دو بسیجی در عملیاتی انتحاری در چابهار کشته شدند

محمود مظفر می گوید بسیجیان از ورود بمبگذار انتحاری به مسجد امام حسین در چابهار جلوگیری کرده اند

یک عملیات انتحاری که روز جمعه، ۲۸ مهرماه، در چابهار استان سیستان و بلوچستان رخ ‌داده، موجب کشته شدن «دو تن از اعضای بسیج» و مجروح شدن «دستکم پنج تن» شده است.
 
محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفته است که فرد بمب‌گذار قصد نفوذ به درون مسجد امام حسین چابهار را داشته که به دنبال جلوگیری بسیجیان حاضر در محل از ورودش به مسجد، این شخص خود را مقابل محل ورودی مسجد منفجر کرده است.
 
آقای مظفر در آخرین اظهارات اعلام کرده است: «در این حادثه تا کنون دو تن شهید و پنج تن دیگر مجروح شده‌اند.»
 
طبق گزارش‌ها افراد کشته شده بسیجی هستند و رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر آن‌ها را «مرتضی آسوده» و «حامد بزی» معرفی کرده است.
 
تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است.
 
به گزارش رویترز، حمله انتحاری روز جمعه در حالی رخ داده است که ۲۴ آذرماه سال ۸۹ نیز یک انفجار انتحاری در نزدیکی همین مسجد، «دستکم ۳۹ کشته» بر جای گذاشت که به دنبال آن گروه «جندالله» با انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت حمله انتحاری را بر عهده گرفت.
 
یعقوب جدگال، نماینده چابهار در مجلس روز جمعه ضمن محکوم کردن این حمله، با اظهار این‌که احتمالا افرادی که دست به این حمله انتحاری زده‌اند «بازماندگان گروه‌های تروریستی قبل» هستند، گفته است: «هدف آن‌ها چیزی به جز تفرقه‌انگیزی میان شیعه و سنی و اقوام مختلف در منطقه نیست.»
 
علی عبداللهی، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور به خبرگزاری ایسنا گفته است که جزئیات حادثه انتحاری روز جمعه از سوی وزارت کشور در حال بررسی است.

