میت رامنی: حمله به ایران فعلا ضرورت ندارد

میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

میت رامنی، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا می‌گوید همان معیاری را در نظر دارد که نخست وزیر اسرائیل در مورد برنامه هسته‌ای ایران اعمال می‌کند.

این نامزد جمهوری‌خواهان عصر سه‌شنبه، ۱۸ مهر در گفت‌وگو با سی.ان.ان خواستار جلوگیری ایران از دستیابی به قابلیت تولید سلاح هسته‌ای شد و در عین حال تاکید کرد راه درازی در پیش است تا حمله نظامی به اقدامی ضروری تبدیل شود.
 
او ابراز امیدواری کرد که تحریم‌های شدیدتر از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کنند.
 
در چند هفته گذشته، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواستار آن شد که آمریکا خط قرمز مشخصی‌ در قبال برنامه هسته‌ای ایران مشخص کند، که در صورت تخطی ایران از آن، آمریکا و اسرائیل اختیار حمله نظامی به آن کشور داشته باشند.
 
آقای نتانیاهو این خواسته را همچنین ششم مهر ماه طی‌ سخنرانی خود در مجمع عمومی‌ سازمان ملل با نشان دادن عکس یک بمب درجه بندی شده و ترسیم خطی‌ قرمز بر روی آن بیان کرد.
 
اما دولت اوباما تا کنون از پذیرش اتخاذ خط قرمز در قبال برنامه هسته‌ای ایران سر باز زده و تأکید کرده باید به دیپلماسی و تاثیر تحریم‌های اقتصادی زمان بیشتری داد.
 
دولت اوباما همچنین بر خلاف نخست وزیر اسرائیل که بارها اعلام کرده ایران نباید به قابلیت برخورداری از سلاح هسته‌ای دست یابد، وعده داده که از برخورداری ایران از سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد.
 
در همین رابطه، میت رامنی روز سه‌ شنبه در مصاحبه خود با شبکه سی‌.ان.ان متذکر شد: معیار من این است که ایران نباید به قابلیت تولید سلاح هسته‌ای برسد. فکر می‌‌کنم این همان معیاری است که بنیامین نتانیاهو اعمال می‌‌کند.
 
آقای رامنی که از دولت آقای اوباما به دلیل آنچه عدم حمایت کافی‌ از اسرائیل می‌داند انتقاداتی کرده، ضمن بیان اینکه این دو کشور «ارزش‌های مشترکی دارند» و هر دو «در جلوگیری ایران از دست یابی‌ به سلاح‌های هسته‌ای کاملا متعهد هستند»، تاکید کرد که بین این دو کشور هیچ اختلاف نظری نباید وجود داشته باشد.
 
اما او در عین حال گفت که تا ضرورت حمله نظامی زمان زیادی مانده و اظهار امیدواری کرد که فشار دیپپلماتیک و تحریم‌های بین المللی می‌توانند ایران را از ادامه غنی سازی اورانیوم منصرف کنند.
 
او در این باره ادامه داد: «باید این را هم مشخص کنیم که تا زمانی‌ که اقدام نظامی ضروری شود، زمان زیادی داریم.»
 
میت رامنی همچنین با اشاره به لزوم جلوگیری ایران از رسیدن به قابلیت تولید سلاح هسته‌ای ابراز امیدواری کرد که با تحریم‌های بسیار سرسختانه و اقدامات دیپلماتیک، بتوانیم ایران را از ادامه مسیری که منجر به تخطی آنان از خط قرمز شود جلوگیری کنیم.
 
با این حال آقای رامنی عنوان کرد که در صورتی‌ که حمله نظامی ضروری شود، «اقدام اسرائیل برای او غافلگیرانه نخواهد بود»، چرا که مقامات دو کشور در ارتباطی‌ تنگاتنگ خواهند بود.
 
میت رامنی روز دوشنبه نیز با انتقاد از سیایت خارجی باراک اوباما گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، در اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران تردید نمی‌کند و تحریم‌های شدیدتری را علیه ایران به کار خواهد بست.
 
پیش از این نیز مشاور ارشد آقای رامنی در سیاست خارجی اعلام کرده بود که این نامزد از طرح حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران حمایت می‌کند.
 
تحریم‌های مبادلات نفتی‌ و بانکی‌ ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا که از تابستان امسال اجرایی شد، منجر به کاهش چشمگیر صادرات نفتی‌ این کشور و رکود بی‌‌سابقه ارزش ریال در چند هفته اخیر شده‌اند، به طوری که قیمت دلار در برخی‌ از روزها از مرز ۳۶۰۰ تومان هم گذشته است.
 
این تحریم ها  به دلیل برنامه جنجال برانگیز هسته‌ای ایران، که کشور‌های غربی آن را مظنون به تولید سلاح‌های هسته‌ای می‌دانند اعمال شده‌اند.
 
ایران این اتهامات را همواره رد کرده و تاکید می‌کند برنامه هسته‌ای این کشور صرفا برای تولید سوخت و تحقیقات پزشکی‌ راه اندازی شده است.

