آمانو: ادعای ایران در مورد نفوذ خرابکاران در آژانس بی اساس است

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، چهارشنبه،۲۶ مهرماه، اظهارات مقام‌های ایرانی درباره «نفوذ خرابکاران و تروریست ها» در این نهاد، را بی اساس خواند.
 
به‌ گزارش رویترز، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز چهارشنبه در مرکز پژوهشی «چتم هاوس» در لندن سخن می‌گفت، در برابر پرسشی درباره ادعای ایران مبنی بر جاسوسی بازرسان آژانس و نفوذ خرابکاران و تروریست ها در این نهاد، گفت که «برخی اوقات نباید با پاسخ رسمی به این‌گونه ادعاها، به آن اعتبار داد.»
 
علاء‌الدین بروجردی،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در گزارشی که روز جمعه، ۳۱ شهریورماه، منتشر شد ، آژانس را متهم به همکاری با «تروریست‌ها» کرده بود.
 
فریدون عباسی دوانی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، نیز، پنجشنبه، ۳۰ شهریور ماه، ادعا کرد که «جاسوسان غربی در آژانس» نفوذ کرده اند.
 
مدیر کل آژانس همچنین ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر مذاکرات هسته ای با ایران، از سرگرفته شود ولی زمان مشخصی برای این امر تعیین کرد.
 
به گزارش رویترز، یک دیپلمات غربی در وین می گوید که تاکنون علیرغم تلاش های آژانس، تهران زمانی را برای از سرگیری مذاکرات هسته ای تعیین نکرده و تاخیر برای برگزاری مذاکرات از جانبه ایران است. آخرین دور مذاکرات هسته ای در ماه اوت صورت گرفته است.
 
آقای آمانو، همچنین تایید کرد که اطلاعات ماهواره‌ای نشان می‌دهد که فعالیت‌های شدیدی در مجتمع نظامی پارچین در جریان است.
 
برپایه گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ممکن است در یک دهه گذشته، ایران در تاسیسات نظامی پارچین دست به آزمایش چاشنی انفجاری بمب اتمی زده باشد.
 
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید احتمال فعالیت‌هایی برای پاکسازی در پارچین و از بین‌بردن شواهد وجود دارد. جمهوری اسلامی ایران، تا کنون درخواست‌های مکرر آژانس برای بازدید از مجتمع نظامی پارچین را رد کرده است.

+37
رأی دهید
-22

geteven - انگلستان - انگلستان
پس حتما افراد جاسوس مثل منافقین در ساختمانهای اطراف با دوربینهای قوی جاسوسی می‌کنند.
شنبه 29 مهر 1391 - 06:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.