فرمانده سپاه ایران ناگزیر بودن جنگ با اسرائیل را پس گرفت

 

فرمانده سپاه پاسداران می‌گوید امکان رویارویی نظامی با ایران وجود ندارد زیرا دشمنان در وضعیت جنگ نیستند. او پیش‌تر در مورد وقوع درگیری بین ایران و اسرائیل اظهاراتی کرده بود که با انتقاد رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روبرو شد.
 

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره آموزش عمومی افسری، اعلام کرده که سپاه پاسداران همواره آماده دفاع از انقلاب اسلامی است و در این راه از معیارها کوتاه نخواهد آمد.
 
فرمانده سپاه به نقل از خبرگزاری مهر گفته که در حال حاضر با توجه به وضعیت دشمنان، امکان جنگ نظامی علیه ایران وجود ندارد.
 
محمدعلی جعفری این سخنان را تنها چهارهفته پس از آن بیان می‌‌کند که تهدیدات اسرائیل را جدی دانست و تصریح کرد که جنگ رخ خواهد داد و تنها زمان و مکان آن معلوم نیست.
 
او روز شنبه اول مهر ماه در جمع خبرنگاران گفت: «کسی جرات حمله گسترده زمینی به ایران را ندارد و در صورتی که اسرائیل جنگ را شروع کند، همان‌جا نقطه نابودی و اتمام ماجرای آنها خواهد بود.»
 
روز دوم مهر، حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه نیزعنوان کرد که ایران در «یک نبرد گسترده با ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد جنگ خواهد شد.»
 
کمی پیش از فرمانده کل سپاه، وزیر دفاع ایران هم گفته بود که کشورش خود را برای یک "نبرد بزرگ" آماده کرده است. سردار احمد وحیدی در ۲۹ شهریور و به نقل از خبرگزاری فارس گفت: «امروز آماده چنان دفاع مقتدرانه‌ای هستیم که دشمن را در خانه خودش منکوب می‌کنیم.»

 
 
حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: فرماندهان صحبت جنگ را نکنند

 

به نظر می‌رسد موضع جدید فرمانده سپاه پاسداران، واکنشی به حذرباش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران باشد که فرماندهان و مسئولان را به پرهیز از صحبت در باره جنگ فراخواند.
 
حسن فیروزآبادی، روز دوشنبه ۱۷ مهر ماه در نشست فرهنگی اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران از سخنان برخی مقامات مسئول انتقاد کرد که شرایط کشور را نزدیک جنگ ارزیابی می‌کنند. او گفت: «برخی فرماندهان به گونه‌ای صحبت می‌کنند که انگار به زودی جنگی در خواهد گرفت. این نوع حرف زدن اشتباه است.» او افزود: «وقتی یک فرمانده نظامی حرف می‌زند باید بداند از صحبت او برداشت سیاسی و امنیتی می‌شود.»
 
فیروزآبادی در آن زمان تاکید کرد که اسرائیل و آمریکا توان و شرایط لازم را برای جنگ با ایران ندارند و عواقب جنگ با ایران برای اسرائیل سنگین خواهد بود.
 
گفته‌های فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در مورد قطعی بودن چنگ با واکنش نمایندگان مجلس نیز روبرو شد. محمدعلی تابش، نماینده اصلاح‌طلب اردکان در روز پنجم مهرماه گفت: «این‌گونه اظهارات موجب نگرانی مردم شده و به مشکلات اقتصادی کشور دامن زده است.»

این همه در حالی است که آثار تحریم‌ها بیش از پیش در جامعه ایران نمود یافته‌‌‌‌‌‌‌‌ و مسئولان بانکی و بازرگانی شفاف‌تر از گذشته در مورد "جنگ اقتصادی" و لزوم تمرکز مسئولان روی این جبهه سخن می‌گویند.
 
محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ایران در شهریور ماه اعلام کرد که «شرایط ما شرایط یک جنگ تمام عیار اقتصادی است.» او افزود که تحریم‌ها شرایطی به مراتب سخت‌تر از یک جنگ فیزیکی علیه ایران ایجاد کرده‌اند.
 
رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران هم در ۲۷ مهر ماه عنوان کرده است: «باید بپذیریم که در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و وجود یک مرکز فرماندهی جنگ اقتصادی با همکاری دستگاه‌های مرتبط و حداکثر هماهنگی بین نهادها ضروری به نظر می‌رسد.»
 
