نماینده مجلس: توزیع پنج میلیارد دلار ارز تقلبی در ایران

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس روز شنبه گفته است، طی روز های اخیر « پنج میلیارد دلار ارز تقلبی» وارد بازارهای ایران شده و در میان مردم توزیع شده و یا در حال توزیع است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ایسنا، ارسلان فتحی‌پور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ،ضمن اعلام این خبر گفته است:متاسفانه این ارزها در حال توزیع در سراسر کشور است و مردم باید مراقب باشند تا مالباخته نشوند.
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص منبع و نحوه توزیع دلار های تقلبی توضیح بیشتری اراپه نکرده است.
 
در حالی این  نماینده مجلس از توزیع ارز تقلبی در بازارهای ایران خبر داده است که طی ماههای اخیر سقوط ریال در مقابل ارز های خارجی باعث شده است تا دولت دهم و مخالفان یکدیگر را نقش داشتن در افزایش چشم گیر بهای ارز متهم کنند.
 .
 نمایندگان مجلس و مخالفان ، دولت محمود احمدی نژاد را به ناتوانی در جلوگیری از نوسانات بازار ارز متهم می کنند. در مقابل محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور، علت نوسانات ارزی  را اقتصادی ندانسته است.
 
این در حالی است که اخیرا یک نماینده مجلس، بانک مرکزی را متهم کرده است که برخلاف منافع کشور روزانه بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار ارز از طریق ۵ دلال وارد بازار کرده است.
 
عوض حیدرپور، نماینده شهرضا و عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت وگو با هفته نامه تجارت فردا، تصریح کرده بود:  این ۵ دلال که به نمایندگی از سوی بانک مرکزی در بازار می‌فروختند، اکنون دستگیر شده‌اند.
 
این نماینده مجلس همچنین گفته است:  اگر اعترافات دلال‌های دستگیر شده منتشر شود از آنها خواهیم شنید که ارزها را از بانک مرکزی برای فروش در بازار دریافت می کردند.
 
عوض حیدرپور اضافه کرده است: بانک مرکزی برای دستیابی به درآمد ناشی از ما به التفاوتِ بین دلارمرجع ۱۲۲۶ تومانی و دلار بازار آزاد، از طریق این دلال‌ها اقدام به فروش ارز کرده است.
 
این در حالی است که روز شنبه برخی از صرافی ها در در مرکز تهران اقدام به درج قمیت ارزهای خارجی کرده اند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس ، قیمت دلار بر روی تابلو صرافی‌ها از ۳۲۶۰ تومان تا ۳۲۹۰ تومان برای فروش قیمت‌گذاری شده بود و قیمت خرید هم حدود ۱۰ تومان کمتر از قیمت فروش بود. یورو هم امروز در بازار حدود ۴۲۸۰ تومان معامله شد.

