جانشین فرمانده سپاه: اسرائیل در مقابل ایران بسیار آسیب‌پذیر است

محسن کاظمینی، حسین سلامی و مرتضی تمدن در رزمایش «الی بیت‌المقدس»

جانشین فرمانده سپاه گفت پس از نفوذ پهپاد به اسرائیل مشخص شد سازه‌های دفاع اسرائیل در برابر حملات ایران «بسیار آسیب‌پذیر» هستند.

حسین سلامی روز پنجشنبه ۲۷ مهر ماه در حاشیه رزمایش «الی بیت‌المقدس» که با حضور گردان‌های واکنش‌سریع بسیج برگزار می‌شود، در این زمینه گفت: رژیم صهیونیستی بلوف‌هایی می‌زند اما بعد از نفوذ هواپیمای بدون سرنشین متوجه شدیم که این رژیم از هیچ قدرت نظامی برخوردار نیست و این جبهه انقلاب و مقاومت است که به خوبی توانسته است مقابل رژیم صهیونیستی بایستد.
 
اشاره آقای سلامی به نفوذ پهباد روز ۱۵ مهر به حریم هوایی اسرائیل است که طبق گفته ارتش اسرائیل پس از طی‌ مسافتی ۵۶ کیلومتری بر فراز اسرائیل در مجاورت کرانه باختری مورد شلیک قرار گرفت و از بین رفت. برخی‌ مقامات نظامی اسرائیل این پهباد را متعلق به ایران و راه‌اندازی شده توسط حزب‌الله دانستند. ادعایی که چند روز بعد حسن نصرالله رهبر حزب‌الله نیز تأیید کرد.
 
آقای سلامی در ادامه صحبت‌های خود افزود: امروز سرشاخه‌ها و استراتژی‌های دفاعی انقلاب اسلامی بسیار قوی شده است و انقلاب اسلامی ایران می‌تواند به خوبی مقابل جنگ‌های بسیار بزرگ‌تر بایستد و سازه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی آسیب پذیر است.
 
جانشین فرمانده سپاه همچنین با بیان اینکه تهدید‌های اسرائیل نسبت به ایران فقط عملیات روانی‌ است اضافه کرد اسرائیل می‌داند در صورت حمله به ایران «منهدم» خواهد شد.
 
وی همچنین در رابطه با اتهامات غرب مبنی بر تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای گفت، جمهوری اسلامی صرفا به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز است «چرا که تجربه افرادی که قبلا سلاح هسته‌ای داشتند را دیده‌ایم نمی‌خواهیم به هیچ وجه این تجربه تلخ برای هیچ کشوری تکرار شود.»
 
رهبران اسرائیل در ماه‌های اخیر بار‌ها از ایران دارای سلاح هسته‌ای به عنوان یک تهدید موجودیتی نام برده‌اند، و خواستار تعیین ضرب الآجل در قبال برنامه هسته‌ای ایران شده‌اند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در طی‌ سخنرانی خود در مجمع عمومی‌ سازمان ملل نیز بار دیگر خواستار اتخاذ خط قرمز در قبال برنامه هسته‌ای ایران شد، که در صورت تخطی ایران از آن، اسرائیل اختیار حمله نظامی به این کشور را داشته باشد.
 
ایران هم اکنون به دلیل ادامه برنامه مناقشه بر انگیز هسته‌ای خود تحت تحریم‌های شدید اتحادیه اروپا و آمریکا در حوزه‌های مالی‌ و صادرات نفتی‌ می‌‌باشد. این تحریم‌ها صادرات نفت ایران را تا بیش از ۵۰ در صد نسبت به سال پیش کاهش داده‌اند و باعث رکود بی‌ سابقه ارزش پول ملی‌ ایران شده‌اند، به طوری که در روز‌های اخیر قیمت ۱ دلار از مرز ۴۰۰۰ تومان هم گذشته.
 
آقای سلامی‌ در همین رابطه امروز اظهار کرد: دشمنان با تحریم‌های اقتصادی می‌خواهند حد فشاری علیه ملت بسازند و مردم کشورمان را وادار کنند همانطور که آن‌ها می‌خواهند عمل کنند.
 
اما وی در ادامه افزود هر چه فشار بر کشور ایران افزایش می‌یابد «روح مقاومت و ایستادگی در ملت ایران اوج می‌گیرد» و این کشور کاملا قادر است از حلقه محاصره تحریم‌ها عبور کند.
 
رزمایش گردان‌های واکنش سریع بسیج با نام «الی بیت‌المقدس» روز پنجشنبه، ۲۷ مهرماه، با حضور «۱۵ هزار نیروی بسیجی و سپاهی» در تهران آغاز شد.
 
گردان‌های واکنش‌سریع بسیج، نیروهای رزمی «سازمان بسیج مستضعفین» هستند که به گفته محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین، در ماه‌های گذشته براساس «الگوهای جدیدی از مسایل رزمی و دفاعی» تشکیل شده‌اند.

