رحیمی: احمدی نژاد برای پاسخ به سوال نمایندگان مجلس آماده است

محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور ایران، روز یکشنبه ۳۰ مهرماه، گفت که محمود احمدی نژاد برای پاسخ به سئوال های نمایندگان مجلس به طور کامل« آماده» است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، محمدرضا رحیمی تاکید کرده که «از نظر شخصیت حقیقی سوال از رییس جمهوری را در شرایط فعلی به صلاح» نمی داند.
 
معاون اول محمود احمدی نژاد گفته است: «با این حال رییس جمهوری برای پاسخ به سوال نمایندگان مجلس به طور کامل آماده است.»
 
«سوال ۱۰۲ نماینده از محمود احمدی نژاد» در ۲۰ مهرماه امسال به هیات رئیسه مجلس «ارائه و اعلام وصول» شد.
 
به گزارش رسانه های ایران، «مسائل اقتصادی به ویژه نوسانات بازار ارز، محور تنها سوال مطرح شده از سوی نمایندگان امضاء کننده طرح سئوال از احمدی نژاد است».
 
در همین حال روز یکشنبه وزیران اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت به همراه رییس کل بانک مرکزی ایران و معاون پارلمانی رییس جمهوری ایران با حضور درکمیسیون برنامه و بودجه مجلس به پرسش های نمایندگان سوال کننده از محمود احمدی نژاد پاسخ دادند.
 
علی مطهری، نماینده مجلس و از منتقدان اصولگرای محمود احمدی نژاد، در مورد جلسه سئوال کنندگان از رییس جمهوری و نمایندگان دولت گفته است: بحث های خوبی در این جلسه مطرح شد اما در مجموع پاسخ نمایندگان رییس جمهوری برای نماینده سئوال کننده و برخی از سئوال کنندگان قانع کننده نبود.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، علی مطهری با اشاره به جلسه عصر یکشنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این زمینه گفت: در جلسه امروز بحث های خوبی مطرح شد و حتی مباحث چالشی شد و به پرسش های نمایندگان و پاسخ نمایندگان دولت انجامید. در مجموع این جلسه بسیار خوب و مفید بود.
 
علی مطهری در ادامه اضافه کرد: اما در مجموع این پاسخ ها برای نماینده سئوال کنندگان (عوض حیدر پور ) و برخی از نمایندگان سئوال کننده که در جلسه حضور داشتند قانع کننده نبود.
 
در همین رابطه، عوض حیدرپور، نماینده سوال کنندگان از محمود احمدی نژاد، با بیان این که «برداشت ما این است که محمود بهمنی تخصص و دانش بحث ارزی در کشور را ندارد»، گفت: «نمایندگان در نشست با نمایندگان رییس جمهوری گفتند وای بر ما که بهمنی رئیس کل بانک مرکزی است که نمی تواند قیمت ارز را پیش بینی کند.»
 
به گزارش خبرگزاری مهر، عوض حیدرپور در ادامه گفته است: «محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی نیز به عنوان مسئول ارزی کشور پاسخگوی اصلی سئوالات نمایندگان بود چرا که وی به نمایندگی از رییس جمهوری که رییس مجمع بانک مرکزی است در این نشست حضور یافته بود اما پاسخ هایی که ایشان به نمایندگان دادند بر ابهامات افزود.»
 
وی اضافه کرد: «وزیر اقتصاد و دارایی پاسخ هایی به سئوال کنندگان از رییس جمهوری داد که واقعا از سر بی اطلاعی بود و ما متوجه شدیم ایشان خیلی توجیه نبود که در بحث ارزی کشور چه اتفاقی در حال وقوع است.»
 
عوض حیدرپور در ادامه اظهار داشت: «بهمنی به نمایندگان اعلام کرد ده میلیارد دلار در نیمه اول امسال توسط بانک مرکزی وارد بازار شده و ۱۰ میلیارد دلار نیز در سال ۱۳۹۰ توسط بانک مرکزی به بازار تزریق شده است در حالی که در سال گذشته قیمت بازار ارز با قیمت ارز مرجع تفاوت داشته و در سال جاری نیز که تفاوت بسیار فاحش بوده است.»
 
