هشدار به زنان و دختران ایرانی برای ازدواج با اتباع بیگانه غیر مجاز

زنان ایرانی برای ازدواج با اتباع کشورهای دیگر باید از وزرات امور خارجه این کشور اجازه بگیرند

 عیسی موسوی نسب، مدیرکل امور اتباع مهاجرین خارجی استانداری تهران نسبت به ازدواج زنان و دختران ایرانی با اتباع خارجی غیر مجاز هشدار داد و گفت: "احتمال سوء استفاده گروه‌های تروریستی و باند‌های جرایم سازمان یافته از طریق ازدواج با زنان و دختران وجود دارد."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آقای موسوی نسب از خانواده‌های زنان و دختران خواسته "در صورتی که بخواهند با اتباع خارجی ازدواج کنند حتما ویزا و کارت اقامت فرد مورد نظر را رویت و تاییدیه آن را از اداره کل اتباع دریافت کنند."

مدیرکل امور اتباع مهاجرین خارجی استانداری تهران می‌گوید بر اساس قانون کسانی که تا سال ۸۵ ازدواج شرعی داشتند اما ثبت قانونی نشده، می‌توانستند با مراجعه به ادارات کل امور اتباع در استان‌ها آنرا به صورت قانونی ثبت کنند، اما پس از آن چنانچه فردی با تبعه خارجی ازدواج کرده و ثبت قانونی نشده باشد، تخلف محسوب می‌شود و امکان پیگیری حق و حقوق افراد نیز وجود ندارد.

پیشتر نیز اداره اتباع استانداری تهران اعلام کرد که اگر زنان ایرانی می‌خواهند با اتباع خارجی ازدواج کنند باید با استانداری هماهنگ کنند، و گرنه دولت ایران قادر به دفاع از حقوق آنها و فرزندانشان نخواهد بود.

زنان ایرانی برای ازدواج با اتباع کشورهای دیگر باید از وزارت امور خارجه ایران اجازه بگیرند.

ماده ۱۷ قانون ازدواج با اتباع بیگانه مصوب ۲۳ مرداد ۱۳۱۰ نیز همچون ماده ۱۰۶۰ قانون مدنی تاکید دارد: "ازدواج زن ایرانی با تبعه خارجی در مواردی هم که مانع قانونی ندارد موکول به اجازه مخصوص از طرف دولت بوده و دولت باید در هر نقطه، مرجعی را برای دادن اجازه معین نماید. هر خارجی که بدون اجازه مذکور در فوق، با زن ایرانی ازدواج نماید به حبس تادیبی از یک سال تا سه سال محکوم خواهد شد".

تابستان سال گذشته استانداری تهران از ۳۲ هزار کودک بدون هویت و شناسنامه حاصل ازدواج زنان و دختران ایرانی با اتباع بیگانه خبر داده بود.

بنابر گزارش‌ها، این کودکان که اغلب از پدران افغانی هستند نه شناسنامه دارند و نه می‌توانند تابعیت ایرانی داشته باشند. این کودکان از هیچ حق قانونی برخوردار نیستند.

+81
رأی دهید
-70

invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
عوضی‌ هایی هرزه، حتا در انتخاب زوج مردم هم میخوان دخالت کنن! ننگ بر شما باد...
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 11:42
kushan - میلان - ایتالیا
میخواهند با این قانون چی‌ را ثابت کنند...اینکه با کی‌ ازدواج کنی‌ خواست قلبی و شخصی‌ انسان است و قانون و مرز نمیشناسد.در حالیکه در گذر از قرن ۲۱ هستیم دولت فاشیستی آخوندی ایران افتخار دارد که به نقل خودشان ۳۲۰۰۰ کودک بی‌ هویت دارد،در حقیقت کودکانی که قانون!!آنها را بی‌ هویت کرده است.و قانون آنها را از حقوق مسلمشان محروم ساخته اما تاریخ در اینباره قضاوت خواهد کرد و این کودکان اسناد زنده‌ای خواهند بود که برای همیشه در آن ثبت هستند.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 12:54
*پسر شجاع* - تهران - ایران
1 -زن ایرانی حق نداره با خارجی ازدواج کنه ..2 - اگر با مرد خارجی ازدواج کرد و حقوقش پایمال شد حکومت ایران هیچ مسئولیتی در برابر پیگیری از حقوق او نداره !!..یعنی زن ایرانی اگه با یک مرد خارجی ازدواج کنه دیگه ایرانی نیست؟!!..همون قانون جاهلی عرب که دختر رو جزو فرزندان حساب نمیکرد و اعتقاد داشت دختر مال دیگران هست و پسر رو فرزند واقعی خودش حساب میکرد ..
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 13:11
mo.miyai - اسلو - نروژ
این احمقانه‌ترین قانونی هست که تاحالا شنیدم آخه احمق جون یعنی‌ چی‌ که اون آدم خارجی‌ رو ۱ تا ۳ سال بازداشت می‌کنین اون که از قانون اساسی‌ ایران خبر نداره اون زنو باید باز داشت کنین نه خارجی‌ رو هر چند من مطمئنم که این قانون فقط مخصوص مهاجرای افغانستان می‌شه چون از اگه یه آمریکای و اروپایی بخواد با دختراتون ازدواج کنه شماها حتا فیلمش رو تو یوتوب پخش می‌کنین و با افتخار میگین ازدواج یک دختر ایرانی‌ بایک مرد آمریکای یا اروپایی یا حتا پاکستانی‌ واقعا که باید گفت برا شما دولت مردای ایران متاسفم.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 14:12
massoudoslo - اسلو - نروژ
قوانین مسخره و .. کمری !
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 19:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.