ایران طرح سپاه برای آلوده کردن خلیج فارس را تکذیب کرد

یک مقام ارشد ایران اتهامات مطرح شده درمورد طراحی سپاه پاسداران برای غرق یک نفتکش در خلیج فارس و مسدود شدن تنگه هرمز با هدف مقابله با تحریم‌های غرب را تکذیب کرده است.

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین ایران، با رد این اتهام گفته است:  خلیج فارس جزئی از آب و خاک ایران است و آلودگی آن هم برای ماست .
 
آقای نقدی درعین حال تأکید کرده است: اگر روزی سپاه اراده کند منافع و ناوهای آمریکایی را بزند نیازی به خلیج فارس ندارد و لازم باشد این کار را در هرجای دنیا انجام می‌دهد.
 
روزنامه اشپیگل چاپ آلمان روز یک‌شنبه نوشته بود که اطلاعاتی از طرح محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران، برای ایجاد آلودگی نفتی در خلیج فارس با هدف مسدود شدن تنگه استراتژیک هرمز به این روزنامه رسیده است.
 
این روزنامه افزوده بود که هدف ایران از غرق کردن یک نفتکش در خلیج فارس از یک سو مجازات کشورهای عربی صادرکننده نفت است و ازسوی دیگر، کشورهای غربی مجبور خواهند شد به درخواست کمک ایران برای عملیات پاکسازی پاسخ دهند درنتیجه راه برای تعلیق تحریم‌های مالی و اقتصادی ایران باز خواهد شد.
 
آمریکا و متحدانش نفت خام، بانک‌ها و نهادهای مالی ایران را به خاطر برنامه هسته‌ای این کشور تحریم کرده‌اند زیرا به گمان آن‌ها ایران از درآمدهای نفتی برای پیشرفت در برنامه هسته‌ای و ساخت سلاح اتمی استفاده می‌کند.
 
ایران هرگونه تلاش برای ساخت سلاح اتمی را رد کرده و تأکید کرده که براساس عضویت در پیمان «منع گسترش هسته‌ای»، ان.پی.تی، از حق فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌امیز برخوردار است.
 
حدود ۴۰ درصد از نفت خام صادراتی کشورهای منطقه خلیج فارس از تنگه هرمز عبور می‌کند و ایران پیش‌تر تهدید کرده بود که اگر خرید نفت این کشور تحریم شود یا سایت‌های هسته‌ای آن هدف حملات نظامی قرار بگیرد، تنگه هرمز را به روی عبور نفتکش ها مسدود خواهد کرد.
 
برخی از مقام‌های نظامی ایران تأکید کرده‌اند که این کشور درپی بستن تنگه هرمز نیست اما اگر آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دستور دهد مسدود کردن تنگه هرمز را عملی خواهند کرد.

+36
رأی دهید
-61

1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
مزدور تروریست نقدی دست مال به دست رهبر آفت الله ولایت فجیع روز پایان نزدیک است و اگر تکان به خودت بدهی‌ زود تر هم به پایان میرسی‌ آقای پشمکی
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 23:42
baharmazaheri - عجمان - دبي
قیافه نحسش به درک واصل میشه به زودی ............. جنایتکار عوضی !!!!!!!!!!! اگه فلسطین میخواهی گمشو اونجا ...با اون شال مسخرت متظاهر .وهشی
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 09:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.