اقتصاد و اشتغال محور دومین مناظره انتخاباتی اوباما و رامنی

دومین مناظره انتخاباتی باراک اوباما و میت رامنی دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال۲۰۱۲ آمریکا، روز سه شنبه ۲۵ مهرماه برگزار شد. محور اصلی این مناظره انتخاباتی اقتصاد و اشتغال در آمریکا بود.
 
این مناظره با حضور ۸۰ شرکت کننده صورت گرفت و حاضران در این مناظره سئوال های خود را از دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا پرسیدند. مجموع کسانی که سوال های خود را مطرح کردند کسانی بودند که هنوز در مورد رای دادن به دو کاندیدای حاضر در انتخابات تصمیم نگرفته اند. این مناظره در دانشگاه هافسترا در هامستد در نیویورک برگزار شد.
 
سوال اول درباره برنامه دو کاندیدا در خصوص ایجاد اشتغال در آمریکا بود. میت رامنی،  کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از فرصت استفاده کرد و به سیاست های اقتصادی دولت باراک اوباما حمله کرد.
 
وی گفت: باراک اوباما به عنوان  رییس جمهور برنامه ای کارآمدی برای ایجاد اشتغال و کاهش میزان بیکاری در کشور ندارد و بهمین دلیل طی چهار سال گذاشته  میزان بیکاری به همان میزانی است که چهار سال پیش بود.
 
میت رامنی با انتقاد از سیاست های اوباما برای کاهش کسری بودجه  گفت: طبقه متوسط در دوران باراک اوباما تحت فشار بوده است. هنوز ۲۳ میلیون نفر بیکارند.
 
در مقابل بارک اوباما، کاندیدای حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری، از برنامه خود برای نجات اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت سیاست های وی باعث شد تا صنعت خودرو سازی بتواند حیات مجدد پیدا کند.
 
باراک اوباما در ادامه گفت که سیاست های او در راستای ایجاد اشتغال و خروج بحران اقتصادی موثر بوده است.
 
 وی اضافه کرد که سیاست های او مبنایی برای ایجاد میلیون ها شغل در بخش خصوصی در دوره اول بوده است.
 
باراک اوباما همچنین گفت که میت رامنی در اظهاراتش ثابت نیست و حرفش را تغییر می دهد.
 
وی تصریح کرد با افزایش مالیات ثروتمندان خواهد توانست کسری بودجه را کاهش دهد.
 
کشته شدن دیپلمات ها آمریکایی در بنغازی
 
هنگامی که یکی از حضار  پرسشی در خصوص کشته شدن چهار دیپلمات آمریکایی در بنعازی، در لیبی پرسید، میت رامنی به سیاست های باراک اوباما در خاورمیانه حمله کرد.
 
وی همچنین به اظهارت سوزان رایس، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اشاره کرد  که گفته بود حمله به کنسولگری در بنغازی پس از تظاهرات اعتراضی خودجوش به فیلم  ویدئویی (ضد اسلامی) روی داده است. ولی در واقع چنین چیزی رخ نداده بود.
 
میت رامنی در ادامه از سیاست دولت اوباما در قبال سوریه انتقاد کرد و گفت که ایران چهار سال به ساخت بمب اتمی نزدیک شده است و سیاست های اوباما در  قبال خاورمیانه پوزش خواهانه است
 
در همین حال مجری این مناظره به اظهارات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرد که روز دوشنبه گفته است که مسئولیت اتفاقات در کنسولگری در بنغازی بر عهده اوست.
 
باراک اوباما در پاسخ گفت که رییس جمهوری آمریکا است و او مسئول همه دیپلمات های آمریکایی است.
 
باراک اوباما تصریح کرد: وقتی کسی فرمانده کل قوا است نباید مساله منافع ملی را وارد بازی  سیاسی  کند.
 
آخرین مناظره تلویزیونی دو کاندیدای ریاست جمهوری دوشنبه آینده برگزار خواهد شد. محور اصلی این مناظره سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا خواهد بود.

+47
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.