+50
رأی دهید
-58

babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
بابا به جای این که با اسرائیل رابطهٔ خوب داشته باشیم چرا که از بسیاری جهت منافع‌های مشترک داریم متاسفانه این دو کشور همش در حال تهدید و خطو نشان کشیدن هستن
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 22:53
mano to ma mishavim - پچ - مجارستان
با دولت ایران حال نمیکنم،ولی‌ اگه قرار باشه جنگ بشه اسرائیل را نابود می‌کنه. پیروز سرزمین مادری ایران
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 23:12
kutol - ارومیه - ایران
(پیروز سرزمین مادری ایران).. از خواندن این جمله آدم چندشش میشود...کسی‌ نیست بگه کدام سرزمین مادری?????...بابا جمعش کنید..حال آدم به هم میخوره....
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 23:49
alwaystruth - تهران - ایران
mano to ma mishavim - پچ - مجارستان.. باتو موافقم. ما اینجا همه دوست داریم با اسرائیل بجنگیم و نابودش کنیم
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 23:56
Error404 - فرایبورگ - آلمان
mano to ma mishavim -پچ -مجارستان - نمی دونم کجا هستی ولی مثل این میمونه که یکی تورو با زور از خونت ( وطن ) بیرون کرده ، بعد یه خلافی کرده(ساختن بمب اتم ) که می خواهند خونه رو رو سرش خراب کنند ، من برم از طرف که منو از خونه خودم بیرون کرده دفاع کنم . قبل از این که چرت و پرت بنویسی فکر کن ! اگر ایران رو با خاک یکسان کنند من ککم هم نمی گزه .
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 23:45
FETNEH. - نوشهر - ایران
mano to ma mishavim - پچ - مجارستان ؟ دوست عزیز؟ جنگ که شد نه شما و نه هیچ کدوم از مخالفان دولت و رژیم آخوندی حق دخالت ندارند. اولین کسانی که در اولویت قرار دارند همین مزدوران و خائنان به مملکت و مردم هستتند که باید پیشتاز باشند تا انشاءالله در جنگ به درجه ی سقط شدن نائل بشند. وقتی که این امر واقع شد اونوقت ما میمونیم و مملکت و از جوون و دل از این سرزمین آباء و اجدادی محافظت میکنیم. و در راه این هدف از هیچ چیزی جان مال دریغ نمیکنیم. ولی اول باید فداییان رهبر کاسه لیسهای ولایت وقیح برن جلو و به درجه ی رفیع رذالت نائل بشند. پس لطفا نه شما و نه هیچ کس دیگه فعلا خودتونو گوشت قربونی نکنید.. نزارید سوء استفاده ای که در جنگ تحمیلی از جوونهای مملکت شد دوباره تکرار بشه. با تشکر
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 23:54
mano to ma mishavim - پچ - مجارستان
حالا خوب فارسی نوشتم نفهمیدید منظور منو،من نمیدونم بعضی‌‌ها چرا اینطوری هستند،. آقا گور بابای سیاست و مذهب. ارور۴۰۴ - فرایبورگ - آلمان . تو یه وطن فروشی،ایران ۲۵۰۰ سال تمدن داره،فرزندان کورش و خشایار شاه از خاک ایران دفاع میکنند. شما عرب زده‌های فارسی زبان ککتون نگز.
جمعه 28 مهر 1391 - 07:30
mano to ma mishavim - پچ - مجارستان
من دوست ندارم هیچ جای دنیا جنگ باشه چه برسه به وطنم ایران. ولی‌ وقتی‌ اسرأئیل تهدید می‌کنه میاد خط قرمز ۹۰% نشان میده باید چی‌ کار کرد؟. لطفا ایرانی‌‌ها جواب منو بدن،عربها یا کسانی‌ که خودشونو و شهرشونو که میخوان از ایران جدا کنن جواب ندن،. فتنه. - نوشهر - ایران. منم تا حدی موافق هستم با شما،.
جمعه 28 مهر 1391 - 07:40
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
من پیشنهاد میکنم سردار بزرگ! فیروزابادی رو بندازن توی تنگه هرمز تا کلا بسته بشه و هیچ جوری نتونن بازش کنن تا این استکبار جهانی و عمالش! بفهمن ما چه ظرفیتهایی! داریم.
جمعه 28 مهر 1391 - 07:43