+272
رأی دهید
-66

mohammad.avaz - تهران - ایران
زنده بد یون ۲طعن که خدشونو منفجر کردن تا نبود شن این بسیجی‌ها.
جمعه 28 مهر 1391 - 18:41
ekman - شیراز - ‫ایران
تا زمانیکه شما شیعه و سنی،خودی و غیر خودی و اینگونه اباطیل در مغز پوکتان بگذرد،باید شاهد درگیری بین افراد یک شهر باشیم . آنقدر تبعیض قائل میشوید که در شهری چون چاه بهار که اکثریت سنی مذهب هستند،اینگونه مردم یک شهر به جان هم می‌افتند.
جمعه 28 مهر 1391 - 18:27
datis - سن دیگو - امریکا
۲ مفتخور کمتر، حالا برند بهشت لابد هوریا با ساندیس واستادن
جمعه 28 مهر 1391 - 18:52
احتراز - دورف - آلمان
به درک
جمعه 28 مهر 1391 - 18:36
hamed-irooni - سیستان - ایران
. + 36 تا این لحظه؟؟ شما همتون تروریستید. بسیجی های اینجا رو با تهران مقایسه نکید. اینا زرنگاشون هیچ وقت تو بارزسی بدنی اونم تو جایی که سابقه اننفجار انتحاری داره نمیان، اگه مراسم های مسجدی به نظر شما مسخرست، فقط یه تروریست می تونه به خاطر همچین دلیلی آدم بکشه و خوشحال بشه
جمعه 28 مهر 1391 - 18:59
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
امام خمینی(غده) : هرچه بسیجی‌ کشته بشه بازم کمه
جمعه 28 مهر 1391 - 19:31
antikaselis - اصفهان - ایران
درود بر غیرت آن دونفر دمشان گرم(هرکه بوده باشند:یهودی ,مسیحی,مسلمان و.. باز غیرت و شرف داشتند)
جمعه 28 مهر 1391 - 19:34
dara20 - تهران - ايران
۲ راس انگل کمتر
جمعه 28 مهر 1391 - 20:09
Caroline - تهران - ایران
تا ببینیم هر روز اینا رو .... که بدرک واصل میشن .... البته البته!!!!! منضورم بسیجى ساندیسى و مفتخوراى که پول ملت ایران رو میدزدن
جمعه 28 مهر 1391 - 20:24
datis - سن دیگو - امریکا
hamed-irooni - سیستان - ایران : بسیجی‌ بسیجی‌، این جا اونجا نداره، هر کی‌ فرم بسیجو امضا می‌کنه، برای منافع یا مدافع جمهوری استفراقیه، پس مزدور وطن و مفتخور، ۲ تا دورو از این دنیا کمتر، خیلی هم خوب
جمعه 28 مهر 1391 - 20:17
mirza nourooz - تهران - ایران
آفا بسیجی شهید میشه بقیه موجودات کشته میشن. البته یه گروه غیر مبعهدها به درک واصل میشن.
جمعه 28 مهر 1391 - 20:50
amo-mohsen - بوگوتا - کلمبیا
اندازه 1 جو ازین جرئتو خیلیا داشتن الان اینجا ارد نمیدادنو قار قار نمیکردن!اونی که اینقده جرئت داره که از عزیزترین چیزش ینی جونش واسه نجات جون یسری آدم دیگخ میگذره گزشته از مکتبشو باوراش شایسته ی تقدیره
جمعه 28 مهر 1391 - 21:05
pull.over - دوحه - قطر
خاک عالم بر سر هر کسی که از کشته شدن این دو بسیجی خوشحال شده! احمق ها حداقل بخونید اینا چیکار کردن که کشته شدن!! شماها آدم نیستید! ...! نامردا کورید و نمی بینید که نذاشتن اون بی همه چیز میخواسته بره تو مسجد و عده ای از ایرانی ها رو بکشه!؟ نکنه بلوچستان رو جزو ایران حساب نمیکنید؟! یا کلا هر کی مسلمونه رو ایرانی حساب نمیکنید؟ حداقل نصف مردم ایران که مسلمون هستند! نیستند؟! یعنی همشون باید بمیرن؟ یعنی چون اسم بسیج روشون بوده دیگه هر کاری کنند شماها نباید ببینید؟! تف به شرف نداشتتون! اگه همین رفته بود تو مسجد و کلی بی گناه کشته میشد باز هم شما خوشحال میشدید. شما مریضید! جانی های روانی!
جمعه 28 مهر 1391 - 21:30
antikaselis - اصفهان - ایران
