سپاه حمله سایبری به آمریکا را تکذیب کرد

چند روز پس آنکه مقام‌های آمریکا ایران را به حمله سایبری متهم کردند، سپاه پاسداران حمله سایبری به سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا را تکذیب کرد.

             

محسن کاظمینی، فرمانده سپاه «محمد رسول‌الله» روز سه‌شنبه، ۲۵ مهرماه در نشستی خبری گفت: ما هیچ‌گونه اختلالی در سیستم‌های سایبری- اطلاعاتی کشورهای دیگر انجام نداده و نمی‌دهیم ما فقط در این حوزه فعال هستیم و کارها و اقدامات خود را به خوبی انجام می‌دهیم.
 
وزیر دفاع آمریکا چهار روز پیش با هشدار درباره حملات سایبری گفت ویروسی به نام «شامون» فایل‌های مهم شرکت نفتی «آرامکو» عربستان سعودی و شرکت «راس‌گاز» قطر را مورد حمله قرار داده و با تصویر پرچم به آتش کشیده شده آمریکا، ۳۰ هزار کامپیو‌تر را آلوده کرده است.
 
اما امروز محسن کاظمینی ورود سپاه در سیستم سایبری کشورهای دیگر از جمله آمریکا را رد کرد.
 
لئون پانه‌تا ۲۱ مهر از حمله‌های «بی‌سابقه» سایبری به چند شرکت بزرگ آمریکایی طی چند هفته گذشته خبر داد و گفت که حمله‌های سایبری می‌توانند مانند حمله‌های ۱۱ سپتامبر به آمریکا ضربه بزنند و این کشور آمادگی اقدام پیشگیرانه را دارد.
 
استوارت بیکر، معاون سابق وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز در این مورد گفت «اگر کسی قرار باشد حمله‌های نامحدود و غیرمسئولانه‌ای در این زمینه انجام دهد، انتظار می‌رود که این اقدام، توسط ایران صورت بگیرد.»
 
اواخر ماه گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آگاه آمریکا گزارش داد که هکرهای ایرانی از اواخر سال ۲۰۱۱ چندین بار به وب‌سایت‌های سه بانک بزرگ آمریکا حمله و فعالیت آن‌ها را مختل کرده‌اند.
 
در واکنش به این موضوع، رئیس سازمان پدافند غیر‌عامل ایران با رد دخالت این سازمان در هک سه بانک مهم آمریکا «حمله سازمان یافته از داخل ایران به این بانک‌ها» را ادعا خواند و گفت که مقامات این کشور برای مشروعیت بخشیدن به حملات خود چنین موضوعی را مطرح کرده‌اند و ایران نباید در زمین آن‌ها بازی کند.
 
از سال ۲۰۱۰ درپی حملات گسترده ویروس استاکس‌نت به تأسیسات هسته‌ای ایران که گفته شد توسط آمریکا صورت گرفته، ایران توانمندی‌های سایبری خود را افزایش داده که مورد اذعان مقامات کشورهای غربی هم قرار دارد.
 
ایران همچنین از بهمن ماه سال ۸۹ با هدف «مقابله با جرایم اینترنتی» و «حفاظت از اموال، منافع و اسرار ملی» در مقابل تهدیدها و خطراتی ایجاد شده به طور علنی از تشکیل ارتش  سایبری خبرداده و به‌تازگی از «هکرهای کلاه سفید» دعوت به همکاری کرده است.
 
پیش از این هم گروهی با عنوان «ارتش سایبری ایران» که گفته می‌شود  به حکومت جمهوری اسلامی نزدیک است چندین سایت‌ خبری و وبلاگ خارج از این کشور ازجمله توییتر، رادیو زمانه و تلویزیون دولتی جمهوری آذربایجان را هک کرده‌اند.
 
اردیبهشت سال ۸۹ ابراهیم جباری، فرمانده سپاه علی بن ابیطالب قم، اعلام کرد که ارتش سایبری ایران متعلق به سپاه و دومین ارتش جنگ اینترنتی در جهان به‌شمار می‌رود.

+44
رأی دهید
-21

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.