رهبر ایران از مسئولان کشور خواست که آرامش را تا انتخابات حفظ کنند

رهبر ایران در آرامگاه کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق در اسفراین در خراسان شمالی

آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران که به استان خراسان شمالی سفر کرده، با اشاره به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران خواستار جلوگیری از "جنجالی شدن فضای کشور" شده است.

آقای خامنه ای که امروز دوشنبه ۲۴ مهر (۱۵ اکتبر) در جمع گروهی از مردم شیروان صحبت می کرد، گفت: "در مدت باقیمانده تا انتخابات و در خود انتخابات، همت همه مسئولان بر حفظ آرامش و اجتناب از جنجالی شدن فضای سیاسی کشور متمرکز باشد."

رهبر ایران افزود: "مسئولان مراقب باشند نگذارند که دشمن این آرامش کشور را برهم بزنند، تا قبل از انتخابات و در دوره انتخابات، باید آرامش کشور حفظ شود و نگذارند که فضای کشور منقلب شود."

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است ۲۴ خردادماه سال آینده خورشیدی برگزار و طی آن جانشین محمود احمدی نژاد، انتخاب شود.

آقای خامنه ای بار دیگر به موضوع اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات سال ۸۸ که محمود احمدی نژاد پیروز آن معرفی شد اشاره کرده و گفته این اعتراضات با حوادث کوی دانشگاه تهران در تیرماه ۱۳۷۸ مربوط بوده است.

در اواسط تیرماه سال ۷۸ اعتراض گروهی از دانشجویان به توقیف روزنامه سلام، یوروش نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خوابگاه‌های دانشجویان در کوی دانشگاه تهران را به دنبال داشت.

دانشجویان معترض و هواداران آنها در حدود یک هفته در خیابان های مرکزی تهران و اطراف کوی و دانشگاه تهران، دست به تجمع و تظاهرات زدند و خواستار مجازات عاملان حمله دانشجویان شدند، اما این اعتراضات با سازماندهی تظاهرات هواداران حکومت و سرکوب دانشجویان معترض، پایان یافت.

رهبر ایران: مردم خسته نیستندآقای خامنه ای در سخنان امروز خود گفت: "مردم حواسشان جمع است، مسئولان قوای سه گانه هم کاملا مراقب باشند تا بدخواهان نتوانند آرامش موجود را که نشانه اقتدار عظیم کشور محسوب می شود، برهم بزنند."

"برخی خود خسته‌اند و می‌گویند که مردم خسته شده‌اند، مردم خسته نیستند"

رهبر ایران در جمع گروهی از مردم در خراسان شمالی

رهبر ایران افزود: "برخی خود خسته‌اند و می‌گویند که مردم خسته شده‌اند، مردم خسته نیستند، در میدان حاضرند و اگر میدان برای مردم حاضر شود، آنگاه می‌بینیم که با چه عزم راسخی وارد عرصه‌های مختلف می‌شوند."

رهبر ایران معمولا در جریان سفرهایش به شهرهای ایران درباره مسائل کشور موضع گیری و سخنرانی می کند.

او پیشتر وعده داده بود که در جریان سفر هشت روزه اش به شهرهای استان خراسان شمالی، مسائل مهمی را مطرح خواهد کرد.

در هفته های اخیر برخی از چهره های سیاسی ایران، با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، از "نارضایتی مردم" خبر داده اند.

از جمله به تازگی حبیب الله عسگراولادی از حزب موتلفه اسلامی که تشکل سیاسی قدیمی و محافظه کار نزدیک به بازار محسوب می شود، با اشاره به وضعیت اقتصادی ایران، گفته بود "مردم کاسه چه کنم دستشان گرفته اند."

در دو هفته اخیر، ارزش واحد پول ملی ایران به طور کم سابقه ای سقوط کرده و قیمت ارزهای خارجی از جمله دلار آمریکا با جهشی خیره کننده مواجه شده است.

