پارلمان اسرائیل به انحلال خود رای داد

کنست، پارلمان اسرائیل، پس از مذاکرات طولانی هشت ساعته به اتفاق آرا به انحلال خود رای داد. به این ترتیب انتخابات پارلمانی زودهنگام روز ۲۲ ژانویه برگزار خواهد شد.

                                             پارلمان اسرائیل به انحلال خود رای داد

این انحلال با ۱۰۰ رای موافق و بدون رای مخالف تصویب شده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هفته گذشته اعلام کرده بود که از آنجایی که پارلمان نتوانسته بر سر بودجه به توافق برسد انتخابات را زودتر از موعد برگزار خواهد کرد.

مطابق نظرسنجی‌ها، حزب لیکود آقای نتانیاهو و احزاب دست راستی و مذهبی که از سال ۲۰۰۹ دولتی ائتلافی را با هم تشکیل داده‌اند به سادگی می‌توانند در این انتخابات پیروز شوند. بر این مبنا با وجود این که لیکود احتمالا کرسی‌های بیشتری را در اختیار خواهد گرفت، همچنان باید برای تشکیل کابینه با احزاب دیگر ائتلاف کند.

نخست‌وزیر اسرائیل، که مکررا ایران را خطری برای موجودیت اسرائیل دانسته، خطاب به نمایندگان کنست گفته است که: "هر کسی که تهدید اتمی ایران برای اسرائیل را دست کم بگیرد حتی برای یک روز هم شایستگی رهبری اسرائیل را ندارد."

آقای نتانیاهو همچنین گفته است که اسرائیل توانایی بالایی برای اقدام علیه ایران دارد.

بنیامین نتانیاهو در ماه‌های گذشته با لحنی تند از ضرورت مقابله با ایران سخن گفته است، البته همه مقامات اسرائیلی با موضع تند نخست‌وزیر همراه نبوده‌اند.

+53
رأی دهید
-29

takalom - ناتینگهام - انگلیس
100=0 :)))
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 16:36
kaveh tehranpour - لندن - انگلستان
نوامبر امسال رئیس آمریکا انتخاب میشه.اینا هم که خودشونو منحل کردند(ایشالا کلی منحل بشن)!ژانویه مجلس یکدست میخوان اینا.خدا به ما رحم کنه
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 17:22
oghab - هلسينكي - فنلاند
انقدر یاوگوئی نکنید جرات دارید حمله کنید .وببینید یک من ماست چقدر کره میده . در ضمن بعضی‌ها نمی دانند یا نمی خواهند بدانند .همین اروپا وامریکا بود که ایران رابه این روز انداخت .. مرگ براسرائیل وامریکا ..
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 19:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.