نزدن واکسن های دو سال اول بعد تولد، موجب اپیدمی سیاه سرفه و سرخک می شود

در اپیدمی سیاه سرفه ما شاهد بودیم که بسیاری از کسانی که پرونده واکسیناسیون آنها کامل و بدون نقص بود به بیماری مبتلا شدند.نتیجه یک تحقیق تازه که در جاما مجله جامعه پزشکی آمریکا منتشر شده، نشان می دهد که کودکانی که واکسن های دو سال اول پس از تولد و یادآورهای بعدی را به موقع دریافت نکرده اند، عامل بروز اپیدمی سیاه سرفه و سرخک در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ در شماری از ایالت های آمریکا بوده اند.
 
دکتر سعد عامر از دانشگاه اموری می گوید: "حتی اگر شما وظیفه خود را به درستی انجام دهید و واکسن های کودک تان را به موقع بزنید، احتمال ابتلا او به بیماری، بستگی کامل به واکسیناسیون سایر کودکانی دارد که همبازی و همکلاس و هم محله او هستند. خصوصا در اپیدمی سیاه سرفه ما شاهد بودیم که بسیاری از کسانی که پرونده واکسیناسیون آنها کامل و بدون نقص بود به بیماری مبتلا شدند."
 
محققان دانشگاه اموری نتیجه پژوهش خود را بر بازبینی ۱۸ تحقیق جداگانه و بررسی پرونده های بیش از ۱۲ هزار کودک، همزمان با اپیدمی های سرخک و سیاه سرفه بنا کردند. برنامه گسترش ایمنسازی در آمریکا، بیش از نیم قرن پیش در سال ۱۹۶۳ آغاز شد و کنترل سیاه سرفه در سال ۱۹۹۷ و ریشه کنی سرخک در سال ۲۰۰۰ از دستاوردهای بسیار مهم آن به شمار می آید.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.