سرقت 7 شاهکار هنری از موزه روتردام

پلیس هلند اعلام کرد در یک سرقت بی سابقه هفت شاهکار نقاشی جهان از موزه کونستال روتردام ربوده شدند.

                  سرقت 7 شاهکار هنری از موزه روتردام  سرقت 7 شاهکار هنری از موزه روتردام

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس هلند گفت: در نخستین ساعات بامداد امروز سارقان هفت تابلوی نقاشی که نمی توان برای آنها قیمتی را تعیین کرد از موزه کونستال شهر روتردام به سرقت برده اند.
 
این هفت تابلو از آثار هانری ماتیس، پل گوگن، کلود مونه، پابلو پیکاسو، لوسین فرود و مایر دوهان هستند. از این میان سارقان دو تابلوی کلود مونه را سرقت کرده اند.
 
در موزه کونستال آثار نقاشی بیش از 150 هنرمند مشهور جهان از جمله آلکساندر کالدر، پل سزان، مارک شاگال ،سالوادور دالی، ادگار دگا، مارسل دوشام، پل گوگن، ونسان ون گوگ، جسپر جونز، روی لیختن اشتاین،رنه ماگریت،کلود مونه، پابلو پیکاسو ،اوگوست رودن و اندی وارهول در نمایشگاهی از هفته گذشته آغاز شد به نمایش درآمده بودند.
 
برخی از این تابلوها تاکنون به معرض نمایش عمومی درنیامده بودند. تعدادی از این تابلوهای گرانبها متعلق به کلکسیون خصوصی بنیاد تریتون میلیاردر مشهور ویلم کوردیا بوده که در سال 2011 درگذشت.
 
پلیس روتردام  در بیانیه عمومی از شاهدان درخواست کمک کرده است.


درعین حال، کارشناسان پلیس در حال بررسی فیلم های دوربین های امنیتی موزه کونستال و چگونگی ورود سارقان به داخل این موزه مشهور هستند.
 
در پی این سرقت موزه کونستال به طور موقت تعطیل شده است. مترجم: بهرام افتخاری.

+65
رأی دهید
-67

نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
خوبیش اینه که investigation راحت تره. چون مربوط به هنر می‌شه، پس ۱.۸ میلیارد نفر مردم( مسلمانها) مشکوک به سرقت نیستند! پس راحت تر میشه به تحقیقات ادامه داد
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 00:47
ramtin.p - دورتموند - المان
به این میگن یه دزدی ترو تمیز. دمشون گرم
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 01:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.