افشای راز جنایت در شب نشینی قاچاقچیان زندانی

خراسان : کیفرخواست پرونده فردی که طی یک نزاع جوانی را در مشهد کشته بود در حالی صادر شد که متهم به قتل به جرم حمل محموله موادمخدر در زندان به سر می برد و پس از تعریف ماجرای قتل، برای هم بندی های خود در چنگ قانون گرفتار شد.

 به گزارش خراسان، چند سال قبل نزاعی در شهرک شهید رجایی مشهد رخ داد که در این درگیری جوانی حدود ۲۵ ساله با وارد آمدن ضربه چاقو به قتل رسید. در پی گزارش این حادثه از سوی ماموران انتظامی به قاضی غلامحسین پرسا (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) تحقیقات قضایی در این باره آغاز شد.بررسی ها نشان داد: در این درگیری منجر به قتل چند برادر شرکت داشته اند بنابراین با دستورات ویژه ای که از سوی مقام قضایی صادر شد کارآگاهان پلیس آگاهی موفق شدند ۲ برادر را دستگیر کنند اما با انجام بازجویی از آنان مشخص شد که ۲ برادر مذکور فقط در نزاع منجر به قتل شرکت داشته اند.این در حالی بود که انگشت اتهام قتل عمدی به سوی یکی دیگر از برادران دستگیر شده نشانه رفت اما او متواری شده بود و تلاش پلیس برای دستگیری وی بی نتیجه ماند. متهمان دستگیر شده مدعی بودند که مقتول باعث ایجاد اختلاف در زندگی خواهرشان شده و به همین دلیل خواهر آن ها از همسرش طلاق گرفته است و علت نزاع و درگیری نیز به خاطر کینه ای بوده که آن ها از «ر» مقتول به دل داشته اند. مدتی از ماجرای این جنایت گذشت و تحقیقات پلیس با دستورات قاضی پرسا برای پی گیری سرنخ های موجود در این پرونده جنایی ادامه داشت تا این که شبی در زندان یکی از شهرهای خراسان جنوبی قاچاقچیان موادمخدر دور هم نشسته بودند و برای گذراندن وقت از زندگی و خاطرات قبلی خود سخن می گفتند. در این میان یکی از زندانیان که به اتهام حمل یک محموله سنگین موادمخدر دستگیر شده بود برای هم بندی های خود ماجرای یک قتل را که در مشهد مرتکب شده و پس از آن فرار کرده بود، تعریف کرد و از دوران فرار و چگونگی دستگیری اش با محموله موادمخدر سخن گفت. در این هنگام یکی از سوداگران مرگ که با دقت به حرف های هم بندی اش گوش می داد به خاطر آورد که مشابه چنین ماجرایی نیز برای یکی از آشنایانش اتفاق افتاده است او که احتمال می داد ممکن است این فرد همان قاتلی باشد که آشنایان او به دنبالش هستند پنهانی ماجرایی که هم بندی اش تعریف کرده بود را به مسئولان زندان انتقال داد. مسئولان زندان این شهر نیز با جدیت این موضوع را پی گیری کردند و چگونگی ارتکاب جنایت را با توجه به سخنان زندانی به مراکز پلیس جنایی اطلاع دادند. در این میان، کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با دیدن نامه محرمانه و شباهت ماجرا به قتل جوانی در شهرک شهید رجایی، پی گیری این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و جریان را برای مقام قضایی توضیح دادند. با پیدا شدن این سرنخ، قاضی ویژه قتل عمد از کارآگاهان خواست تا با همکاری اولیای دم این فرد را در زندان شناسایی کنند. وقتی کارآگاهان به زندان این شهر رفتند مشخص شد که زندانی یاد شده همان فرد تحت تعقیب در ماجرای جنایت شهرک شهید رجایی است بنابراین با همکاری مسئولان زندان، این جوان که حدود ۲۷ سال سن دارد برای انجام بازجویی به مشهد انتقال یافت و به اتهام قتل عمدی بازداشت شد. این گزارش حاکی است: در اثنای تحقیقات درباره این جنایت و بررسی شماره های گوشی تلفن همراه خواهر متهم به قتل مشخص شد که خواهر متهمان با یک جوان تهرانی ارتباط داشته است که این فرد نیز با دستورات قضایی دستگیر و مدعی شد خواستگار زن مطلقه بوده است و ماجرای خواستگاری اش از وی را نیز توضیح داد ولی ادعا کرد که با مقتول آشنایی نداشته است. اما زن مطلقه (خواهر متهمان) با اعلام شکایت از وی مدعی شد که او با مقتول آشنایی داشته است و او را نیز فریب داده اند.

 گزارش خراسان حاکی است: هنگامی که این پرونده جنایی همچنان در مجتمع قضایی شهید قدوسی در حال رسیدگی بود قاضی پرسا (قاضی پرونده)  به سمت معاون دادستان و سرپرست مجتمع شهید باهنر مشهدمنصوب شد و بعد از آن «قاضی علی موحدی راد» رسیدگی به این پرونده جنایی را به عهده گرفت.مقام قضایی در شعبه ۸۰۵ پس از برگزاری چندین جلسه بازپرسی و تحقیقات گسترده از متهمان دستگیر شده، دریافت که متهمان پرونده با یکدیگر آشنایی داشته اند و نزاع منجر به قتل نیز به خاطر خصومت ها و اختلافات قبلی بین مقتول و برادران زن مطلقه رخ داده است بنابراین ۲ برادر با صدور قرار وثیقه به اتهام شرکت در نزاع و سپردن وثیقه به شعبه بازپرسی تا طی مراحل قانونی آزاد شدند اما متهم اصلی که در زندان دستگیر شده بود با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد تا این که طی چند روز گذشته و پس از انجام تحقیقات گسترده و تکمیلی توسط حجت الاسلام موحدی راد، کیفرخواست این پرونده جنایی صادر شد و متهمان به زودی پای میز محاکمه خواهند نشست.

+73
رأی دهید
-25

Caroline - تهران - ایران
متوجه شدین که پلیس ردى از قاتل پیدا نکرده بلکه طرف تو زندان فهمیده براى یکى از آشناهاش همچین اتفاقى افتاده ...... نکنه این کاراگاهاى جنائی هم کیلویى مدرک میگیرن.....
دوشنبه 24 مهر 1391 - 00:43
reza.28 - لندن - انگلستان
زنه دیده مرده بعدازطلاق پیچونده رفته تهران داره حرف میزنه اون زنیکرو باید بگیران ،باز شوهره شانس آورده طلاق داده وگرنه یا جسدش تو چاه بود یا تو بیابون شغالا میخوردن
دوشنبه 24 مهر 1391 - 11:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.