خداحافظی مشایی از سیاست!

ورود مشایی در انتخابات شایعه بیش نیست و قصد دارند همه ی تخریب ها متوجه وی شود و در آینده گزینه ی اصلی احمدی نژاد را مطرح کنند و در نتیجه گزینه اصلی نزدیکان دولت برای حضور در عرصخ انتخابات از تیر رس رسانه ها محفوظ می ماند و شانس پیروزی آن بیشتر می شود. با این اوصاف ، در هر صورت با پایان یافتن دولت احمدی نژاد ، مشایی نیز باید از سیاست خداحافظی کند. [خداحافظی مشایی از سیاست!] چندی است که زمزمه هایی مبنی بر حضور اسفندیار رحیم مشایی در انتخابات شنیده می شود.

                                 خداحافظی مشایی از سیاست!

در همین راستا روزنامه ایران نوشت :بسیاری از صاحب نظران معتقدند حضور رحیم مشایی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری زمینه ساز مشارکت حداکثری و انتخابات رقابتی خواهد بود.

همچنین در نظر سنجی که در سایت وابسته به دولت انجام شد درصد محبوبیت مشایی در بین سیاسیون از همه بیشتر بود و فعالیت هایی گشترده مبنی بر دعوت از مشایی برای حضور در انتخابات نیز در شبکه های اجتماعی آغاز شده است.

این مسئله ما را به یاد انتخابات ۸۸ می اندازد و نظر سنجی هایی که پیش از انتخابات میر حسین موسوی را پیروز میدان می دانست و جایگاه وی را در بین پایگاه های مردمی بالا تلقی می کرد.

همین توهم مقبولیت در بین توده های مردم باعث شد که بعد از انتخابات موسوی وسرانه فتنه که می پنداشتن بر اساس این نظر سنجی ها باید پیروز انتخابات باشند ، در اقدامی بی سابقه قبل از اعلام نتایج انتخابات خبر پیروزی خود را اعلام کرده و همچنین بعد از اعلام نتایج و روشن شدن نتیجه انتخابات با نپذیرفتن نتیجه انتخابات ، زمینه ساز خساراتی به نظام شوند.

حال این نکته به ذهن متواتر می شود که با وجود تجربه های ناخوشایندی که این نظر سنجی های غیر علمی و شتاب زده و اظهارات بی پایه اساس داشته است. چرا برخی از نزدیکان دولت اصرار بر این دارند که مشایی را محبوب ترین و مردمی ترین چهره سیاسی کشور و لایق ترین فرد برای سمت ریاست جمهوری بدانند.

آیا بهتر نیست تا زمان انتخایات منتظر بنشینیم و شاهد این باشیم که مردم فرد اصلح و قابل وثوق را انتخاب کنند و یا اگر قصد نظر سنجی داریم آن را به متخصصینی بسپاریم که جامعه ی آماری را بهتر می شناسند تا خدای نکرده زمینه ساز فتنه جدیدی در کشور نشویم؟

گمانه زنی ها ورود مشایی به انتخابات بازی سیاسی دولت است

یک منبع آگاه در گفت و گو با شریان نیوز تصریح کرد :دولت قصد دارد با شایعه پراکنی ورود مشایی به عرصه انتخابات ذهن افکار عمومی را به سمت این مهره سیاسی معطوف کند.

وی در رابطه با ورود فرد جایگزین دولت تصریح کرد:ورود مشایی در انتخابات شایعه بیش نیست و قصد دارند همه ی تخریب ها متوجه وی شود و در آینده گزینه ی اصلی احمدی نژاد را مطرح کنند و در نتیجه گزینه اصلی نزدیکان دولت برای حضور در عرصخ انتخابات از تیر رس رسانه ها محفوظ می ماند و شانس پیروزی آن بیشتر می شود.

با این اوصاف ، در هر صورت با پایان یافتن دولت احمدی نژاد ، مشایی نیز باید از سیاست خداحافظی کند.

جوان آنلاین
 

+49
رأی دهید
-94

بابک - سبزوار - ایران
در انتخابات 88 سپاه کودتا کرد و دست به کشتار انسانهای بی گناه زد و احمدی نژاد این بسیجی افساری را روی کار اورد در اصل این متقلب ها به رهبری خامنه ای بودند که هم چون مارقین قران بر سر کردند و جلو مردم ایستادند.
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 22:07
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
تنها مشائی نیست که باید خداحافظی بکند. همه این اراذل و اوباش سیستم آخوندی به همین زودی خداحافظی خواهند کرد هم از سیاست و هم از این دنیا.
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 23:29
ehsan1987 - تهران - ایران
من به شخص دوست دارم مشایی بیاد مموتی ام معاونش بشه یجورایی طرح روسیه، پوتین ،مدودوف اجرا بشه اخه تو این 7 سال اندی مشروعیتی که مموتی از این نظام گرفت ،هیچ قدرت و ثروتی نمی توانست هم چون بلایی سر حکومت اخوندی بیار!
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 00:13
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
خودشو حسابی‌ سیر کرد و بست تا ۷۰ پشتش هم هرچی‌ بخورن باز تموم نمی‌شه
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 00:18
مصدق السلطنه - لندن - انگلیس
Mr. Bean
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 00:42
parviz1 - کترینگ - انگلستان
بزودی رژیم ملا و ملا‌ها و مزدوران نابود خواهند شد و کار ملاها تمام خواهد شد.
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 03:01
baran828 - تهران - ایران
بشنوید و باور نکنید .اینا مملکتو از همه چی لخت کردن که خودشون بمونن .ایرانیا که دارن میرن اینا خوشحالن .سرمایه مونو که دزدیدن و سرمایه گذاریشونو کردن .آبرومونو که بردن غرورمون شخصیتمون فرهنگمون هنرمون...چی موند برامون؟دیگه چی و کی مونده بیاد جای این دزدا!؟
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 09:18
sama128 - شیراز - ایران
والا تا اونجایی که من یادم این یارو ( اسی رحم فشاری ) تو همه چی بود الا سیاست آقای مستربین دفتر ریاست جمهوری در واقع پدر عروس احمدی فشار که به مستر بین ایران معروف هستش این فرد مضحکه و آلت دستی برای خنده بود . شما داخل ایران ببینید و دقت کنید کی در سیاست هست که این باشه سیاست یعنی طرز درست صحیت کردن و برخورد علمی و منطقی با مسائل روز کشور و جهان در راستای منافع ملی ایران که به حمدا.. در ایران اساسا چنین روش یا روشهایی موجود نیست .
‌چهارشنبه 26 مهر 1391 - 10:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.