بشار اسد عفو عمومی اعلام کرد

اعلام عفو عمومی بشار اسد سه روز قبل از موعد پیشنهادی نماینده جامعه بین‌الملل در سوریه برای برقراری آتش بس در این کشور صورت می‌گیرد

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور اعلام عفو عمومی کرده است.

بنا بر اعلام تلویزیون سوریه، این عفو عمومی تمام مجرمانی را که تا امروز، سه شنبه (۲۳ اکتبر) مرتکب هر جرمی غیر از "جنایات تروریستی" شده‌اند، شامل می‌شود.

بر اساس این اعلام، در این عفو عمومی "مجرمانی" بخشیده می‌شوند که خود را تسلیم دولت کنند.

هنوز مشخص نیست مجرمان زندانی هم شامل این عفو می‌شوند یا نه.

اعلام عفو عمومی در سوریه تنها سه روز پیش از عید قربان، زمان پیشنهادی اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای برقراری آتش‌بس در سوریه صورت می‌گیرد.

رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه، 21 اکتبر در بیانیه‌ای بعد از دیدار با آقای ابراهیمی اعلام کرد که از هر راه حلی برای پایان دادن به بحران سوریه تا زمانی که به تمامیت ارضی آن کشور احترام گذاشته شود، استقبال می‌کند.

در این بیانیه پاسخ صریحی به پیشنهاد آقای ابراهیمی برای برقراری آتش بس در ایام عید قربان داده نشده بود.

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که جنگنده‌های ارتش سوریه مناطقی از شهر حلب در شمال این کشور را بمباران کرده‌اند و درگیری‌ها در نقاط دیگر سوریه هم ادامه داشته است.

به گفته گروه 'ناظر بر حقوق بشر سوریه'، مستقر در لندن، یکی از مخالفان مسلح در درگیری‌های این شهر که در چند منطقه جریان داشت، کشته شد.

بنا بر اعلام همین گروه، در شهر حرستا در حومه دمشق نیز دست کم دو نفر از مخالفان مسلح حکومت سوریه در جریان درگیری‌ها کشته شدند.