غلامرضا جلالی در پنجمین نشست روسای کمیته پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی گفته است: «امروز با توجه به نظریه جنگ مردم محور، تمرکز دشمن بر روی مردم و نیازهای مردم است تا با انتقال این فشار از مردم به دولت به هدف خود برسد.»
 
وی خواستار آن شده که مسئولان حوزه‌های کم اهمیت را رها کرده و تدابیری بیندیشند که آثار تحریم‌ها کاهش یابد و فشارهای اقتصادی، از آستانه تحمل مردم فراتر نروند.

+52
رأی دهید
-63

شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
۴ تا بی‌سواد پشمالو کثیف بوگندو دارن ملتو به کشتن میدن ، ننگ بر شما عربزادهای پست
دوشنبه 1 آبان 1391 - 01:34
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
چرا نمیگی گروهبان گارسیا سربشکه فیروزآبادی در وضعت جنگی نیست؟! اصلا احتیاجی نیست کسی با شما جنگ کند. شماها الان در وضعیت جنگ تمام عیار هستید و خودتان خبر ندارید. بلایی به سرتان میاورند تا زانو بزنید و التماس کنید تا تحریمها را بر دارند. بزودی که منابع ارزی و ریالی و ذخیره طلای شما که دارید میلیاردی از آن برداشت میکنید تمام شد به گدایی میافتید و مردم گرسنه از دیوار خانه هایتان بالا خواهند رفت. همین بسیجیهای ساندیس خور دنبال وصول مطالباتشان میافتند و حاضرند توی مغز خودتان شلیک کنند تا مواجب مزدوریشان را بگیرند. همانطور که حماس به علی گدا پشت کرد و ترکیه را رهبر به اصطلاح جهان اسلام معرفی کرد بزودی حسن سگ الله هم در لبنان هیکل رهبر را قهوه ای خواهد کرد و آنوقت علی میماند و عنترش مموتی! شما مفتخورهای سپاه هم جز عربده کشی چیزی بلد نیستید و اولین نفر هستید که به سوراخهای فاضلاب میخزید. فعلا بچسبید به پدافند غیر عامل!
دوشنبه 1 آبان 1391 - 02:24
naderan - یوتوبوری - سوید
شما را بخدا خودتان دست از بدبخت کردن مردم ایران بردارید.تا کجا مردم بایت چوب خریت.شما که یک توالت را هم نمیتوانی اداره کنی خودت را تو اینه توالت نگاه کن.بعد بشین راحت.ب... به رهبر و احمقی نژاد راحت میشی.بعد بشین زر بزن .گاگول عوضی خجالت نمگشی.
دوشنبه 1 آبان 1391 - 05:26
zpirooz - آخن - آلمان
نترسید مردم اونروز که مشکلاتشون اینقدر نبود حال و حوصله درافتادن با شما رو نداشتند و تا دو تا تیر شلیک شد دویدند توی خونه الان که دیگه بدبختی از سر تا پاشون رو گرفته تنها چیزی که نمی تونند بهش فکر کنند اعتراضه
دوشنبه 1 آبان 1391 - 07:05
Taraneه - کبک - کانادا
اگه خدای نکرده جنگ بشه تا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران بخواد از روی صندلیش بلند بشه کلّ ایران اشغال شده
دوشنبه 1 آبان 1391 - 07:20
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
یه ....خوردین هالا توش موندین.شما فقط به درد این میخورین که ببندنتون به گاری نه اینکه بشین فرماندهان نظامی یه مملکت.ازبالا تا پائین خاک توسراسکول همه تون که قد یه اولاغ شعورندارین.
دوشنبه 1 آبان 1391 - 07:49
