هواپیمایی گلف ایر بحرین پروازهای خود به ایران را تعلیق کرد

هواپیمایی «گلف ایر» امیدوار است که پروازهایش به ایران از آغاز سال ۲۰۱۳ میلادی از سر گرفته شود

هواپیمایی «گلف ایر» بحرین می‌گوید به دلیل موانعی که از سوی هواپیمایی کشوری ایران برای از سر گیری پروازهای این شرکت به ایران ایجاد شده است، در حال حاضر قادر نیست این پروازها را از سر بگیرد.
 
این شرکت هواپیمایی دولتی بحرین در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه، ۲۵ مهرماه، در وبسایت خود منتشر کرده، آورده است که از سرگیری پروازها میان ایران و بحرین به دلیل «تأخیر» هواپیمایی کشوری ایران در تأیید برنامه پروازها تا اطلاع ثانوی به تعویق می‌افتد.
 
این هواپیمایی فروردین‌ماه سال ۹۰ و در اوج ناآرامی‌های بحرین، بدون ارائه دلیلی اعلام کرد که تمام پروازهایش به ایران و عراق به حال تعلیق در‌آمده است.
 
با این‌حال هواپیمایی «گلف ایر» که اواخر مردادماه اعلام کرده بود در نظر دارد پروازهایش به ایران و عراق را از ۳۰ شهریورماه از سر بگیرد، این بار ابراز امیدواری کرده است که پروازهایش به ایران از آغاز سال ۲۰۱۳ از سر گرفته شود.
 
آغاز اعتراض‌ها در بحرین در سال ۸۹، به بحران در روابط تهران-‌منامه دامن زد. منامه بارها تهران را به دخالت در امور داخلی بحرین متهم کرده است، امری که تهران آن را همواره رد کرده.
 
به دنبال این اتهام‌زنی، اسفندماه ۱۳۸۹، بحرین سفیر خود را از تهران فراخواند و ایران نیز دست به اقدام متقابل زد. با این‌حال پس از مدتی منامه سفیر خود را به ایران بازگرداند، اما تهران همچنان روابط دیپلماتیک خود با بحرین را در حد کاردار نگاه داشته است.
 
بحرین که همچنان ایران را به دخالت در امور داخلی‌اش متهم می‌کند، روز دوشنبه، ۲۴ مهرماه، با احضار کاردار ایران به وزارت خارجه، از آن‌چه «نسبت دادن اطلاعات غلط به مقام‌های بحرینی» خواند انتقاد کرد.
 
به گفته خبرگزاری رویترز ظاهراً این اعتراض، به دیدار سرکنسولگری ایران در منامه با شیخ عیسی قاسم، از رهبران شیعیان بحرین، اشاره دارد.
 
وزارت خارجه جمهوری اسلامی این اتهام را رد کرده و گفته است: «اینکه اتهام به کشورهای دیگر زده شود تا مطالبات مردم برآورده نشود هیچ دستاوردی برای این کشورها نخواهد داشت.»
 
حکومت سنی‌مذهب بحرین از هم‌پیمانان آمریکا در منطقه است و از نفوذ ایران در میان اکثریت شیعه بحرین نگران است.
 
حکومت بحرین برای سرکوب اعتراضات شیعیان این کشور از کمک نیروهای نظامی عربستان و امارات نیز استفاده کرده‌است؛ اقدامی که اعتراض ایران را درپی داشته‌است.

+84
رأی دهید
-22

geteven - انگلستان - انگلستان
بالاخره که چی‌؟ شیخ نشین بحرین و امارات و عربستان(استان عرب) همه چه زود یا دیرتر باید استانها و جزایر ایران را چه بقهند یا نه ترک کنند حالا چه جزیره بحرین یا استان عرب(عربستان) باشد. اصلا بگو(نعوذ بله) اسلام را ایرانیها برای عرب بادیه نشین درست کردند تا بشند ‌یک استان از ایران.
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 03:08
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
بقول بازرگان: اونی که به ما ....بود، کلاغ ... دریده بود! بحرینی که یه روز جزو ایران بوده ما رو تحویل نمیگىره! أشکال نداره! بیضه اسلام حفظ بشه، این از اهم واجباته!
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 03:44
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- علتش کاملاً مشخص است ؛ بوی جنگ و ناامنی در جمهوری استفراغی به مشامشان رسیده است و پروازهایشان را به ایران لغو کرده آند !!!
‌پنجشنبه 27 مهر 1391 - 09:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.