به دنبال بالارفتن قیمت ارز، نرخ کالاها در ایران افزایش یافته و در مواردی بازاریان با تردید نسبت به ثبات قیمت ارز و نگرانی از افزایش مجدد آن، از عرضه کالاهای خود و صرافی ها هم از فروش ارز خودداری کرده اند.

تحلیلگران دلیل وضعیت موجود را سیاست های هفت سال گذشته دولت محمود احمدی نژاد و همچنین آثار تحریم های گسترده بین المللی علیه برنامه اتمی ایران عنوان می کنند.

رهبر ایران در روز اول سفر خود به شهرهای خراسان شمالی، تحریم ها علیه ایران را "وحشیانه" خوانده و گفته بود که وعده کشورهای غربی در کاهش تحریم ها در صورت توقف غنی سازی اورانیوم "دروغ" است.

+41
رأی دهید
-177

sama128 - شیراز - ایران
فقط چون انتخابات سرکاری است آرامش خود را حفظ کنند ولی در مورد گرانی - بدبختی بیچارگی مردم بیکاری - اختلاس های میلیاردی فساد فحشاء دزدی های میلیاردی و ضدو بند و باندبازی بخور بخور بچاپ بچاپ اساسا آرامش کامل دارند و انشاء ا.. به لطف رهبر چپ دست ان قلاب بیشتر هم می شود در دزدی آرامش هرچه قدر بیشتر بشود خوب است فقط در انتخابات سرکاری و سراسر بیشتر آرامش رعایت شود انشاء ا..
دوشنبه 24 مهر 1391 - 16:10
amirehsan1 - آمستردام - هلند
رهبره ایران ؟؟، چقدر خندیدم ، رهبره ایران اگه این مرتیکه است که خیلی‌ غلط کرده با تمام دارو دستش، مرتیکه چلاق. باز هم روان گردون زده این مردک ، تو سگ کی‌ باشی‌ که به ایرانی‌ نجیب و با اصالت دستور بدی ، برو بشین سر جات که تو قبرستون است قرآن بخون، کثافت الدنگ
دوشنبه 24 مهر 1391 - 16:28
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
ای رهبر فرزانه حداقل اینقدر جرات داشته باش به خطایی که کردی و این مردک بیسواد احمق روانپریش را به جون مردم انداختی اعتراف کن !!!! حالا تا اون روز دلار میشه 10000 تومن - گوشت و مرغ هم کیلویی 100 هزار تومن !!!!! زودتر شر این بی همه چیزو بکن !!!! البته میدونم کسی رو برای جانشینیش نداری !!!!!
دوشنبه 24 مهر 1391 - 15:01
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
ایران تنها یک دشمن دارد. شما و دولت شما . شما مجموهی از پول پوت .استالین و هیتلر می‌‌باشید. شما همان ضحاک ایرانی‌ می‌‌باشید. خوراک شما مغز جوانان ایرانی‌ می‌‌باشد. به خاطر چند سال حکومت . تاریخ یرن شما را در کنار قاجار ، میرزا آقا کهن آغاسی و شبان بی‌ مخها خواهد گذشت.
دوشنبه 24 مهر 1391 - 15:01
dara20 - تهران - ايران
رهبر پفیوز غلط کرد
دوشنبه 24 مهر 1391 - 16:46
Caroline - تهران - ایران
ایشالا تا اون موقع خبر مرگت بیاد
دوشنبه 24 مهر 1391 - 17:04
samuk66 - لندن - انگلستان
عجب....!
دوشنبه 24 مهر 1391 - 15:41
Afshin London - لندن - انگلستان
رهبر خونخوار جمهوری اسـ... نه ایران
دوشنبه 24 مهر 1391 - 17:55
ukguy4u - لندن - بریتانیا
سوپاپ شل شد. انتخابات نزدیکه خانم ها میتونن کمی بد حجاب باشن تا بعد از انتخابات
دوشنبه 24 مهر 1391 - 17:41
درفش کاویانی - کرج - ایران
براستی که رهبر مرده خوری هستی که بجایی که به ملت زنده توجه کنی و مشکلات مردم را ببینی میری به گورستانی که خودتون آباد کردین ....اگر این شهدا زنده می شدند حقتون را کف دستتون می گذاشتند.
