اعدام و قطع دست و پا، عاقبت سارقان کلاه گیس به سر مسلح طلافروشی های شیراز

روزنامه خبر جنوب نوشت:


احکام مربوط به پرونده سارقان مسلح طلافروشی های شیراز صادر شد.

در بیست و دوم آبان ماه سال گذشته ماموران اداره آگاهی استان فارس در جریان سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در بیضا قرار گرفتند. به دنبال وقوع این سرقت تحقیقات آغاز و مشخص شد که سه سارق مسلح با کلاه گیس زنانه به این طلافروشی دستبرد زده و پس از تهدید طلافروش با سرقت طلا اقدام به فرار کرده اند.

به دنبال مخابره این سرقت دستورات قضایی لازم از سوی دادستان شیراز صادر و نیروهای انتظامی استان فارس مسیرهای عبور و مرور سارقان را تحت مراقبت قرار داده و در نهایت با تلاش ماموران، سارقان که با یک دستگاه خودرو زانتیا در حال فرار بودند شناسایی شدند.

ماموران پلیس در یک عملیات منسجم سارقان را که سه نفر بودند دستگیر کردند.در این رابطه خودرو سارقان واژگون شد و یکی از آنها به شدت آسیب دید و برای درمان به بیمارستان انتقال یافت . همچنین دو متهم دیگر به اداره آگاهی انتقال یافتند. در این رابطه سارق مجروح پس از گذشت چند روز به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرد.
با توجه به حساسیت این موضوع پرونده ای تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار ماموران قرار گرفت.
در بازجویی های انجام شده متهمان به سرقت از طلافروشی بیضا اعتراف کرده و مدعی شدند که حین فرار گونی حامل طلا را از خودرویشان بیرون پرتاب کرده اند از این رو ماموران به محل عزیمت و طلاهای مسروقه را کشف کردند.

تحقیقات انجام شده پیرامون این سرقت فاش کرد که سارقان حین ارتکاب جرم در بیضا از یک خودرو زانتیا با پلاک سرقتی استفاده کرده اند.

در ادامه اسلحه های به کار رفته در این سرقت ها که کلت کمری و کلاشینکف و تعداد زیادی مهمات بود کشف شد. با توجه به اظهارات این سارقان فصل تازه ای در پرونده این سرقت گشوده شد و ماموان احتمال دادند که اعضای این باند در سرقت های متعدد از طلافروشی های شیراز نقش داشته اند زیرا بررسی ها در رابطه با سرقت از طلافروشی بیضا سرنخ هایی را در اختیار ماموران قرار داد بدین روش که سارقان با استفاده از پتک به ویترین طلافروشی ضربه زده و سپس با تهدید اسلحه و شلیک گلوله اقدام به سرقت کرده اند.

همچنین مشخص شد که این سارقان در سرقت های خود وارد طلافروشی نشده اند از این رو با توجه به این شیوه و وقوع سرقت هایی از طلافروشی های سطح شهر به همین روش، ماموران تحقیقات گسترده ای از دو متهم انجام دادند.

با انجام تحقیقات از این دو سارق ماموران پی بردند که متهم ردیف اول تمام این سرقت ها را طراحی و سپس با دو متهم دیگر عملی می کرده است.

در ادامه ماموران به بازخوانی پرونده های سرقت های مسلحانه از طلا فروشی های سطح شهر شیراز پرداخته و دریافتند که در این پرونده ها سارقان با پتک اقدام به شکستن ویترین مغازه کرده و سپس با شلیک گلوله و ایجاد رعب و وحشت با خودرو و در برخی از سرقت ها با موتورسیکلت متواری شده اند.

در این رابطه پرونده اعضای این باند به شعبه 8 بازپرسی دادسرای جنایی شیراز ارسال و با توجه به اظهارت متهمان دو همسر متهم ردیف اول این پرونده که فوت شده بود نیز به اتهام فروش اموال مسروقه دستگیر شدند.
این دو متهم در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز پای میز محاکمه قرار گرفتند و در نهایت متهم ردیف اول به نام ر- ک به اعدام و متهم دیگر نیز به نام ع-ز به قطع دست راست و پای چپ محکوم شد.
این احکام به زودی به متهمان ابلاغ می شود.

