باقری: کروش باهوش است و راه پیروزی برابر کره را می‌داند

آخرین باری که تیم‌ملی مقابل کره‌جنوبی به میدان رفت، کریم باقری در اردوی ملی‌پوشان حضور داشت.


خبر آنلاین : او به دعوت افشین قطبی تیم‌ملی را در مسابقات جام ملت‌های آسیا همراهی کرد و از نزدیک شاهد شکست یک بر صفر تیم‌ملی مقابل کره بود. به این بهانه و مسائل مربوط به پرسپولیس با کاپیتان سابق تیم‌ملی صحبت کردیم:

* تیم‌ملی بازی بسیار حساس و سرنوشت‌سازی مقابل کره‌جنوبی پیش رو دارد. این بازی را چطور می‌بینید؟

همان‌طور که گفتید بازی مهم و حساسی در پیش داریم. کره همیشه یک حریف سرسخت برای ایران بوده و همیشه از مسافران جام‌جهانی است. نتیجه این مسابقه تأثیر زیادی در صعود ایران به جام‌جهانی خواهد داشت و باید با یک تاکتیک حساب شده و مناسب به مصاف حریف قدرتمند و سرعتی‌مان برویم. خوشبختانه شرایط تیم‌ملی مناسب است و می‌توانیم با حمایت تماشاگران یک نتیجه خوب مقابل کره به دست آوریم.

* شما آخرین بازی ایران و کره را در جام ملت‌ها از نزدیک دیدید. به نظرتان چه چیزی باعث شد که ما آن مسابقه را ببازیم؟

فوتبال کره خیلی پیشرفت کرده و باید قبول کرد سطح فوتبال آنها بالاتر از فوتبال ایران است. مخصوصاً از نظر سرعت بازی که همیشه ما مقابل این نوع بازی آنها به مشکل خورده‌ایم. در جام ملت‌ها نیز اسیر سرعت بالای حریف شدیم.

* برای این که اسیر بازی سرعتی کره‌ای‌ها نشویم، چه ترفندی را توصیه می‌کنید؟

مطمئناً کادرفنی تیم‌ملی برای این مسابقه حساس ترفند خاص خود را دارند. کروش مربی باهوش و حرفه‌ای است و خوب می‌داند چطور باید با کره بازی کنیم.

* به نظر می‌آید پرسپولیسی‌های تیم‌ملی از نظر روحی و روانی شرایط خیلی خوبی ندارند، به این خاطر که در تیم باشگاهی خود بد نتیجه گرفته‌اند.

شرایط تیم‌ملی با پرسپولیس متفاوت است و بازیکنان ملی‌پوش این تیم باید شرایط حساس تیم‌ملی را درک کرده و ذهن خود را معطوف به بازی با کره کنند.

* حضور بازیکنانی چون اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد در ترکیب تیم‌ملی چقدر می‌تواند مؤثر باشد؟

اشکان دژاگه فوتبالیست فوق‌العاده خوبی است و خیلی می‌تواند کمک حال تیم‌ملی باشد اما شخصاً شناختی از قوچان‌نژاد ندارم که در خصوص او اظهارنظر کنم.

* آینده پرسپولیس را در لیگ چطور می‌بینید؟

پرسپولیس مشکلات خاص خودش را دارد. خیلی کم پیش‌آمده در پرسپولیس آرامش ببینیم و همیشه مسائل حاشیه‌ای کنار این تیم وجود دارد. حتی فصلی هم که قهرمان شدیم، کلی حاشیه اطراف تیم وجود داشت. مهم این است که چطور با حواشی برخورد کنی و اجازه ندهی آنها به تیم ضربه بزنند.

* اخیراً در اردوی پرسپولیس حضور پیدا کرده بودید. آیا از شما خواسته‌اند به این تیم کمک کنید؟

قبل از بازی سردار رویانیان از من خواست با حضور در اردوی تیم کنار بچه‌ها باشم و من هم رفتم، همین. دیگر چیز خاصی نبود.

* اگر از شما خواسته شود، حاضرید به پرسپولیس کمک کنید؟

پیشنهادی به من نشده که بخواهم در مورد آن صحبت کنم. ضمن اینکه دور از هیاهوی فوتبال به‌سر بردن برای من خوب است و این طوری راحت‌ترم.

* حیف نیست شما دور از هیاهوی فوتبال باشید؟

قرار نیست که هر بازیکنی از فوتبال خداحافظی می‌کند، به مربیگری بپردازد. در آن صورت تعداد مربیان خیلی بالا خواهد رفت. در همه جای دنیا این مورد صدق می‌کند و خیلی از فوتبالیست‌های بزرگ دنیا پس از خداحافظی از فوتبال با آرامش به زندگی شخصی و خانوادگی خود رسیدگی کرده‌اند.

* گویا قرار است فوتبالیست‌های بزرگ پرسپولیس به شکل نه‌چندان خوبی از این تیم جدا شوند مثل خود شما که با خاطره خوبی از این تیم نرفتید.

فقط من نبودم، بازیکنان زیادی بودند که به شکل خوبی از تیم جدا نشدند و این اتفاقات در فوتبال ایران زیاد رخ داده است.

+65
رأی دهید
-69

Afshin London - لندن - انگلستان
یاشاسین کریم باقری
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 12:31
perspolisi - سیدنی - استرالیا
کریم یه دونس، مثل علی‌ کریمی‌
جمعه 21 مهر 1391 - 04:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.