجمان - دبي
بی‌‌ تربیت میگه بین تهران و نیویورک داده بودم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! همه جا دادی ......دسته گٔل دادی به آب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:11
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
از سفرای بچه باز جمهوری اسلامی حرف نزن که حال همه به هم می‌خوره
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:58
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ? )-- احمدی‌نژاد: پیشنهاد پرواز مستقیم بین تهران و نیویورک را دادم!!,,,,,,,,,, آقای احمدی نژاد مگر در نیویورک هم اکنون برج دوقولویی وجود دارد ؟؟؟!!! .
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:58
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
من فکر می‌کنم، همین چند وقت دیگه احمدی نژاد به آمریکا پناهنده می‌شه،، بعدشم می‌شه رئیس مؤسسه تحقیقات خاور میانه و میاد در برنامه تفسیر خبر صدای آمریکا. می‌گید نه؟ حالا ببینید. این بنده خدا قبل از اتمام دوره ریاست جمهوریش یه کاری در این مایه‌ها انجام خواهد داد.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 23:42
parviz1 - کترینگ - انگلستان
این ملاها برای بقای خودشون زنشون هم میفورشن. باز نزدیک به دوره جدید ریاست جیب بری شده و عوام فریبیها به گونه‌های مختلف از همه جناح‌ها شروع شد. ملا ایندفعه کور خوانده و اگر خود رضا شاه با پسرش و کلّ خانواده پهلویها هم بیان و به رژیم رای بدن ملّت ایران پای صندوق بیا نیستن و از هرچی‌ ملا و مزدور رژیم اسهال حالشون بهم میخورد.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 23:50
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
هُشششش حالا با چی میخوای این پرواز مستقیم رو انجام بدی مموتی؟!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 23:50
Omidvaran - نورکل - امریکا
خب معلومه باز نزدیک انتخاباته وعوام فریبی شروع شده - گفته اند که ادم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود - حالا احمدی نژاد میخاد بگه این گفته درست نیست ومردم اینقدر بیچاره شده واینقدرفلاکت کشیده اند که بازهم من میتونم سرشون شیره بمالم ومیتونم افراد مورد نظرم رو بدولت بعدی برسونم
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 06:50
KAMIAR BOSTANY - کپنهاک - دانمارک
فکر کنم که احمدی نژاد دوست دختر در نیویورک پیدا کرده
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 20:21
kobalt - تهران - ایران
پرواز مستقیم به نیویورک سالی یه بار برقراره فقط دربستی سوار میکنه اونم خانوادگی .مموت دیگه وقت نداری ساعت 12 جادو تموم میشه اون وقت باید بپری رو کدو تنبل.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 08:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.