+44
رأی دهید
-78

Negah* - فرانکفورت - المان
حکومتی که شهروندان را «اراذل و اوباش» می نامد؛ حکومتی که با اتکا به قوانین ارتجاعی اسلامی، دست و پا می برد، چشم درمی آورد؛ سنگسار می کند؛ حکومتی که سرکوب سیستماتیک زنان در راس برنامه هایش قرار داده است؛ حکومتی که اگر تار موی زنی از زیر روسری اش نمایان شود تمام پایه های ایدئولوژیک آن به لرزه می افتد؛ حکومتی که کارش چپاول و غارتگری اموال عمومی است ودزدهاى میلیاردى را فرارى میدهد ودلارهاى تقلبى را خود چاپ وتوزیع میکند، فقط و فقط باید سرنگون شود تا بشریت از شر آن راحت گردد. نابود باد حکومت جعل ودزدى خامنه اى.
شنبه 22 مهر 1391 - 20:20
amooojoghdeshakhdar - ونیز - ایتالیا
جناب نماینده رقم ۵ میلیارد رو از کجا آوردی ؟. من به این نتیجه رسیدم تو ایران هر کی که افشاگری میکنه خودش سر و گوشش میجنبه
شنبه 22 مهر 1391 - 21:09
baharmazaheri - عجمان - دبي
سرم گیج رفت ....................مافیاست سپاه دزد،،،،،،،،،،،،،،،،، خاک بر سرمردم شده ..
شنبه 22 مهر 1391 - 21:15
Caroline - تهران - ایران
کار کاره اسرائیل و امریکا ست ......ها ها..... از دست شما دولت اخوندى هر کارى بر میاد از اول اخوند به دزدى و غارت و قتل مشهور بود. بیچاره مردم ساده دل ایران چه گولى خوردن که بعد ٣٤ سال هنوز از زیرش در نیومدن..... البته حقتونه ولى نسل ما چه گناهى کرده که به اتیش شماها که سیرى و خوشى زده بود زیر دلتون بسوزیم!!!! ما که براى یک شادى و اب بازى تو پارک بریم تو ماشین گشت ... تازه اگه سالم از اونجا برگردیم و بالاى سرمون نیاد ایشالا خیر نبینین. از کارتون
شنبه 22 مهر 1391 - 20:54
بت شکن - مونترال - کانادا
این هم حقّه آی‌ برای منصرف کردن مردم از خرید ارز!! البته هر تخلفی از این حکومت سر بزند بعید نیست، چون عکس این قضیه تردید بر آمیز است!!
شنبه 22 مهر 1391 - 21:19
بت شکن - مونترال - کانادا
این هم حقّه آی‌ برای منصرف کردن مردم از خرید ارز!! البته هر تخلفی از این حکومت سر بزند بعید نیست، چون عکس این قضیه تردید بر آمیز است!!
شنبه 22 مهر 1391 - 21:19
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
این خبر را برای جلوگیری از اوج گیری بیشتر دلار بین کرده اند، اگر هم این مبلغ صحت داشته باشد فقط کار رژیم ایران میتواند باشد، ( ۵ میلیارد دلار پول کمی‌ نیست که افراد یا گروهی بتواند چاپ و توزیع بکنند، مثل قاچاق کامیون کامیون مواد مخدر که توسط سپاه پاسداران رژیم انجام می‌شه و اسم مردم معضلم ایران بد می‌شه)
شنبه 22 مهر 1391 - 21:28
ahmadrahimi - تهران - ایران
هفته پیش در تهران به من دلار 2300 تومان پیشنهاد شد.پس با این حساب از همین دلار ها بوده.خدا رحم کرد که نخریدم که به گ....برم.این هم سیاست جدید دولتمردان ایران
شنبه 22 مهر 1391 - 21:38
Pesarekhoob - لندن - انکلستان
پنج میلیارد دلار ارز تقلبی؟ از کجا اومده ؟ کاره خودشونه دزدى تو زاته کثیفشونه نکبتها
شنبه 22 مهر 1391 - 22:20
vudvudak - لس آنجلس - امریکا
حالا این رقم دقیقو از کجا میدونسته؟؟!!!!
شنبه 22 مهر 1391 - 23:07
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
این کار نظام پست فطرت هست که می‌خواهد ملت ارزی که پس‌انداز کردن در خانه را بیرون بکشد چون نظام اشغال و رهبرش به ور شکستگی دارند نزدیک میشوند. به دلیل همین از غنی سازی ۲۰% دست برداشته اند. درود بر ملت ایران که با کشیدن سرمایهایشان از بانکها به خرید طلا و آرزها پرداخته و نظام را دارند سرنگون میکنند.
شنبه 22 مهر 1391 - 23:09
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون به خاطر خود تون هم که شده کمی‌ از مغزتون تا زنده هستید استفاده کنید .‌های جا مشکلی پیدا می‌شه ، چاک دهنتون رو باز می‌کنید و اونو به اسلام و نظام ، ربط میدید . شما فکر می‌کنید توی این شرایط حساس و بی‌ ثباتی بازار ارز مافیا‌های چینی‌ سود کلون به جیب نزدن ؟!!!! برید تحقیق کنید ببینید چند تا شرکت خصوصی و غیر خصوصی چینی‌ بوده و الان چند تا شده و از کجا تونستن اینقدر سود ببرن ؟!!! فقط میاید میشینید پشت کامپیوترتون و چرت و پرت می‌گید و میرید . (البته با پوزش از عزیزانی که کامنت‌های پر محتوی میذارن ) کمی‌ به خودتون بیاید غفلت تا کی‌؟!!!! برید داییتونو دیوونه کنید بابا .
یکشنبه 23 مهر 1391 - 00:30
amir-amir - تورنتو - كانادا
یک تشکیلات مجهز به ماشین آلات چاپ مدرن لازم است که بتواند چنین ارز تقلبى را وارد بازار کند و جمهورى پلید اسلامى در صدر جدول این کار قرار دارد
یکشنبه 23 مهر 1391 - 00:46
massoudoslo - اسلو - نروژ
فقط خود جمهوری اسلامی میتواند ۵ میلیارد دلار تقلبی وارد بازار کند و نه هیچ شخص و گروه دیگه . ۵ میلیارد دلار رقمی است در حد غیر ممکن برای یه گروه یا گروه های کلاه بردار که این کار رو بکنه . سپاه و چاپخانه و آینده نگری ولایت فقیه و آقا مرتضی و یا علی پسر آبیطالب و انا فتحناک لکه فتحن مبینا ! به قول شاهین نجفی : حاجی بکن توش ،ما هم روش ،بخدا اگه حال بکنه اینجور جورج بوش !!
یکشنبه 23 مهر 1391 - 02:02
kabootar - لاهور - پاکستان
پنج میلیارد دلار ارز تقلبی!پنج دلال ارز!حتما اینبار پنج چاپخانه متخلف پلمب خواهند شد.
یکشنبه 23 مهر 1391 - 05:15
sia2012 - تهران - ایران
این یارو انتصابیه (به ظاهر نماینده) میگه 5 میلیارد . یعنی اینکه خودش از کل مبلغ خبر داره ! بعد هم میخواهند مردم رو از خریدن دلار یترسونند . اینها چند مدل میخواهند مردم رو بترسونند . 1- ترس فیزیکی مستقیم یا همون " برخورد با مردم و تهدید ". 2-ترس فیزیکی غیرمستقیم. 3- ترس غیر فیزیکی مستقیم. 4-ترس غیر فیزیکی غیر مستقیم : که همین 5 میلیارد دلار یک نمونه اش است
یکشنبه 23 مهر 1391 - 10:16
ekman - شیراز - ‫ایران
بلوف میزنن،چون میگوید: پنج میلیارد دلار ارز تقلبی» وارد بازارهای ایران شده و در میان مردم توزیع شده و یا در حال توزیع است. هنوز که کاملا ارز تقلبی در بین مردم توزیع نشده،پس شما از کجا و چه منبعی کسب اطلاع کردید که پنج میلیارد دلار بوده،چرا نگفتید چندین میلیارد
یکشنبه 23 مهر 1391 - 12:32
iirani - تهران - ایران
کیفهای پلمب شده ده میلیون دلاری رو کارکنان بانک مرکزی با مجوز توی بانکهای کشور معامله میکنن کسی نیست جلوشون رو بگیره اینا همه ش بازیه ک ما هم باید شریک بشیم
دوشنبه 24 مهر 1391 - 17:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.