این نماینده مجلس گفته است: «سئوال ما از رئیس بانک مرکزی این بود که مابه التفاوت این مقدار ارز به کجا واریز شده است و به جیب چه کسانی رفته است ؟ برخی از نمایندگان اعتقاد داشتند این پول از جیب مردم به جیب یک مشت افرادی که نباید می رفته، رفته است.»
 
نماینده  سئوال کنندگان از محمود احمدی نژاد تصریح کرده است: «پیش بینی من این است نمایندگان به کمتر از اینکه رییس جمهوری در صحن علنی مجلس حضور یابد رضایت نخواهند داد.»
 
غلامرضا اسداللهی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نیز گفته است: وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در ادامه این جلسه در خصوص واردات گندم توضیحاتی را ارائه داد.
 
روزنامه اعتماد پیشتر گزارش داده بود که «طراحان سؤال از محمود احمدی‌نژاد»، با انتشار «متن کامل طرح سؤال»، دو موضوع «واردات بی‌رویه خودروهای خارجی» و «نخریدن گندم کشاورزان و در عین حال وارد کردن گندم‌های خارجی» را به عنوان «مصادیق سوءمدیریت‌های دولت» مطرح کرده‌اند.
 
به گزارش روزنامه اعتماد، در بخشی از «طرح سؤال از محمود احمدی‌نژاد»، نمایندگان مجلس فاش کرده‌اند که به رغم کاهش موجودی ارز در ایران «در شش ماه اول سال ۹۱، مطابق اسناد گمرک، تعداد ۱۵۷۰۰ خودروی خارجی با ارز مرجع وارد شده‌است» و «در اثر سخت‌گیری در تعیین قیمت تضمینی خرید گندم و صرف نکردن این قیمت برای کشاورزان، بخشی از گندم تولیدی به صورت خوراک دام مصرف شده» اما همزمان «دولت ۲ میلیارد دلار و ۵۰۰ میلیون دلار صرف واردات گندم کرده‌است.»
 
 در صورتی که طرح سوال از محمود احمدی نژاد در مجلس به اجرا در آید این دومین بار خواهد بود که رییس دولت دهم ظرف هشت ماه گذشته برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان به مجلس فراخوانده می شود.
 
محمود احمدی نژاد برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی روز ۲۴ اسفندماه  سال ۱۳۹۰ به مجلس رفت، اما پاسخ های او خشم نمایندگان را بر انگیخت.
 
محمود احمدی نژاد در پایان خطاب به نمایندگان مجلس گفته بود: «سوالاتی را که مطرح کرده بودید سوالات امتحانی بود، ولی خیلی سخت نبود و فکر می‌کنم طراح سوال نیز از کسانی است که با شاسی فوق لیسانس گرفته است و با خود ما مشورت می‌کردند سوالات بهتری مطرح می‌شد.»

+47
رأی دهید
-22

sama128 - شیراز - ایران
دزد کثیف همانطور که تو در خصوص اختلاس میلیاردی در بیمه ایران و هزاران اختلاس دیگه توضیح دادی رئیس چوپوقت هم میره توضیح میده . تو این کشور اختلاس های بزرگ معمولا ماست مالی میشه حسابی پس زیاد نگران نباش
دوشنبه 1 آبان 1391 - 08:40
kabootar - لاهور - پاکستان
برداشت ما این است که محمود بهمنی تخصص و دانش بحث ارزی در کشور را ندارد» چرا تاثیر تحریم را نادیده میگیرید؟
دوشنبه 1 آبان 1391 - 12:14
ahmadrahimi - تهران - ایران
دوستان عزیز این دکتر به قول میر حسین موسوی اینقدر پر رو و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است که میتونه به چشم طرف مقابل نگاه کنه و 2 2 را بگه 6 تا میشه میخواهی در برابر نمایندگان کم بیاره؟این آقا چون از همه مسولیین بخصوص فرزند رهبری(آقا مجی) نقطه ضعف داره سرش هم بالاست.چون دزدی ها و چپاول ها را اطرافیان ایشان کردند و میکنند و خود ایشان هیچ ضعفی در این مورد نداره که اینجوری...میکنه.
‌سه شنبه 2 آبان 1391 - 10:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.