جایزه ۱۲میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی دو عضو القاعده مستقر در ایران

وزارت خارجه ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای برای دادن اطلاعات در مورد محل اختفای دو عضو شبکه القاعده که این وزارتخانه می‌گوید در ایران مستقر هستند،  ۱۲ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.
 
این دو نفر به نام‌های محسن الفضلی و عادل رضی صدر الوهابی الحربی، به ترتیب مسئول و معاون شبکه القاعده «مستقر در ایران» هستند که وزارت خارجه آمریکا برای دادن اطلاعات درباره محل اختفای آنها جایزه تعیین کرده است.
 
وزارت خارجه آمریکا می‌گوید شبکه الفضلی در حال کار برای فرستادن جنگجو و کمک مالی به نیروهای وابسته به القاعده در سوریه هستند.
 
در بیانیه وزارت خارجه برای محسن الفضلی تا ۷ میلیون و برای عادل رضی صدر الوهابی الحربی تا ۵ میلیون جایزه  تعیین شده است.
 
از سوی دیگر وزارت خزانه‌داری آمریکا هم در همین روز بیانیه‌ای صادر کرده و گفته است این گروه «مستقر در ایران» علاوه برتدارک‌رسانی به نیروهای القاعده در جنوب آسیا و خاورمیانه، در حال فعالیت برای فرستادن جنگجو و کمک مالی به نیروهای وابسته به القاعده در سوریه هستند.
 
وزارت خزانه‌‌داری ‌داری آمریکا ایران را متهم کرده است که همچنان اجازه می‌دهد شبکه القاعده در خاک خود  فعالیت کند.
 
بنا بر گزارش شماری از رسانه‌های غربی نیروهای القاعده نیز در کنار سایر نیروها با دولت بشار اسد در نبرد هستند. ایران هم‌پیمان دولت بشار اسد است.
 
رهبران القاعده بارها در پیام‌های خود به ایران تاخته‌اند و ایران نیز اقدامات آنها را محکوم کرده است.
 
وزارت خارجه آمریکا می‌گوید الفضلی جز معدود معتمدین شبکه القاعده است که از حملات ۱۱ سپتامبر خبر داشت. بنا بر این بیانیه  الفضلی تامین مالی حمله ششم اکتبر سال ۲۰۰۲ برای حمله یک کشتی فرانسوی در ساحل یمن را بر عهده‌دار بود. در فوریه سال ۲۰۰۵ الفضلی  مشمول تحریم‌های آمریکا شد و روز پنجشنبه نیز  معاون در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفت.
 
در  بیانیه وزارت خارجه  آمده است که  الفضلی و الحربی از سوی عربستان سعودی در ارتباط با فعالیت‌های تروریستی تحت تعقیب هستند. الفضلی همچنین از سوی کویت هم با اتهام فعالیت‌های ترویستی تحت تعقیب است.
 
وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که عناصر القاعده در ایران که تحت رهبری الفضلی هستند، در تلاش برای فرستادن جنگجو و پول به نیروهای وابسته القاعده  از طریق  ترکیه هستند. بنا بر این بیانیه الفضلی همچنین از طریق شبکه گسترده خود در کویت اعانه جمع کرده و از طریق ترکیه به سوریه می‌فرستد.
 
از سوی دیگر  وزارت خزانه‌داری هم ایالات متحده، روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه، هم اعلام کرد  عادل رضی صدر الوهابی الحربی، معاون محسن الفضلی، را مشمول تحریم‌های خود قرار داده است.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا این شخص را متهم کرده که با گروهی همکاری دارد که برای القاعده نیروهای عملیاتی و  پول در جنوب آسیا و خاورمیانه تامین می‌کند.
 
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۱ شش نفر دیگر از این گروه را معرفی و مشمول تحریم‌های آمریکا کرده بود.
 
دیوید کوهن، معاون وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در امور تروریسم و اطلاعات مالی می‌گوید که اقدام امروز گام دیگری برای پرده برداشتن از شبکه تدارکاتی و مالی‌القاعده مستقر در ایران است.
 
دیوید کوهن می‌افزاید که آمریکا همچنان منابع تدارکاتی القاعده را شناسایی کرده و هدف تحریم‌های خود قرار خواهد داد.
 
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده  هم ‌می‌گوید که عادل رضی صدر الوهابی الحربی، معاون محسن الفضلی، مسئول تدارکاتی القاعده مستقر در ایران، است.
 
بنا بر این بیانیه، در اواخر سال ۲۰۱۱ مسئولیت این شبکه مستقر در ایران، از عزالدین عبدالعزیز خلیل معروف به یاسین السوری به محسن الفضلی منتقل شد.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید هرگونه دارایی عادل رضی صدر الوهابی الحربی در حوزه قضایی آمریکا ضبط خواهد شد و  شهروندان آمریکایی نمی‌توانند با این شخص داد و ستد داشته باشند.

+86
رأی دهید
-21

minalireza - اصفهان - ایران
من در سال 1387در بازداشتگاه اطلاعات اصفهان بازداشت بودم و دونفر از القاعده در بازداشتگاه محبوس بودند ولی برای آنها ماهواره ،سیستم مخابراتی وامکانات رفاهی تامین کرده بودند من تصادفا آنها را دیدم و از صدای شبکه خبر سی ان ان متوجه شدم ماهواره دارند ،نمیدانم این اطلاعات مفید است یا نه البته میتوانم چهره یکی از آنها را بر اساس چهره نگاری تشخیص بدهم .
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 22:55
globalcitizen - گوتنبرگ - سوئد
آدرس: بیت رهبری
جمعه 28 مهر 1391 - 02:24
dark night - تهران - ایران
من فهمیدم کجا هستن تو ایران. هههه اینا هم خودشونو سر کار گذاشتن.
جمعه 28 مهر 1391 - 02:47
alborzi - کرج - ایران
عجب تناقضی ! ایران از بشار حمایت میکند ولی در همان زمان رهبران مخالف بشار را پناه داده است !
جمعه 28 مهر 1391 - 07:44
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
بچه با جون خودت بازی نکن، فردا عکست رو همه جا می زنند بعد هم میان می برن چالت می کنن. اینجور مسائل جنگ بین خودشونه و ما نباید پا در میانی کنیم. مطمئن باش اگه باشه از خود همین عره عوره های دور و بر رژیم ج.ا. بقدر کفایت دزد و دو رو و خودفروش هستند که واسه ده میلیون دار و ندارشون را به حراج میذارند و همه را لو میدهند.اونایی که شما دیدید لابد از همون آقازاده های مافیایی مواد مخدر بودند که بهشون میرسن.
جمعه 28 مهر 1391 - 08:26
7book - ساری - ایران
minalireza - اصفهان - ایران دوست عزیز اینا که ماهواره ندارن، احتمالا با چیز دیگه ای اشتباه گرفتی .
جمعه 28 مهر 1391 - 09:24
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )- دقیقاً بر همین اساس به عراق و افغانستان حمله نظامی شد !، آمریکاییها همانند ایرانیها یک مثل دارند که میگه ؛ تا سه‌ نشه بازی نشه !!
جمعه 28 مهر 1391 - 09:37
نه اینوریا نه اونوریا - بازل - سوئیس
minalireza - اصفهان - ایران .میشه کمی بیشتر توضیح بدی؟خیلی بابا تو عشقعلی ممد تشریف داری.
جمعه 28 مهر 1391 - 11:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.