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- با شروع مانور نظامی مشترک آمریکا و اسرائیل حسابی‌ تنبانشان را پر کرده اند!, و آنچنان ترس و وحشت وجودشان را فرا گرفته است که تمامی حرفهایی که زده اند یکی‌ پس از دیگری دارند حرف‌هایشان را پس میگیرند!, و از طرفی‌ دیگر مانور نظامی ضّد شورش و قیام برای ملت ایران تدارک دیده و به نمایش میگذارند و این بدان معناست که خود را در آستانه سقوط کامل می‌بینند و از آمدن بهار ایرانی شدیداً وحشت دارند !، ولی‌ غافل از این هستند که چه بخواهند و چه نخواهند قیام یکپارچه ملت ایران بر علیه ظلم و ستم آخوندی انجام خواهد شد و مردم ستمدیده ایران با آمدن بهار ایرانی و سقوط رژیم فاسد و سرکوبگر آخوندی مذهبی‌ شاهد یک جشن بزرگ و با شکوه ملی‌ خواهند بود! ؛ لذا پیشا پیش باید این جشن آزادی را به ملت بزرگ ایران تبریک گفت !
دوشنبه 1 آبان 1391 - 08:02
iSam - لندن - انگلستان
جالبه همشون از اول تا آخر این روزا دارن عقب نشینی میکنند, احتمالا درحال مزه مزه کردن زهر داخل جام هستند و یقینا آفرهایی هم از طرفین مقابل گرفته اند. کجایید طرفداران این طبلهای توخالی!؟
دوشنبه 1 آبان 1391 - 08:05
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ? )-- یک آگهی رسمی‌ ؛ قابل توجه آخوندها !،، تعداد ۱۷۵۰ عدد سوراخ موش همانند سوراخ موش صدام حسین در نقاط مختلف کوهستانی ایران به فروش می‌رسد !!!، متقاضیان با ذکر نام و درجه مذهبی‌‌شان جهت ثبت نام تقاضا نامه خود را در اینجا به صورت مکتوب با ذکر آدرس و شماره تلفن اعلام نمایند !، تا هنوز دیر نشده جهت واگذاری آن اقدام گردد !،،،،، ماده ۲۴ ، تبصره ۱ ؛، الویت تحویل سوراخ موش در دل‌ کوه ، اول با ولی‌ فقیه است !،،،، ماده ۲۵ ، تبصره ۲ ، اولویت تحویل سوراخ موش در دامنه‌های کوه , اول با آیت الله‌ها است !،،،،،، ماده ۲۶ ، تبصره ۳ ؛، اولویت تحویل سوراخ موش در میان کشت و زارها , اول با حجت الاسلام‌ها است !!،،،،،،،، طبق ماده ۲۷ ، رنگ عمامه تأثیری در اولویت و واگذاری ندارد !،،،،،، طبق ماده ۲۸ ، مهلت ثبت نام تا پایان سال میلادی ۲۰۱۲ میباشد و به متقاضیانی که بعد از پایان این تاریخ تقاضا نامه خود را ارسال کنند ترتیب اثری داده نخواهد شد !، و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته !
دوشنبه 1 آبان 1391 - 08:42
اسی777 - نیوکاسل - انگلستان
۳۳ سال دروغ و نیرنگ و ریا آن هم به اسم اسلام و خدا و پیقمبرش،عجب!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 1 آبان 1391 - 12:27
kobalt - تهران - ایران
ما همه شیریم شیران عَلم حمله مان از باد باشد دم بدم
دوشنبه 1 آبان 1391 - 17:06
datis - سن دیگو - امریکا
چی‌ شد باز ر.... به خودتون به...خوردن افتادید، بدبخت دشمن در حال جنگ نیستند؟ لابد با ارتش ساندیس خورت مینازی که تا جنگ شه تو سوراخ قائم می‌شوند یا هواپیماهای جنگیتون، یا مغز ژنرال فیگوزابادیتون....بگو شّر خوردم تروخدا به ما حمله نکنید
دوشنبه 1 آبان 1391 - 22:05
sareban - اصفهان - اصفهان
به نظر من که کاش جنگ شه.ذلتی که ما الان توشیم هزاران بار بدتره از مرگه. اقلا اون موقع خیالمون راحته که زنده نیستیم نه الان که روز رو سگدو می زنیم تا شب کنیم و آخرش هیچی هیچی. ولی یه ارزو دارم:خدایا 25 سال توی این مملکت نجس بودیم(نمی گم زندگی کردم).به دلم افتاده آخرین سال عمرمه.خدایا اگه قضیه زندگی دیگر درسته میشه منو توی زندگی دیگرم تبدیل به حیوانی بکنی ولی آرامش داشته باشم.نه انسانی که زندگیش از خوکم بدتره. فقط دلم می سوزه برای خودم که هر چی به خودم نگاه می کنم حاکی از اینه که کوچکترین شانسی برای مهاجرت نداشتم و ندارم تا لااقل کمی از این ایران پکیده دور بشم.
دوشنبه 1 آبان 1391 - 22:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.