2 دختر یک تاجر خود را به گروگان گرفتند

وطن امروز : آخرین روز تیرماه سال‌جاری مردی آشفته با مراجعه به کلانتری مرکزی ارومیه از ناپدید شدن مرموز دختران 20 و 22 ساله‌اش خبر داد.

این مرد به پلیس گفت: امروز صبح دخترانم همراه یکدیگر برای انجام کاری از خانه بیرون رفتند و قرار بود پیش از ظهر به خانه بازگردند ولی ساعت 8 شب است و هیچ خبری از آنها نیست، موبایل‌هایشان را نیز جواب نمی‌دهند.

با ادعای پدر نگران، تیمی از ماموران برای یافتن ردی از 2 دختر وارد عمل شدند. در روز نخست تحقیقات، پلیس موفق نشد سرنخی از آنها به دست آورد.

پلیس همچنان در حال تلاش برای رازگشایی از این پرونده بود که پدر 2 دختر با مراجعه به آنها ادعا کرد پیامکی از سوی یکی از دخترانش به وی ارسال شده که محتوای آن نشان می‌دهد آنها توسط مردی ربوده شده‌اند و آدم‌ربا در ازای دریافت 50 میلیون تومان حاضر به آزادی آنهاست.

بدین ترتیب رسیدگی به این پرونده در شرایط ویژه‌ای قرار گرفت و کارآگاهان با ردیابی تلفن همراه 2 گروگان متوجه شدند آنها در یکی از شهرهای مهاباد هستند. در حالی که تیمی از پلیس برای آزادی آنها به مهاباد رفت، تیمی دیگر پدر 2 دختر ربوده شده را تحت بازجویی‌ها قرار داد که وی گفت: سال پیش دخترانم به دلیل مشکلاتی که با من و مادرشان داشتند چند روزی از خانه فرار کرده و بدون اطلاع ما به تهران رفتند که با کمک پلیس تهران موفق شدیم آنها را به خانه بازگردانیم ولی این بار مشکل یا اتفاقی بین ما نیفتاده و احتمال می‌دهم کسی آنها را دزدیده باشد، از سویی من نیز با کسی مشکلی ندارم.

تیم ویژه کارآگاهان که به شهر مهاباد رفته بود با انجام عملیات ویژه موفق شد رد آدم‌ربا را در یکی از مسافرخانه‌های شهر مهاباد به دست آورد. ماموران با انجام تعقیب و مراقبت‌های شبانه‌روزی با تعجب متوجه شدند اثری از آدم‌ربا نیست و 2 دختر جوان چندین روز است یکی از اتاق‌های مسافرخانه را اجاره کرده‌اند.

در ادامه کارآگاهان با مراحعه به اتاق 2 دختر و با بازرسی از اتاق آنها و بازجویی از مدیر مسافرخانه متوجه شدند هیچ آدم‌ربایی در کار نبوده و خواهران فریبکار قصد کلاهبرداری از پدرشان را داشته‌اند.

2 دختر جوان که فکر نمی‌کردند به این زودی دستگیر شوند در بازجویی‌ها عنوان کردند پدرشان از وضع مالی بسیار خوبی برخوردار است ولی هیچ پولی به آنان نمی‌دهد و به این دلیل که همیشه از سوی دوستان و اقوامشان مورد تمسخر قرار گرفته‌اند، با مسافرت چند روزه به شهر مهاباد و با جلوه دادن اینکه توسط مردی گروگان گرفته شده‌اند قصد اخاذی 50 میلیونی از پدرشان را داشتند و می‌خواستند با گرفتن پول و بازگشتن نزد خانواده‌ به تدریج پول‌ها را خرج کنند و خوش بگذرانند. با ادعاهای بچگانه و باور نکردنی دختران فریبکار، پلیس آنان را نزد خانواده‌شان بازگرداند و در حالی که پدرشان از شدت خشم قادر به کنترل خود نبود از پلیس خواست دخترانش را به خاطر فریب وی و گمراه کردن پلیس در مسیر تحقیقات بازداشت کند. هنوز این ماجرا به پایان نرسیده بود که پدر عصبانی دوباره درخواست خود را مطرح کرد و خواهان بازداشت دخترانش شد. وی گفت: من در دنیا همین