+59
رأی دهید
-82

be_pa_khaste - هارلم - هلند
باید هم تبلیغ کنی‌ چون میدونی‌ این آخوند‌های شیطان صفت نفوذ دارن تو آمریکا .همش تبلیغ واسه خودت که از طرف آخوندها حمایت بشی‌ .دجال
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 14:57
golden ari - ایران - تهران
بله، چون سونامی اقتصادی دارد همه مملکت را در هم می‌کوبد!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 15:16
danial nabi - استكهلم - سوئد
این مید که اصلا معلوم بود پشمکه، تا دیروز ز‌ر ز‌ر جنگ با ایران میکرد، امروز فهمیده با دم شیر بازی نتوان کرد، بزغاله ..
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 15:18
greentree - تهران - ایران
آقای رامنی یک حقه باز فریبکاره درست مثل رهبر و اوباش‌های اسلامی ،ای کاش اوباما انتخاب بشه تا قضیه ایران را از راه مسالمت آمیز حل کنه ،اوباما کمتر دروغ میگه و حرفهای بیربط میزنه در ضمن اوباما تحصیل کرده هاروارد هم هست که خیلی‌ برای من جالبه
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 16:19
mohammad.avaz - تهران - ایران
هااااااا چی‌ شد همین تو بودی که میگفتی‌ گزینه حمل به ایران روا میز ماست پس پیروزی در انتخابات اینقدر می‌کنن توی حلقومتون که همین جمهوری اسلامی که بگین همه به ایران ضرورت نداره بیچاره‌ها
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 16:31
love-iran - چابهار - ایران
ترسوووووووووو فقط زررررررررر میزنین
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 17:24
alborzi - کرج - ایران
کم آوردی بدبخت فلک زده دروغ گو ! کی بود میگفت این بابا همون امام زمانه !
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 17:44
richard - کلن - آلمان
دمت گرم به این میگن سیاست. فقط رامنی۲۰۱۲
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 18:11
Rezgar - لینشوپینگ - سوئد
حامنهای تا یکم ضعف نشان بدهد سیاست مداران را بخصوص سیاست مداران امریکای را به اشتباه میاندازد و نظرشان را در باره حمله عوض میکند
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 18:59
nikiniki12 - ماینز - المان
گرینتری، با نظرتون موافقم، هیچ وقت جنگ راه حال درستی‌ نیست
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 19:56
gorg iran - دبی - امارات
عرضه می خواهد حمله به ایران
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 20:00
gorg iran - دبی - امارات
گوساله ها فکر میکنن که حمله به ایران حمله به افغانستان یا عراق هست. ت.. اندازه پیک نیک میخواد حمله به ایران
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 20:04
perser68 - فلوریدا - امریکا
میت رامنی اگه آدم درستی بود این همه سرمایه جمع نمیکرد!و یه دروغگو!با دروغ و کلاه برداری می‌شه امروز اونقدر پول به جیب زد!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 21:13
samuk66 - لندن - انگلستان
آدمای بی‌ عقل داره این جوری میگه که رای آدمای نفهم رو به دست بیاره!چه قدر شما.. که نمی‌فهمید!رامنی ۲۰۱۲
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 21:29
manley - تهران - ایران
میتی جون 6 ماه دیگه این تحریم ها ادامه پیدا کنه همه از گرسنگی میمیریم،نیازی نیست شما حمله کنی،حیف موشک کروز نیست بزنی تو سر جنتی و فیروزآبادی
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 22:47
Rezgar - لینشوپینگ - سوئد
gorg iran حمله به ایران خیلی کم هزینه تر چه از لحاظ جانی و مالی از جنگ با عراق و افغانستان خواهد بود چون فتنه اصلی درجهان و بخضوض در منطقه خاور میانه و دوربر رژیم اخوندی ایران است اگر این فتنه نابود شود دنیا برای مدت زیادی رنگ ارمش به خود میگیرد. و اگر باور ندارید که رژیم ایران ساده از بین میرود اگر امریکا بخواهد پس تو از گوساله هم ندان ترید.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 23:55
derafshe kavyani - بیرمنگام - انگلستان
آخه یکی‌ به این دستمال به دستهای رژیم بگه که آمریکا از چی‌ ایران میترسه؟ که اینقدر ز‌ر ز‌ر می‌کنید مگه تا الان کم به ایران حمله کرده که این بار اولش باشه، حمله به سکوی نفتی ایران، سرنگونی هواپیمای ایران، حمله به ناوشکن سهند و سبلان ،غیره...خوب آخوندا چه غلطی تونستند بکنند که این بار بکنند،بشینید سر جاتونو همگی‌ خفه شین
جمعه 21 مهر 1391 - 00:53
danial nabi - استكهلم - سوئد
درفش کاویانی - بیرمنگام - انگلستان فعلاچشم‌های کورتو باز کن ببین اگه آنها حمله کنند، خلیج فارس قبرستون آمریکای‌ها میشه یا نه، بعد ز‌ر ز‌ر کن.
جمعه 21 مهر 1391 - 13:42
derafshe kavyani - بیرمنگام - انگلستان
دانیال نبی اولا کور تمام ...ته.دوما ز‌ر ز‌ر رو شما‌ها می‌کنید که حرفاتون ۳۳صالح در حد شماره،سوما اگه میسوزه بده ..خنکش کنه، مرگ بر جمهوری اسـ... ننگین آخوندی و تمامی خود فروختگانش.
جمعه 21 مهر 1391 - 23:33
danial nabi - استكهلم - سوئد
درفش کاویانی - بیرمنگام - انگلستان به پت پت افتادی، یه خورده گول گاو زبان بخور، جوش نیاری دیگه،
شنبه 22 مهر 1391 - 15:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.