دایی:فردی که ادای مرا درمی‌آورد سربازفراری است

سرمربی راه‌آهن گفت: کسی که لودگی می‌کند و ادای مرا درمی‌آورد سرباز فراری است که نمی‌توانند او را بگیرند.

 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی فردا با پرسپولیس گفت: قبل از هر چیز باید برد غرو‌رآمیز تیم ملی را تبریک بگویم. بازی با کره یکی از بهترین بازی‌های تیم ملی بود بخصوص در نیمه دوم که نمایش خوبی داشتیم.

 
 
وی درباره دیدار فردا عنوان کرد: فردا با پرسپولیس بازی داریم که تیم بزرگی است. این تیم همیشه بزرگ بوده، هست و خواهد بود. پرسپولیس دارد خودش را پیدا می‌کند و روز به روز بهتر می‌شود. این تیم در دو بازی آخرش نشان داد خیلی بهتر از قبل شده و روند رو به جلویی دارد. بازی سختی مقابل پرسپولیس داریم.

دایی ادامه داد: 3 امتیاز بازی فردا ما را به بالای جدول می‌چسباند. تمرینات خوبی انجام دادیم و انشاءالله خدا حق را به حقدار برساند و هر تیمی که بهتر بازی کرد نتیجه بگیرد.

سرمربی اسبق تیم ملی تصریح کرد: اما و اگر در فوتبال زیاد است. خدا را شکر می‌کنم که تا الان نتایج بدی نگرفتیم. با توجه به امکاناتی که باشگاه در اختیار ما گذاشته و تمرینات خوبی که داشتیم تیم ما توانسته امتیازات لازم را بگیرد و اگر اتفاقات خاصی رخ ندهد در این فصل حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

دایی گفت: به نتایج اول فصل پرسپولیس نگاه نمی‌کنیم. بازی پرسپولیس مقابل نفت تهران و بازی بعدیشان را ملاک قرار می‌دهیم. مقابل نفت پرسپولیس عالی بازی کرد و اگر بدشانس نبود پیروز می‌شد. پرسپولیس بازیکنان بزرگی دارد و باید حواسمان را جمع کنیم. اگر اشتباه کنیم به ضررمان تمام می‌شود.

 
 
وی اضافه کرد: در جدول شرایط خوبی داریم و می‌خواهیم همچنان در بالای جدول باشیم. یک بازی عقب افتاده هم داریم و می‌خواهیم از این موقعیت استفاده کنیم. بازیکنان من شایستگی آن را دارند که جزو سه تیم اول جدول باشند. همه بازی‌ها را به شکل فینال می‌بینیم و از الان می‌خواهیم امتیازات لازم را جمع کنیم.

سرمربی راه‌آهن در مورد اینکه یک ماه پیش گفته بود باشگاه پرسپولیس مطالباتش را می‌دهد و آیا این اتفاق افتاد یا نه گفت: با توجه به تورم اقتصادی در کشور ارزش طلبی که از پرسپولیس داشتم یک سوم شده است. من یک سال و نیم است که با راه‌آهن کار می‌کنم اما هنوز طلبم را نداده‌اند. مربیان و آدم‌های بعدی که سر کار آمدند و با آقایان رابطه خوبی داشتند پولشان را گرفتند و تسویه حساب کردند اما ما حرفی نزدیم و ساکت بودیم. انگار اگر ساکت بمانی به حق و حقوقت نمی‌رسی. انشاءالله پول من را تا آخر هفته می‌دهند وگرنه مجبور می‌شوم به کمیته انضباطی شکایت کنم.

دایی در مورد اینکه پرسپولیس در تعطیلات لیگ بازیکنان ملی‌پوشش را است و این به نفع شماست تاکید کرد: فرقی نمی‌کند پرسپولیس دو ماه قبل از ما تمریناتش را شروع کرده و در یک مقطع بازیکنان ملی‌پوشش با تیم ملی تمرین کردند و اکنون به باشگاه برگشته‌اند. در تمام دنیا همین است. من دوست دارم پرسپولیس با تمام قدرت برابر ما بازی کند. بازیکنان هم با یک یا دو هفته تمرین نکردن شرایط تاکتیکی را فراموش نمی‌کنند و تیم عقب نمی‌افتد. بنابراین به هیچ عنوان این مسئله نمی‌تواند حائز اهمیت باشد.

دایی در مورد اینکه برخی از اشخاص در برنامه‌های خاص ادای او و سایر بزرگان را در می‌آورند و بزرگان فوتبال را تمسخر می‌کنند گفت: بزرگ بودن چنین تبعاتی دارد بخصوص در کشور ما که دنبال مسائل دیگر هستیم و چشم دیدن آدم‌های بزرگ را نداریم. در کشورمان مشکلات زیادی داریم و باید به مشکلات برسیم اما یک آدم که شناخته شده هم هست چنین کاری را می‌کند و به ما هم بر نمی‌خورد. بزرگ بودن تاوان دارد و باید تاوانش را داد؛ مخصوصا در این مملکت.