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(!)- اینها خودشان بارها و بارها در سفرهای خارجی وقتی‌ خبرنگارها از آنها سوال کردند که این حرفها چی‌ بود که زدید؟، در جواب از ترس یک قطعنامه جدید دیگر ،گفتند که نه بابا ما این حرفها را فقط برای مصرف داخلی زدیم!، تعبیرش این میشه که اینها مردم ایران را گوسفند فرض میکنند و فقط میخواهند با این حرفها برای مردم ایران قدرت نمایی کنند و چسی بیان!،حالا این حرفها هم فقط برای مصرف داخلی است و دوستان جدی نگیرند!!، مردم فراموش نکردند که عراق یک کشور کوچک, ۸ سال زور زدند تا خودشان را به کربلا برسانند، نتوانستند !، ۸ سال رادیو تلویزیون داشت میگفت کربلا ما داریم میآییم !!، و این آرزو را هم با خودشان به گور بردند و مجبور شدند که کاسه زهر مار را نوش جان کنند !!، حالا این آقایون همان آقایون هستند !!، آمریکا با یک حمله ۳ روزه کلّ عراق را فتح کرد و هیچ دادار دوو دور هم نکرد!!،، طبل توخالی‌ صدایش بیشتر است!!، صبر کنید بزودی خواهید دید که یک کاسه زهر مار هستهِ ای را نیز با ذلالت مجبور میشوند که نوش جان کنند !!،، زهر توی جام ریخته شده و آقا منتظره تا آمریکا یک عطسه باروتی بکند تا زودی نوش جان کند !!
جمعه 28 مهر 1391 - 09:14
parviz1 - کترینگ - انگلستان
هرچی‌ جنایت دزدی کردن روی صورتشون نقش بسته شده و یکی از یکی‌ زشت رو تر و نکبتر و بریختر و ضایع تر.. شدن.بدبخت زن و بچه‌های تو خونه !!!!!!!!!۱ این نکبتها را چطور میتونن تحمل کنن. واقعا بدون تعصب و وجدانی یک نگاهی‌ به صورت نحس و بوگندوی این نکبتها بکنید. جالب این هست که خیلی‌هاشون هم لکه ننگ سیه بر پیشانی دارن.
جمعه 28 مهر 1391 - 12:48
kutol - ارومیه - ایران
ها‌ها ها ....فرزندان کورش و خشایار شاه !!!! همین الان هم همین خاک به دفاع نیاز داره پس چرا فرار کردی رفتید اون ور آب....حالا واقعا فکر می‌‌کنی فرقی‌ بین آخوندا و صدام و مثلا دشمنان ایران وجود دارد؟؟؟؟؟ مسئله اینه که شماها فقط بلدی شعار بدید......وضع ایران از اینکه هست بدتر نخواهد شد...پاس برو دفاع کن‌ فرزند کورش و خشایار شاه ..........
جمعه 28 مهر 1391 - 12:59
mano to ma mishavim - پچ - مجارستان
kutol - ارومیه - ایران
جمعه 28 مهر 1391 - 17:13
virus2825 - لندن - انگلستان
اسرائیل ۳ تا زیر دریایی‌ قابل حمل کلاهک هسته‌ای از آلمان خرید این یعنی‌ این که اگه ببینه زیر موشک‌های ایران نمیتونه دوام بیاره بمب اتم میندازه تو ایران مثل اونی‌ که تو ژاپن انداخت آمریکا هیچ کسم کاری نتونست بکنه، این یعنی‌ چی‌؟ ایران از اسرائیل قوی تره از خیلی‌ لحاظ اما اسرائیل بمب اتم داره و این چیزی که اگر جنگی بشه مطمئن باشین اتفاق میفته و تهرانمون یک جا از بین میره :( خود اون روزو نیاره.
جمعه 28 مهر 1391 - 19:11
Error404 - فرایبورگ - آلمان
من و تو هیچی نمی شویم (چون تو ساندیس خوری ) پیچ -مجارستان - فرزندان کوروش و خشایار شاه تو حلقم ، فقط مواظب باشند این فرزندان شصت پاشون نره تو چششون !
جمعه 28 مهر 1391 - 21:37
babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
Error404 - فرایبورگ - آلمان جالبه هر کسی‌ که موافق حمله به ایران نیست ساندیس خوره حالا بگو ببینم تو چی‌ هستی‌ و امثال تو که خواستار نابودی ایرانین ...امثال تو که زمان جنگ هم از صدام بالا میرفتین...
شنبه 29 مهر 1391 - 00:05
Error404 - فرایبورگ - آلمان
babak khoramdin -لیورپول -انگلیس - مثل این که فارسیت زیاد خوب نیست ، شاید هم زیاد اونجایی زبونت برگشته ، مطلب رو درست بخون . من نوشتم اگه !! ( اگه ) من جزو آن دسته آدم ها هستم که مخالف هر جنگی هستند و طرفدار صلح و آرامش ، اگر مردم ایران این رژیم را نمی خواهند باید خودشان کاری کنند نه منتظر این که جنگ بشه چون من میدونم جنگ چه مصیبت خانمان سوزی هست ، زمانی که شما به سیبزمینی میگفتی دیبدمینی من ۹۰ روز گردان مهمات تو دزفول بودم !
یکشنبه 30 مهر 1391 - 02:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.