۵درصد گرسنه و۵/ ۷ درصد ناتوان ازپرداخت هزینه درمان

رئیس پژوهشکده علوم غذایی اعلام کرده که ۵ درصد مردم ایران از گرسنگی رنج می‌برند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفته ۵/ ۷ درصد مردم از نظر هزینه‌های درمانی زیر خط فقر هستند.
 

در روز جهانی غذا اعلام شد که ۵ درصد مردم ایران از گرسنگی رنج می‌برند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: «هم‌اکنون ۱۵ درصد مردم در کشورهای در حال توسعه از گرسنگی رنج می‌برند که این رقم در ایران طبق آمار سازمان جهانی غذا، فائو، ۵ درصد است.
 
رسول کدخدایی که دوشنبه ۲۴ مهر، ۱۵ اکتبر در همایش روز جهانی غذا در شهر مشهد سخن می‌گفت همچنین از تشکیل "شورای عالی پدافند غیرعامل" خبر داد که بناست بحث ایمنی و امنیت غذایی را پیگیری کند.


هم‌زمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که هفت و نیم درصد ایرانیان از نظر هزینه‌های درمانی زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
 
مرضیه وحید دستجردی که در گردهمایی دست‌اندرکاران نظام سلامت در تهران شرکت کرده بود افزود: «در حال حاضر نزدیک به ۵۵ درصد از هزینه های درمانی از جیب مردم پرداخت می‌شود. بیمه‌های سلامت کمی بیشتر از ۱۸ درصد، دولت حدود ۲۰ درصد و بیمه‌های خصوصی کمی بیش از ۷ درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کنند که با اصلاح تامین منابع تلاش می‌کنیم جلوی این عدم عدالت در سلامت را بگیریم».
 
وی همچنین اعلام کرد که نزدیک ۱۷ درصد از مردم تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.
 
خط فقر برای سال ۱۳۸۹ و خانواده‌های شهری ۹۴۶ هزار تومان اعلام شده است. به گفته‌ی مسئولان، تعیین خط فقر سال ۱۳۹۰ هنوز به پایان نرسیده است.

+30
رأی دهید
-63

pariha - كويت - كويت
خاک بر سر تو مرضیه دستجردی که همه کمبودها رو میدونی ولی چشمتو رو همه چیز میبندی
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 08:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
مرضیه دستجردی خیلی‌ بیجا کرد!۵درصد!این آمار رو از کجاش در آورده؟فکر نمیکنم از مغز منجمدش!
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 09:17
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد بجای اینکه در تاپیک فرح پهلوی در افشانی بکنید , نظرتان اینجا بنویسد.
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 18:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.