دوشنبه 24 مهر 1391 - 18:01
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
آره همه خفه خون بگرند این آفت الله فحشای رهبری داره یک مزدور دیگری را برای عروسک خیمه شب بازیاش انتخاب می‌کند.
دوشنبه 24 مهر 1391 - 18:12
parviz1 - کترینگ - انگلستان
مردم خدا نکنه خسته باشن.تا زمانیکه ریشه رژیم اسهال و ملا‌ها با هرچی مزدور جنایتکار و دزدان منفور این رژیم را نکنن و آتیش نزنن نه خسته میشوند و نه از مبارزه دستبردارند.خیلالت راحت باشد که نفسهای آخر را میکشید.
دوشنبه 24 مهر 1391 - 18:16
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
بابا ننویسید رهبر ایران این الاغ رهبر جمهوری اسلامی هستش
دوشنبه 24 مهر 1391 - 18:21
baharmazaheri - عجمان - دبي
گورت کنده شده .............. مفسدو فلارض.......
دوشنبه 24 مهر 1391 - 18:29
hamid shojaei - تهران - ایران
آره ، فعلا آرامش را حفظ کنید ، تا خرتون از ٔپل بگذره ، تا چهار سال دیگه سوار مردم بشین .. اما ، آقای رهبر : کور خوندی ، این سری دهنت سرویسه ، ملت ایران خودتو ، فامیلتو ، دولت تو ، می‌فرستن به چاه مستراح ، همان جایی که جای همهٔ شما بوده و هست .... پفیوز بی‌ همه چیز .......
دوشنبه 24 مهر 1391 - 19:48
ariya777 - تهران - تهران
مردم تو چه فکرین این احمق تو چه فکریه !!!!
دوشنبه 24 مهر 1391 - 20:04
reza.28 - لندن - انگلستان
لاشخور مردمو چرا سره کار گذاشتی رییس جمهورو یهو وردار خودت آفتابرو بگیر دستد که همه کاره هم خودتی کفتار پیر
دوشنبه 24 مهر 1391 - 20:15
sama128 - شیراز - ایران
فقط چون انتخابات سرکاری است آرامش خود را حفظ کنند ولی در مورد گرانی - بدبختی بیچارگی مردم بیکاری - اختلاس های میلیاردی فساد فحشاء دزدی های میلیاردی و ضدو بند و باندبازی بخور بخور بچاپ بچاپ اساسا آرامش کامل دارند و انشاء ا.. به لطف رهبر چپ دست ان قلاب بیشتر هم می شود در دزدی آرامش هرچه قدر بیشتر بشود خوب است فقط در انتخابات سرکاری و سراسر بیشتر آرامش رعایت شود انشاء ا..
دوشنبه 24 مهر 1391 - 16:10
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
به این واضحی مردم را فریب میدهند , آشکارا پشت تریبون میگه فعلا نزدیک انتخابات است کوتاه بیاید تا بعد از انتخابات دهن ملت را سرویس کنیم باز هم این مردم فریب میخورند و رای میدهند , این ملت یا خیلی ساده و صبور هستند یا خیلی کودن و ابله که به این راحتی فریب اینها را میخورند , در واقع میگه بذار خودم را جا کنم آنوقت ببین چه ها کنم.
دوشنبه 24 مهر 1391 - 17:20
farzad145 - شیراز - ایران
واقعا نمیدونم چی بگم خالی بشم از دست این چرت و پرتا
دوشنبه 24 مهر 1391 - 22:07
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
رهبر غلط زیادی کرد، مرتیکه الدنگ پفیوز
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 12:27
iirani - تهران - ایران
بعد از انتخابات دوباره ب مردم تجاوز کنید و بکشید
‌سه شنبه 25 مهر 1391 - 18:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.