+48
رأی دهید
-157

monjiiran - وین - اتریش
بدبخت ساده بشار اسد دیگه آب از سرت گذشته دور نیست پایان سرنوشت غم انگیزت باید همون روز اول گول این آخوندها رو نمیخوردی عطایش را به لقایش میبخشیدی
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:13
romano - تهران - ایران
حکایت اونیه که خودش به زن تجاوز کرد خودشم زن رو بخشید. اسد جان داری می‌شکنی فقط غرورتون اجازه نمی‌ده بگید غلط کردم بزارید صندلیم رو نگه دارم همتون مثل همید مطمئنم همینم خودتو کشتی تا قبول کنی بیای بگی ولی فایده نداره چراغی که ایزد برافروزد هر آنکس پف کند ریشش بسوزد.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:20
Behnam1978 - شتوتگارت - المان
غلط کرده پدر سوخته. ..... خورده
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:18
iSam - لندن - انگلستان
عمو رفتنی هستی بیخود زور نزن ...
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:33
sama128 - شیراز - ایران
قاتل خونخوار و خون ریز بعد از کشتن بیش از 30000 نفر تازه عف عمومی اعلام کرد قاتل پس این همه جنایتی که کردی چی میشه جواب این همه خون را کی میده در ایران و خبرگزاری ها که میگن جنگ بین ارتش و خارجی ها مردم و ارتش آزاد سوریه را میگن تروریست و خارجی آخه خارجی میاد تو یه کشور دیگه اونهم در جنگ خیابانی بی خود و بی جهت خودش را به کشتن بده احمق ها دیگه با هزاران هزار دروغ و بازی با کلمات مردم دیگه گول نمی خورند و باور نمی کنند حرفهای توخالی و پوشالی را .
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:04
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
این بد بخت به چیز خوردن افتاده. می‌ترسه مثل قذافی مثل سگ کشته بشه داره دست به هر کاری میزنه که مردم این ۳۰،۰۰۰ نفری که کشته شدند رو فراموش کنند و برن برگردند به زندگی‌شون ادامه بدهند! ولی‌ کور خوندی مسلمون، تا کشته نشی‌ این غائله ختم نمیشه!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:08
parviz1 - کترینگ - انگلستان
عجب عفو و بخششی!!!!!!!!!! مخالفها یعنی خودشونو تسلیم کنن و آنهایکه بگن جنگیدن و ... کشته بشن و بقیه هم طبق حرف آسد آزاد میشن. خوب چه کاری هست که بیان خودشون بندازن زندان تا بعدأ شاید آزاد بشن!!!!!! حتما این هم از پشنهادهای ملا علی‌ بوده که پای منقل به فکرش رسیده.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:53
avasar - سان آنتونیو - آمریکا
غلط کرده پدر سوخته الاغ مردم هستند که باید او را عفو کنند .
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:59
machan - لس انجلس - آمرکا
عفو عمومی؟؟؟ بشار اسد که روزی دوست زن و بچه و مردم بیگناه را میکشه به زودی مثل صدام حسین باید قصابی بشه
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 13:19
baran828 - تهران - ایران
اونوقت خودشو کی باید ببخشه ؟!!!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 13:30
baran828 - تهران - ایران
اونوقت خودشو کی باید ببخشه ؟!!!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 13:31
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
مرتیکه پست فطرت منتظر باش خودت و خانواده کثیفت یک به یک به در آویخته شید و بعد‌ها نوبت خامنه‌ای و همکارانش..
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 14:19
jahanara - لاهتی - فنلاند
توف به ذات کثیفت و بدتر از همه خامنه‌ای پوفیوز اشغال با حامیان پشکلی که جنایتکاران تاریخ هستند
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 14:25
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
ما که از کار این سر در نیاوردیم. امروز عفو میده فردا کشتار میکنه مریض روانی
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 14:35
max payne - تهران - ایران
تو هم داری زورای آخرتو میزنی مرتیکه دراز بی خاصییت آدمکش
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 14:43
فراز_نروژ - تونسبرگ - نروژ
بشار هم صدای انقلاب مردمش را شنید!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 15:09
ariya777 - تهران - تهران
بدبخت تو باید طلب بخشش کنی جنایتکار :
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 15:37
shahab46 - هانوفر - المان
این عفو شامل خودش هم میشه؟
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 16:52
shahab46 - هانوفر - المان
این عفو شامل خودش هم میشه؟
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 16:52
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
مرتیکه آشغال تو باید از مردم بخواهی که عفو ت بکنند و دم تو بذاری رو کولت بری گمشی چقدر شماها پر رو هستید.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 17:17