  وی ادامه داد: مسائل ساده را نمی‌توانیم حل کنیم و چنین مسائلی هم پیش می‌آید. طنز با مسخره کردن فرق می‌کند. طنز، آدم‌ها را می‌خنداند اما اینکه لودگی کنیم و دیگران را به سخره بگیریم درست نیست. به این چیز‌ها عادت کرده‌ایم، قانونی نیست و کاری نمی‌شود کرد. البته می‌شود کار کرد اما وقتش را ندارم که صرف آدم‌های لوده و احمق کنم. اگر بخواهیم چنین کاری کنیم نباید زندگی کنیم.

 
 
دایی خاطرنشان کرد:‌ نباید وقتم را صرف آدمی کنم که یکی از آنها سرباز فراری است و نمی‌توانند این سرباز فراری را در جایگاهش قرار دهند. آیا بچه‌های مردم که نمی‌توانند برنامه اجرا کنند باید سربازی بروند و دنبال هزار چیز باشند؟ نان‌آور خانه باید به سربازی برود اما یک لوده که وقتی در زندگی شخصی‌اش وارد می‌شوی متوجه می‌شوی وجود چنین آدم‌هایی برای جامعه مضر است و از سربازی هم فرار کرده هر کاری می‌کند. او را می‌گیرند و می‌برند اما دوباره فرار می‌کند. نیروهای نظامی نمی‌توانند این آقا را بگیرند و به خدمت ببرند.دایی چه می‌خواهد بکند؟

 سرمربی پیشین پرسپولیس عنوان کرد: بگذارید این آدم‌ها همین گونه حال کنند و چنین مسائلی در کشورمان اجرا شود. بعضی وقت‌ها از سایه‌مان هم می‌ترسیم اما بعضی وقت‌ها هر کسی هر کاری دوست دارد می‌کند. آیا نمی‌دانند این سرباز فراری کجا برنامه اجرا می‌کند؟ چرا یک نفر نمی‌گیرد و او را به سربازی ببرد. سربازی فقط برای قشر محروم است و افرادی که کسی را ندارند باید به سربازی بروند. ما لیسانس گرفتیم و به خدمت سربازی رفتیم. بهتر است مسئولان اینها را جواب دهند نه علی دایی.

دایی در مورد اینکه پرسپولیس چند بازیکن غایب دارد گفت: در تیم ما هم بازیکنی مثل مهدی زارعی حضور دارد که در تمام بازی‌ها برای ما فیکس بازی کرده و به من خیلی کمک کرده است. غیبت او در این بازی به ما بیشترین ضربه را می‌زند تا پرسپولیس که به قول خودتان آنقدر بازیکن کهکشانی جذب کرده که مشکلی ندارد. مهدی زارعی بازیکن بزرگی است و سعی می‌کنیم جای خالی‌اش را پر کنیم و امیدوارم بازیکنان راه‌آهن شایستگی‌شان را نشان دهند.

وی گفت: پرسپولیس آنقدر مهره دارد که فرقی نمی‌کند چند بازیکنش نباشد. این تیم روند رشد خوبی پیدا کرده و آرزو می‌کنم در تمام بازی‌ها به غیر از بازی مقابل ما موفق باشد.

دایی در مورد اینکه در بازی با کره جنوبی به مهدوی‌کیا بلیت برای حضور در ورزشگاه داده نشد و ایا این مسئله ناراحت‌کننده نیست گفت: خیلی چیز‌ها ناراحت کننده است اما برد شیرین تیم ملی را نباید با این چیز‌ها خراب کنیم. اشکالی نداریم ما نباشیم اما تیم ملی موفق شود. در جامعه ما دلخوشی اقشار مردم به فوتبال است. تیم ملی می‌ماند. امیدوارم بردی دیگر مقابل ازبکستان به دست بیاوریم و همه دست به دست هم بدهیم و بازی سخت بعدی را هم ببریم. فکر می‌کنم این مسائل در مقابل موفقیت تیم ملی قابل اهمیت نیست.

وی در مورد اینکه اگر شما سرمربی پرسپولیس بودید باز هم معتقد بودید غیبت ملی‌پوشان تاثیری در تمرینات تیمتان ندارد گفت: من باز هم همین دیدگاه را داشتم. در تیم‌هایی بودم که بازیکن ملی داشته‌ایم. تمام سعی‌مان همین است که بازیکنانمان را به سطح ملی برسانیم زیرا حضور بازیکنان در تیم ملی باعث غرور ماست.

 
 
دایی اظهار داشت: به نظر سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم اما نمی‌توانم به او بگویم حتما از تیم من بازیکن بردار. اگر جایگاه تیم را در جدول نگاه کنیم و با توجه به اینکه تیم ما بازیکن خارجی ندارد می‌توانیم بازیکن در تیم ملی داشته باشیم اما اینکه بازیکنان ما به درد کارهای تاکتیکی سرمربی تیم ملی نمی‌خورند نظر اوست و باید به او حق بدهیم. ما کارمان را انجام می‌دهیم.