2 دختر را دارم و هر چیزی که خواسته‌اند در اختیارشان گذاشته‌ام، آنها فکر می‌کنند هرچه می‌خواهند باید در اختیارشان باشد. آنها می‌دانستند من و مادرشان تحمل دوری‌شان را نداریم، سال پیش فرار کردند و پس از بازگردانده شدنشان پول بیشتری در اختیارشان گذاشتم ولی از یک ماه پیش بهانه گرفتند که برای مسافرت خارجی 20 میلیون می‌خواهند، آنقدر اصرار کردند تا اینکه از هفته پیش دیگر با آنان حرف نزدم و چند روز پیش مادرشان زنگ زد و گفت آنها به خانه نیامده‌اند، ابتدا فکر کردم شاید دوباره فرار کرده‌اند ولی وقتی شما گفتید دخترانم برای اخاذی از من به دروغ گفته‌اند دزدیده شده‌اند، می‌خواهم از آنان شکایت کنم تا چوب دروغ گفتن و آزار و اذیت من و مادرشان را بخورند.

بر اساس این گزارش، 2 خواهر فریبکار با شکایت پدرشان یک شب در بازداشت ماندند و مادرشان با سپردن وثیقه آنها را تا منصرف شدن پدرشان از شکایت آزاد کرد.

+51
رأی دهید
-81

odin - انتورپن - بلژيك
بعد این خانوما انتظار دارن در همه چی با مردها برابر باشن!!! اخه وقتی یه ادم ربایی ساده رو نمیتونین برنامه ریزی کنین یا برین کلاسهای بسیج یا بشینین پیش بابا جان و مامی قرمه سبزی درست کنین. اصل ای.کیو. بودن این دوتا. حتمآ وقتی پلیس رفته دم در اطاقشون داشتن بستنی میخوردن و فیلم برباد رفته رو نگاه میکردن!!
شنبه 22 مهر 1391 - 10:11
amo-mohsen - بوگوتا - کلمبیا
ایول ایول :) دخترای دیوانه :))))))
شنبه 22 مهر 1391 - 11:08
poriyaye_vali - دوحه - قطر
بابای این 2دختر از اونایی بوده که در موردشون این شعر رو میگن:نه خود خوری نه کس خورد ...........مانده شود که سگ خورد
شنبه 22 مهر 1391 - 13:36
arash shiraz - بروکسل - بلژیک
هاهاهاهاهاها آخه شمارو چه به این کارا،اصل آی کیو بودن
شنبه 22 مهر 1391 - 15:04
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
خاک بر سر بابای گدا گشنه، احمق به دخترت ندی پس میخوای به کی بدی؟ لعنتی دوست داری واسه دوزار پول دراز بکشه، بعد خوبه؟ تف به شرفت. من بودم بخدا بهشون میدادم حال کنن اما نه اینکه خرج جغله ها بکنن.٠
شنبه 22 مهر 1391 - 16:33
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
وقتی که مورد دختراش هسته خرما هم سر قبرش تف نمیکنند, خوب پدر من پول داری خرج کن لذتشو ببر . نه خود خوری نه کس دهی‌ گنده کنی‌ به سگ دهی‌،
یکشنبه 23 مهر 1391 - 03:10
tina.olya - اکسفورد - انگلستان
خاک بر سرشون که سره پدر و مادرشاونون خواستند کلاه بزارن ، خیلی آدم بودن و زندگیشون سخت بود میرفتن کار میکردن نه اینکه کلاهبرداری کنند از باباشون ...
یکشنبه 23 مهر 1391 - 03:36
babak khoramdin - لیورپول - انگلستان
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان شما و قتی‌ چیزی نمیدونی‌ از زندگی‌ خصوصی مردم الکی بدو بی‌ راه نگو الان هم پای بحث باشه آدم حتما تحصیل کرده و با فرهنگ هم هستی‌
یکشنبه 23 مهر 1391 - 08:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.