بریتانیا خود را برای دوران ریاضت اقتصادی آماده می‌کند

دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در کنگره حزب محافظه‌کار اعلام کرد که نگران جایگاه بریتانیا در عرصه رقابت اقتصاد جهانی است. وی اجرای سیاست‌های صرفه‌جویی را یکی از راه‌کارهای برون‌رفت از وضعیت کنونی دانست.


دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در کنگره حزب محافظه‌کار در بیرمنگام اعلام کرد که "قدرت‌های قدیمی" جهان در حال اضمحلال هستند. وی تاکید کرد که نمی‌توان انتظار داشت که بریتانیا به عنوان یک کشور صنعتی بزرگ در رقابت بین‌المللی جایگاه پیشین خود را تثبیت کند.
 
به گفته رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا، در حالی‌که کشورهایی نظیر هند، چین، اندونزی و حتی نیجریه در حال برآمدن و توانمند شدن اقتصادی هستند، کشورهای غربی از دیوان‌سالاری گسترده رنج می‌برند.
 

 

بحران مالی کشورهای اروپایی بر بریتانیا نیز تاثیر گذاشته است
 

 

زمان بازگویی حقیقت


 
کامرون در این کنگره حزبی گفت: «اگر دست به عمل نزنیم و حاضر نباشیم تصمیمات سخت و دردآور اتخاذ کنیم و اگر از خود قاطعیت بروز ندهیم، بریتانیا دیگر کشوری نخواهد بود که در گذشته بود.»
 
نخست‌وزیر بریتانیا چنین تصریح کرد: «زمان بازگویی حقیقت فرا رسیده است. پس باید شنا کرد یا به اعماق فرو رفت.» وی با لحنی جدی افزود: «دست به عمل زنید یا غرق شوید.»

سخنان کامرون در اصل تصویری از وضعیت کنونی اقتصاد بریتانیا و اقدامات لازم برای برون‌رفت از بحران کنونی را به نمایش می‌گذارد. به گفته جورج اوزبورن، وزیر دارایی بریتانیا، اجرای سیاست صرفه‌جویی اجتناب‌ناپذیر است.
 
اوزبورن در روز دوشنبه (۸ اکتبر/۱۷ مهر) در کنگره حزب محافظه‌کار تاکید کرد که بودجه خدمات اجتماعی تا سال ۲۰۱۶ میلادی به میزان ۱۰ میلیارد پوند (معادل ۴/ ۱۲ میلیارد یورو) کاهش خواهد یافت.
 
جلوگیری از رکود اقتصادی
 
از میزان کمک‌های دولتی به کودکان و همچنین بیکاران جوان در بریتانیا به شدت کاسته خواهد شد. تنها در این بخش قرار است که دولت بریتانیا حدود ۱۸ میلیارد پوند تا سال ۲۰۱۵ صرفه‌جویی کند. هدف از این اقدامات خروج از رکود اقتصادی کنونی عنوان شده است.
 
دیوید کامرون با خوش‌بینی اعلام کرد که اقدامات دولت در این زمینه موفقیت‌آمیز خواهد بود. به گفته وی، بازی‌های المپیک تابستانی نشان داد که بریتانیا قادر به اجرای برنامه‌های بزرگ است. کامرون با اشاره به مراسم افتتاحیه المپیک لندن افزود: «ما حتی توانسیتم ملکه را نسبت به برنامه‌های تدارکاتی المپیک متقاعد سازیم و ایشان حاضر شد از هلی‌کوپتر به بیرون بپرد و باعث شادی و خنده مردم جهان شود. مسلم است موضوعی وجود ندارد که ما نتوانیم از پس آن بربیاییم.»

+42
رأی دهید
-63

payamak - منچستر - انگلستان
۳ ساله داریم ریاضت می‌کشیم حاجی تازه می‌خواد برای ریاضت آماده بشه،خدا نسلتونو از رو زمین برداره که ما یک نفسه راحت بکشیم،زنده باد حزب کارگر(لیبر)
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:17
agha_ehsan - تهران - ایران
واقعا دوستانی که انگلیس هستن بگن اوضاع کار و درامد اونجا چطوره و اگه انقدر خرابه اصلا چرا موندن انگلیس
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 13:50
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
کاری نداره یه سر بیاین ایران از متفکران اقتصادی ما درس اقتصاد اسلامی رو یاد بگیرین کل مشکلاتتون حل می شه!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 14:13
emadmanson - بیرمنگهام - انگلستان
اوضاع کار اینجا بدترین در سالهای گذشته اما بهترین تو کل اروپا هست
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 15:10
danial nabi - استكهلم - سوئد
به زودی منتظر صحنه جالب و دیدنی‌ خالی‌ کردن مغازه‌ها باشیم، ما که بی‌ صبرانه منتظریم..
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 15:34
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
این مردک کامرون و حزب کثیفش (محافظه کار) رو همه مردم متنفرن ازشون.بدترین نخست وزیر انگلیس هست.و تو انتخابات ۲۰۱۰ به زحمت و با اتحاد با حزب کوچیک دموکرات تونست رو کار بیاد.امیدوارم مرض سختی بگیره و به درک واصل شه.حزب کارگر بهترینه.و شک ندارم تو انتخابات بعدی این الدنگ و دارو دستش از دور خارج میشن.اینا دارن تمام مزایای اجتماعی انگلیس که تنها فرق انگلیس با جهان سوم هست رو محدود و قطع میکنن و در عوض مالیات میلیاردها رو کم.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 19:11
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
danial nabi - استکهلم - سوئد.بااین طرزفکرمیشه گفت که شما مشگل داری وبهتره که به یه روانپشک مراجعه کنی.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 19:58
danial nabi - استكهلم - سوئد
انگلیس کشوریست که در استثمار کردن کشورهای فقیر کوچکترین عبائی ندارد، این را بارها اثبات کردند از هند و تانزانیا و آفریقای جنوبی و ... آنقدر این مستمره گی‌‌ را ادامه می‌دادند تا که مردم آنجا مجبور بشند به خوردن نان خشک، پس ما نیز به این مصیبت که دامن انگلیس را فرا گرفته اصلا ناراحت نمیشویم و خوشحال هم می‌شویم، پس جناب عالی‌ قرص هاتو بخور که از معرکه خیلی‌ عقبی.
جمعه 21 مهر 1391 - 10:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.