وی گفت: در اردویی که داشتیم 5 بازیکن ما مصدوم بودند. 5 بازیکن از بهترین‌های ما با ما تمرین نمی‌کردند. چه فرقی می‌کرد آنها در تیم ملی بودند یا اینکه با پزشکان تمرین می‌کردند. ما مدام تمرین کرده‌ایم و تمرینات در دو هفته از ذهن بازیکنان بیرون نمی‌رود و با دو جلسه تمرین همه چیز را می‌توان درست کرد.

دایی افزود: نمی‌دانم شما به چه برداشتی می‌خواهید برسید. ما 5 بازیکن مصدوم داشتیم و اگر با آنها تمرین می‌کردیم راحت‌تر بودیم. یادمان نرود بازیکنان پرسپولیس با تیم ملی تمرین کرده‌اند. آنها در بازی بزرگی مثل کره حضور داشتند و با یک برد بزرگ به پرسپولیس برگشته‌اند که می‌تواند از نظر روحی به آنها کمک کند بنابراین اگر این چیزها را کنار هم بگذاریم به نتایج دیگری می‌رسیم.

 
 
سرمربی راه آهن تصریح کرد: تیم من بازیکن آنچنانی ندارد که پول آنچنانی بدهد. هزینه بازیکنان راه‌آهن یک سوم یا یک چهارم هزینه جذب بازیکنان پرسپولیس است. باید در فوتبال زحمت کشید و  درست کار کرد. خدا را شکر می‌کنم که ما «یک کوچولو» نشان دادیم که درست کار کردیم.

+73
رأی دهید
-81

XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون شیر مادرت حلالت باشه ، حقا که اسطوره‌ای ، تاریخ فوتبال ایران دیگه نمیتونه یه بازیکن مس علی‌ دایی به چشم ببینه . خودت هم گفتی‌ دایی جون بزرگ بودن تاوان داره ، اونایی که بهت بدو بیرا میگن و ادات در میارنو چه میدونم هزارو یک کثافت کاری دیگه که در میارن یه روزی به خودشون میان که دیگه دیره . فوتبال ما به تو مدیونه آقا جون . پاینده باشی‌ .
یکشنبه 30 مهر 1391 - 11:54
zoroye iran - وين - اتريش
گوران آدم با استعدادیه ولی مسخره کردن دایی در صحنه تصادف کار اشتباهیه کاش جرات پیدا میکرد و ادای مردان سیاسی رو هم در می آورد و تابو شکنی میکرد دایی اصلا نباید خودشو کوچک میکرد و در مورد این شخص اینطوری جواب میداد بعضی وقتها نادیده گرفتن آدمهای کوچلو بدتر از ۱۰۰تا فحشه
یکشنبه 30 مهر 1391 - 12:00
mahshahr - ونکوور - کانادا
یعنی اگه بره سرباذی دیگه اداتو درنمیاره یا احتمالا لودگیش به طنذ مبدل میشه
یکشنبه 30 مهر 1391 - 13:36
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
علی جون جنبه داشته باش , شغل شما مربی گری است شغل اون آقا هم لودگی و طنز , بذار کارشو بکنه.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 19:36
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
تازه سوای سرباز مشمول بودنش یه چیز دیگه هم هست که بهت نمیگم علی جون. اما خودمونیم ها علی جون از یه مرد بزرگ بعیده که مث بچه ها رفتار کنه و لو بده.(....خوب سرباز مشمول باشه این چه ربطی داره؟ خودت گنده شدی اما هنوز رشد کامل را نکردی.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 22:24
mortimer - اصفهان - ایران
نکته ای که یادم رفت بگم اینه که همه افراد جامعه سربازیشون مثل آقای دایی با فوتبال بازی کردن توی یکی از تیمای دولتی سپری نمی شه و شرایط بسیار سخت تری رو سپری می کنند.(البته قصد توهین به آقای دایی رو نداشتم و نمی خوام بگم شرایط سربازی فوتبالیست ها باید تغییر کنه، بلکه شرایط بقیه باید بهتر بشه.)
دوشنبه 1 آبان 1391 - 12:47
mortimer - اصفهان - ایران
برای اطلاع دوستان و همین طور آقای دایی باید بگم در حال حاضر در ایران بیش از 1.5 میلیون سرباز غایب داریم.که البته و متاسفانه با روی کار آمدن تندروها به حال خودشون رها شدند و خبری از معافیتشون نیست.(خدمت سربازی در چند سال گذشته در همه کشورها حتی روسیه-سرزمین فساد-آسان سازی شده ولی در ایران رویه کاملا برعکس بوده!!!)
دوشنبه 1 آبان 1391 - 12:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.