پلیس در تعقیب قاتل پسر دانشجو

پرونده قتل پسر دانشجویی که قربانی میانجیگری میان دوستانش شده بود با گذشت 31 ماه از جنایت با انتشار عکس او وارد مرحله تازه‌ای شد.


به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی، شامگاه 19 اسفند سال 88 مأموران کلانتری 147 گلبرگ از طریق تماس یکی از مراکز درمانی منطقه تهرانپارس در جریان انتقال جوانی 18 ساله که بر اثر شدت جراحات بیهوش شده، قرار گرفتند.

با حضور مأموران کلانتری 147 گلبرگ، از سوی تیم پزشکی مرکز درمانی اعلام شد که مجروح انتقال یافته به علت شدت ضربه وارد شده به ناحیه گردن دچار مرگ شده است. با تأیید خبر قتل بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و به دستور آقای روشن، بازپرس شعبه سوم ویژه قتل دادسرای امور جنایی، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در دستور کار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

آغاز تحقیقات

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول به هویت "حامد. الف" ( 18 ساله ) دانشجوی ترم اول رشته مهندسی یکی از مراکز دانشگاهی تهران بوده است که در مسیر بازگشت از دانشگاه و طی درگیری با یکی از هم دانشگاهی های خود به قتل رسیده است.

با شناسایی تعدادی از دانشجویان همراه مقتول و قاتل، کارآگاهان با مراجعه به این افراد به تحقیق از این افراد پرداخته و تمامی آنها فردی به هویت احسان. ب ( متولد سال 1366 ) را به عنوان قاتل معرفی کردند.

برابر اظهارات کلیه شهود صحنه درگیری مشخص شد که قاتل و یکی از همکلاسی هایش به علت درگیری با یکدیگر در داخل کلاس دانشگاه، در مسیر بازگشت به منزل و در سه راه تهرانپارس مجددا درگیر شده و در کشاکش همین درگیری،  مقتول برای میانجیگری میان آندو دخالت و این موضوع باعث درگیر شدن احسان ( قاتل ) با او می شود و در ادامه و طی مشاجره ای که بین آنها ایجاد می شود، احسان با ضربات سنگی که به ناحیه گردن حامد وارد می‌نماید باعث مرگ او شده است.

شاهدان صحنه درگیری در اظهارات خود به کارآگاهان گفتند: در ساعت 18 روز حادثه با بچه های دانشگاه در مسیر بازگشت به منزل بودیم ؛ در بین راه و در سه راه تهرانپارس مابین احسان و یکی از بچه های دانشگاه که از صبح همان روز و در داخل کلاس دانشگاه با یکدیگر درگیر شده بودند، مجددا درگیری بالا گرفت ؛ در این لحظه حامد برای میانجیگری دخالت کرد اما احسان ضربه مشتی به صورت حامد زد و به سمت او حمله ور می شود ؛ حامد که در آن لحظه انتظار این نحوه برخورد را از سوی احسان نداشت تصمیم داشت تا خود را از درگیری خارج نماید و به همین منظور از نرده های کنار خیابان بالا رفت اما پای او در میان میله‌ها گرفتار شد و در حالیکه تلاش می کرد تا پای خود را از داخل میله‌ها آزاد کند ناگهان احسان با برداشتن دو سنگ بزرگ به سمت او رفت و ضربه محکمی را به ناحیه گردن او وارد نمود که همین موضوع باعث بیهوش شدن حامد شد و احسان نیز با مشاهده این صحنه، به سرعت از محل متواری شد.

متواری شدن قاتل 

با شناسایی دقیق هویت قاتل، کارآگاهان به تحقیق در دانشگاه محل تحصیل و همچنین محل سکونت متهم در یکی از میادین منطقه نارمک پرداخته اما طی تحقیقات اطلاع پیدا کردند که متهم پس از مراجعه به منزل،با برداشتن وسایل و لوازم شخصی خود به سرعت متواری شده است.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر که دستگیری متهم متواری پرونده همچنان در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی قرار دارد، گفت: با توجه به متواری بودن و در ادامه تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه و یا محل‌های تردد احتمالی متهم، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم جهت شناسایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شهروندان محترمی که موفق به شناسایی متهم متواری شده اند درخواست می‌شود تا در صورت داشتن اطلاعات از مخفیگاه و یا محل‌های تردد متهم بلافاصله مراتب را از طریق شماره تماس 51055425، در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

+35
رأی دهید
-87

reza.28 - لندن - انگلستان
چقدر به قیافش میخوره نامردی .
شنبه 22 مهر 1391 - 14:47
arash shiraz - بروکسل - بلژیک
عجب دانشجوهایی تربیت میکنه این مملکت،همه قاتل،خدا بداده جامعه برسه که اینا تحصیل کردها هستن وای به حاله بی سودا
شنبه 22 مهر 1391 - 14:49
setayeshz565 - وین - اتریش
وحشی بودنم حدی داره آخه ، من نمیدونم بعضی از این ملت به جای بچه تربیت کردن چرا گرگ تربیت میکنن .
شنبه 22 مهر 1391 - 16:15
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
باریکلا ، حالا دیگه دانشجو هامون هم قتل انجام میدن. به به عجب مملکت گل و بلبلی. بد که بود ، بدتر شد، کور که بود و کچلم شد.
شنبه 22 مهر 1391 - 16:24
kobalt - تهران - ایران
دانشجوهم دانشجوهای سابق الان هرکسی باهر میزان معلومات وسواد میتونه وارد این به اصطلاح مراکز دانشگاهی بشه بعضی مراکز هم که ماشالله عین دستگاه فتوکپی پول میگرن و مدرک تحصیلی میدن بیرون اصلا از وزیری مثل کامران دانشجوب واخوی قالتاقش انتظار دیگه ای نمیشه داشت.
شنبه 22 مهر 1391 - 22:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.