+84
رأی دهید
-116

be_pa_khaste - هارلم - هلند
اگه به جا اعدام دست پا قطع کنن دیگه کسی‌ دزدی نمی‌کنه .چون فرهنگ سازی تو ایران جواب نمیده
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 12:29
fdsa60 - تهران - ایران
کاملا اشتباه هست.این حیوانات وحشی را باید تیرباران کرد.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:20
greentree - تهران - ایران
برای مردم عادی فوراً قطع دست پا اجرا میشه ولی‌ برای آقازاده‌ها و دزد‌های میلیاردی قطع انگشت هم صادر نمی‌شه ،،،اسم این هم گذاشتند حکم اسلامی ..لعنت به شما شیطان‌های اوباش اسلامی که تمامی‌ عامل این جنایات در ایران شما هستید
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:30
perser68 - فلوریدا - امریکا
یه بدبخت دیگه به جمع بیچاره گان اضافه میشه!قطع دست و پا چه حاصلی داره؟!باید دست و پا و سر و ته جمهوری فاشیستی آدمخور اسلامی رو قطع کرد!به امید مرگ این غده اسلامی سرطانی،به رهبری خامنه‌ای نکبت!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:31
greentree - تهران - ایران
حکومتی که تمامی‌ سرانش فاسد ،دزد ،آدمکش و متجاوزگر جنسی‌ هستند نمیتونه با اعدام درمانی جلوی جوان‌ها را بگیره ،،این جوان‌ها احتیاج به کار و اقتصاد پویا دارند نه اعدام ...تمامی‌ این جرم‌ها عاملش حکومته
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:32
Kamran631 - لیون - فرانسه
عجب احکام وحشیانه ای !! قضات ایران تو کدوم قرن زندگی‌ میکنند !؟ چرا مردم ایران به این ذلت تن میدن !؟
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:41
hamed-tizbin - لندن - انگلستان
قطع دست و پا!!! شلاق، سنگسار!! همه از یک چیز نشات می‌گیرد: محمد این عرب بادیه نشین چون چیزی به نام ساختمان و زندان ندیده بود در نتیجه تمام مجازات‌هایش بدنی بود. خاک بر سر ایرانیها که با ۲۵۰۰ سال تمدن از قوانین وحشیانه یک عرب بیابان گرد پیروی میکنند.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 17:06
utopia - لندن - انگلستان
آقا کامران گل تو فرانسه نشستی میگی چه احکام وحشیانهای . نمیدونی اگر همین عوضیارو این کار نکنن چی میشه راستی اگه تو خودت صاحب همون طلافروشیه بودی بازمم این حرفو میزنی
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 15:38
agha jamal - پاریس - فرانسه
لااقل دستو پاشو بدن به آدمهای محتاج، یه ثوابی هم کرده باشن
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 17:42
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
اینها از روی نداری و ناچاری دست به سرقت میزنند ولی سران رژیم ایران و دوربریهایشان به خاطر در فقر نگاه داشتن تعدادی زیادی از مردم بیشتر سرمایه های ایران را میدزدند و غارت میکنند کسی هم انها را اعدام و بی دست و پا ذلیل و علیل زندان نمیکنند. هرکسی را به خاطر دزدی و غیره اعدام و یا ذلیل کرد گناه بزرگی است که در قبال انسانیت انجام میشود
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 18:23
perser68 - فلوریدا - امریکا
utopiaلندن انگلیس. دزدی از فقر و یا بیمار بودن یه آدم که دزدی می‌کنه !فقر عاملش امروز تو ایران،همین رژیم دزد فاسد آدم کش فاشیستی اسلامیه و برای آدم بیمار هم درمان وجود داره نه قطع دست و پا!آدمی‌ که دست و پاش قطع شه،چه روزگاری خواهد داشت!؟
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 20:42
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
سران مملکت چون عمامه به سر هستند از اعدام و قطع دست و پا در امانند.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 22:33
پیام آقا - خارلمن - سویان
اگر از روز اول این احکام وحشیانه رو با محسن رفیق دوست {متهم اختلاس 123 میلیون تومانی (بیست سال قبل)} شروع می کردن و به امثال او هم این حکم ها رو می دادن، باز دهان ما بسته بود. مشکل اینه که آغاها و آغازادگان شتر دزد رو ول می کنن و به تخم مرغ دزد حکم اینمدلی می دهند. تمام وحشت این رژیم هم داشتن اسلحه توسط مردمست و بس. در آخر دکتری را تصور کنید که با وجود خوردن سوگند بقراط به جلادی روی آورده، چشم در میاورد یا دست و پا قطع می کند! واقعا عجب مملکت گل و بلبلی داریم.
جمعه 21 مهر 1391 - 01:10
Kamran631 - لیون - فرانسه
utopia - لندن - انگلستان- عزیز، مجازات همیشه متناسب با جرمی‌ هست که طرف مرتکب شده، قطع دست و پا برای دزدی طلا و جواهر !؟ عزیز من, ما تو قرن ۲۱ زندگی‌ می‌کنیم ! از این گذشته، چرا کسی نمیره تحقیق کنه چرا اینها به دزدی روی آوردند ؟ اگه کار و درامد درستی‌ داشتند باز هم از این کارها میکردند ؟
جمعه 21 مهر 1391 - 11:14
utopia - لندن - انگلستان
کامران عزیز حق با توئه ولی نگفتی اگر تو طلا فروشیه خودت مرگو احساس میکردی یا تمام تلاش زندگیتو میدزدیدن باز هم اینقدر روشنفکرانه حرف میزدی
یکشنبه 23 مهر 1391 - 10:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.