datis - سن دیگو - امریکا - آیا کسی شما را مجبور کرده نظر بدهی؟ شما که در امریکا هستی را چه به ایران؟ شما باید به سایتهای امریکایی بروی و آنجا کامنت بگذاری.من خودم بسیجی نیستم ولی دو بسیجی خودشان کشته شدند تا صدها نفر هموطن زنده بمانند این انصاف است که اینگونه نظر میگذارید؟البته شما که زیر یوغ امریکا هستید بعید نیست از مردم ایران متنفر باشید.شما ها که در خبر درمان یک سگ توسط امریکا مثبت میدهید و در خبر کشته شدن دانشمندان هسته ای ایران هم مثبت میدهید همان بهتر است که مشروبتان را بخورید و در خیابانهای امریکا آبروی ایران و ایرانی را ببرید و بعد باد در گلویتان بیندازید که ایرانی هستید.اگر ایرانی بودن یعنی اینکه از خبر کشته شدن هموطنان خوشحال شویم مرده شور این ایرانی بودن را ببرن.
جمعه 28 مهر 1391 - 21:47
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
به امید ریشه کن شدن هر چی مفت خور و دزد و روانی یعنی بسیجی و بس.
جمعه 28 مهر 1391 - 20:42
datis - سن دیگو - امریکا
اantikaselis - اصفهان - ایران: تو خودت اصل بسیجی‌ که اینجور جوش آوردی، برو روضته واسه برادران ولایت بخون، عربپرست دورو در ضمن این اصحاب ولایتند که هماشون خارج نشینرو الکلی یا .. میبینند ، چون همه فکرشون تو اینست،نمی‌بینی بسیاری از جوانهای باسواد از احمقیت یه عده عربپرست راهی‌ خارجند، شما ساندیستو بخور
جمعه 28 مهر 1391 - 23:38
پیامک - تهران - ایران
antikaselis - اصفهان - ایران--- آفرین بر شما دوست عزیز- متاسفانه اینجا یک مشت تروریست بزدل حضور دارن که بدبختا جرات بمب بستن به خودشونو ندارن وگر نه همه مخالفین خودشون رو ترور میکردن- فقط هارت و پورت میکنن و از رژیم ضد انسانی حرف میزنن اما از کشته شدن انسانهای دیگه لذت میبرن. واقعا شرم بر همه تروریستا و همه طرفدارانشون که قاتلین بالقوه اند!
شنبه 29 مهر 1391 - 02:04
capochin0o - شارجه - امارات
شما ها چقدر بی شرف هستید که از کشته شدن ادمها حوشحال میشید بسیجی و غیر بسیجی فرق نداره جان انسان شیرین است نکبتها فقط خودشونو ادم حساب میکنند خدا به خانواده هاشون صبر بده انشالله
جمعه 28 مهر 1391 - 23:58
shams al orafa - اصفهان - ایران
من برای جان انسان ها ارزش قائلم و با هر نوع ترور مردم بیگناه مخالفم چه به قول بعضی ها انتحاری باشه و چه شهادت طلبانه ؛. لطفا اینقدر ضد ایرانی نباشید
شنبه 29 مهر 1391 - 07:28
mehrabooon - تهران - ایران
دوستان عزیز مخالف و برادران بسیجی‌،ترور درهر شکل و بخاطر هر عقیده و کیشی درست نیست.این کاریه که این جمهوری اسـ... ۳۳سال به ما یاد داده تا به جان هم بیفتیم تا ایران عزیزمون بیشتر به گند کشیده بشه.پس اختلافها رو بگذارید کنار و به فکر ایران باشید..موفق باشید..
شنبه 29 مهر 1391 - 07:28
_XHX_ - وین - اتریش
من فکر کنم یک اشتباهی شده. چون اگر بمب، بمب مالی باشه، زمان انفجار نتنها کلّ هدف نابود میکنه، بلکه تشعشعا ت اون میتونه تا شعاع چند متری هم تخریب کنه. این یارو به خودش ترقه بسته بود ، نه بمب !!. بمب هم بمب‌های قدیمی‌!!!!!!!.
شنبه 29 مهر 1391 - 07:53
bita tehrani - ونکوور - کانادا
ما نمیتوانیم با کسی‌ که فکر میکند با کشته شدن انسانی‌ دیگر به بهشت میرود بحث منطقی کنیم.فقط به بلاهت و وقاحت ایندو جوجه بسیجی‌ باید خندید یا گریست نمیدانم. کاسه لیس ولایت ایران مال همه ماست ایرانی‌ بودن تنها چیزی است که شما و اربابان چلاقتان نمیتوانید از ما بگیرید.جوجه پشمی فکر کردی حالا یک لپ تاپ واست خریدند و جزوه بهتون میدند که همه از روی از کپی کنید واقعا چیزی حالیته؟ اگه ما نباید از کشور و آب و خاک مون بنویسیم،پس شما دلقکان چرا دائم از وضعیت اقتصادی آمریکا و بدبختی‌های بومیان کانادا و گرسنگان اروپا مینویسید ؟!
