روزنامه های عراقی : ایران به مالکی فشار آورد، رییس بانک مرکزی عراق برکنار شد

انتخاب : در حالی که عنوان شده سنان الشبیبی، رئیس بانک مرکزی عراق، به اتهام فساد مالی از کار برکنار شده است، روزنامه «الزمان» مدعی مسائل دیگری در مورد برکناری وی شده است.

به گزارش انتخاب ؛ به نوشته این روزنامه، الشبیبی، دستور داده بود همه افرادی که قصد خرید دلار دارند، باید درخواست خود را همراه با یک شماره حساب در یکی از بانک های عراق، به بانک مرکزی این کشور بدهند. آن ها همچنین باید دلیل خرید دلار را بنویسند تا تضمین کنند هدف آن ها کار بازرگانی است نه ارسال دلار به ایران یا سوریه.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که بانک مرکزی عراق دریافت بیشتر کسانی که اقدام به خرید دلار می کنند، بازرگان نیستند و با اسم های مستعار دینار عراقی را به ارز تبدیل می کنند. بنا بر این گزارش این افراد دلار را به ایران یا سوریه می فرستادند.

روزنامه "الزمان" تاکید کرده است که برخی از مقام های نزدیک به جمهوری اسلامی ایران، فشار خود را بر نوری مالکی نخست عراق برای برکناری الشبیبی از ریاست بانک مرکزی این کشور، افزایش داده اند؛ مساله ای که در نهایت به برکناری او از سمتش انجامید!

 

+48
رأی دهید
-85

shirvan - اربیل - عراق
لعنت بر نوری مالکی دیکتاتور، این آدم خیلی‌ کثیف و خطر ناکه سگ رژیم آخوندی هم هست.
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 16:57
danial nabi - استكهلم - سوئد
این شخص از طرف آمریکای‌ها به این سمت رسید، خوب شد فهمیدند که یک دزد است که یک جیبش هم در بانکهای غربی جا سازی شده.
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 18:51
yas abi - ببرسل - لز
آخر این حرف یعنی‌ چه؟! برای داشتن دلار باید دینار داشته باشی‌، برای داشتن دینار باید دلار بدی دینار بخری، کی‌ همچنین کار احمقانه‌ای می‌کند؟ اگر هم ریال بعدی دینار بخری که باز هم قیمت دینار به نسبت دلار بالا میره، کی‌ ۲ بر تبدیل میکنه؟! عجب حرفهای مسخره‌ای.
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 19:29
shahram_khan - قزوین - ایران
مرگ بر جمهورى ننگین جمهورى اسلامى دست از سر این عراقیهاى بدبخت هم برنمیدارن، خاک بر سر مالکى که به جاى اینکه دموکراسى ترویج بده با اعمال خود هدفهاى اخوندى رو تو مملکت بیاده میکنه، اخه بدبخت بخواى اینجورى بیش برى دماغتو میمالن به خاک اول هموزن جمهورى اسلامى دماغتومیماله رو زمین، دل به کی خوش کرده بدبخت!
شنبه 29 مهر 1391 - 18:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.