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- این آقای زرافه عین آخوندها پررو است !، مردم سوریه به خیابان‌ها آماده اند تا تنفر خود را از حکومت دیکتاتوری او اعلام نمایند و دیگر او را شایسته و لایق مدیریت کشورشان نمی دانند و همگی‌ یکپارچه خواهان سرنگونی او و نظام سرکوبگر و فاشیستی او هستند ؛ حالا این پست فطرت اعلام عفو عمومی می‌کند !، مگر ملتی که دیگر تو را نمیخواهند گناهی کرده اند که مورد عفو و بخشش تو قرار بگیرند ؟؟!!،،،، خواه ناخواه رفتنی هستی‌ و ملت رشید و خشمگین و ستمدیده سوریه پیروز خواهند شد و این حکومت جانی و فتنه و ستمگر را به سزای اعمالش خواهند رساند !!، سرنگونی بشار اسد نزدیک است !، باد و بوی بهار سوریه نیز به وضوح به مشام رسیده است !!!،، و سرنوشت دیکتاتور بشار اسد نیز همانند سرهنگ ستمگر قذافی و صدام حسین خواهد بود !!، و نهایتا بعد از سرنگونی بشار اسد ؛ بهار ایرانی نیز فرا خواهد رسید و ملت ستمدیده ایران نیز از دست استبداد مذهبی‌ آخوندی خلاص خواهند شد !!،، این سرنوشت تمامی دیکتاتور‌ها و چماق داران منطقه است !!، باشید و ببینید !
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 17:31
Azadikhah - تكسل - هلند
در قانون من در آوردی مبارزه با تروریسم رژیم سوریه ، مطمئن باشید لایک کردن پیج فیس بوک ارتش آزاد سوریه ، حمایت و مشارکت اونچه تروریست ها توسط بشار اسد نامیده میشه ، است. باز هم میگم که تاحالا بشار اسد چندین بار عفو عمومی اعلام کرده. این ماجرا فقط جنبه بین المللی داره که بگه من میخوام خشونت ها تموم بشه. ولی این جانی داره هلیکوپترهای جنگی و هواپیما رو بر علیه مردم خودش بکار میبره. بمب خوشه ای و بشکه های تی ان تی و ...کار اسد خیلی خراب تر از این حرفاس. 30 هزار نفر رو کشته. مردم از خون جوانهاشون نمیگذرند. عفو عمومی اسد مضحک ترین خبر سال. کشورهای اروپایی و اسد زد و بندی دارن راه میندازن که رژیم اسد سرنگون نشه. نحوه پخش خبر از بی بی سی و دیگر رسانه های مشابه غربی همه یکدست و یک مدل خیلی بوداره.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 17:32
datis - سن دیگو - امریکا
خاک تو سرت بد از این همه کشتار...اینرو از مجتبی‌ خامنه‌ای یاد گرفتییی. بدبخت قیافت از ترس زرد شده بزودی بالای داری... آهه بچه‌های که کشتی‌ هم دامن بچهاتو میگیره
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 18:19
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
بابا خیلی لطف کردی! بگو واست اسپند دود کنن که یهو چشم نخوری!
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 18:59
Rezgar - لینشوپینگ - سوئد
این عفو فقط برای به دام انداختن مخالفان است چون میتوانند انکه ترور هم نکرده باشد برای متهم کردن او از روش شکنجه کردن رژیم جمهوری اسلامی استفاده کنند تا انکس بر علیه خود اعتراف کند و به اسانی نابودش کنند امیدوارم هیچکس خودرا به رژیم اسد تسلنم نکند و به این کافتارها باور نکنند
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 22:06
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
Azadikhah - تکسل - هلند. -- با سلام به شما دوست عزیزم ؛ اگر این فرضیه شما درست باشد ، که دور از انتظار هم نیست !، این نظریه شما فقط در یک صورت امکان پذیر است . و آنهم برای اینکه بخواهند با آرامش و بدون دغدغه خاطر اسرائیل از سوریه ، حمله احتمالی آمریکا و اسرائیل به ایران را که تدارک دیده شده است را عملی‌ سازند !، که البته بنده فکر نمیکنم که این فرضیه شما صورت بگیرد !، زیرا بخش عظیمی‌ از نیروهای رده بالای سازمان امنیت و حراست‌های ارتش سوریه و گروه‌های معروف به لباس شخصی سوریه را نیروهای سپاه قدس با نظارت و هماهنگی ( ک گ ب) در دست دارند و روسیه و ایران هر دو به سیستم مخابراتی و امنیتی و ارتش سوریه کاملاً مشرف و مسلط هستند , و به این خاطر می‌گویم که ممکن است این فرضیه شما انجام شدنی نباشد !،، البته در صورت شکست و بیرون راندن بشار اسد, اینها نیروهای بهتری را برای جایگزینی در دست دارند !, باشید و ببینید !.
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 01:01
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
زرافه آن گردن را همین روزها ملت داغ دیده سوریه خواهند زد. فرار کن تا دیر نشده پست فطرت حلقه به گوش رهبر آفت الله فحشای خامنه‌ای.
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 02:50
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
چه روح لطیف و پر گذشتی داره.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 21:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.