شنبه 29 مهر 1391 - 08:35
chakhan - بندر انزلی - ایران
پس سه نفر از جمعیت متحجرین کم شد ... 2 + تروریست انتحاری.
شنبه 29 مهر 1391 - 09:09
shsal - تهران - ایران
۲ مفتخور کمتر، حالا برند بهشت لابد هوریا با ساندیس واستادن
شنبه 29 مهر 1391 - 09:20
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
خدا رحمتشون کنه . جون آقا جون پاسخ اینهمه رشادت و از خود گذشتگی این دو جوون رعنا اینهمه فحشو دریوریه ؟!!! آخه بی‌ وجدانها اگه کمی‌ مغز توی اون کلّه کوچولو تر از فندقتون بود و درک میکردید چرا این عزیزان جون خودشون و فدا کردن ، قطعاً اینجوری کامنت نمیذاشتید. برید تا آخر عمرتون خر حمّالی کنید و به ایران و ایرانی‌ هم کاری نداشته باشید که حقیقتا تمام ایرانیها از اینکه شماها خدتونو ایرانی‌ میدونید شرمسارن . آره آقا جون برید داییتونو دیوونه کنید .
شنبه 29 مهر 1391 - 09:45
antikaselis - اصفهان - ایران
datis - سن دیگو - امریکا-برو بابا مشروب خوردی حالت دست خودت نیست.هنوز بلد نیستی با کیبورد کار کنی نظر مینویسی؟برو مشقاتو بنویس که معلمتون فردا تنبیهت نکنه shsal - تهران - ایران-یکم مغز فندقی ات را به کار بنداز هوری نه و حوری.
شنبه 29 مهر 1391 - 17:08
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
2 تا سگ کمتر!
شنبه 29 مهر 1391 - 19:33
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بسیجی‌ مال همین کارهاست دیگه ، ساخته شده واسه مردن و حفظ نظام اسلام تازه از ناشی‌ گری اشتباه کردند آنهایی که احساساتی‌ شدن که از این بسیجها دفاع میکنند فقط مانور مبارزه آنها با ملت ایران را به بینند و یا در ضمن این هم میتوننه مثل سینما رکس آبادن ساختگی و مظلوم نمایی باشه هر سه بسیجی‌ فریب خورده عشق بهشت بودند.
شنبه 29 مهر 1391 - 23:51
دستان - تهران - ایران
ایران مال ایرانیست نه مال مزدور بی شرف اجنبی دوست نه کسی که دو هموطنش را که برای اسیب ندیدن سایر هموطنانش جلوی یک بمب گذار تروریست را میگیرند ودر راه نجات سایرین کشته میشوند انوقت این بی شرمان ـ... با وقاحت تمام فداکاری انان را به تمسخر گرفته و از مرگشان خوشحال میشوید .بدانید در پستی و وحشی صفتی همانند اربابان صهیونیستانیدو در خیانت همانند سازمان منافقینید و در بی غیرتی همانند گلشیفته ها و اون خواننده منحوس ... و ان رقاص همجنسبازید.
یکشنبه 30 مهر 1391 - 18:03
Kamran631 - لیون - فرانسه
دو تا لاشخور کمتر !!
‌چهارشنبه 3 آبان 1391 - 15:55
machan - لس انجلس - آمرکا
اگر من بودم همه بسیجی ها را یک جا جمع می کردم یک بمب حرومشون می کردم. یک مشت تروریست آدمکش.
‌پنجشنبه 4 آبان 1391 - 08:30
datis - سن دیگو - امریکا
antikaselis - اصفهان - ایران : تو مثل اینکه خیلی‌ عقده مشروب خوری داری که انتقاد از یک نظرو به شراب ربط میدی، اول شعور نقدتو بالا ببر ، در ضمن مثل اینکه جیره ساندیست نرسیده زود جوش میاری سرباز ولایت، شایدم ترسیدی که مرگ دامن ساندیسخورا رو گرفته
جمعه 5 آبان 1391 - 07:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.