توقف پروازهای بریتیش ایرویز ، ایرفرانس و تاجیکستان به ایران

پس از انکه شرکت مالزیایی "ایر آسیا" پرواز به ایران را متوقف کرد، سه شرکت هواپیمایی دیگر نیز پرواز به تهران را متوقف کردند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب؛ بریتیش ایرویز، شرکت هواپیمایی انگلیس اعلام کرد که از این پس تا اطلاع بعدی،‌ پروازهای خود به تهران را متوقف می کند.

برتیش ایرویز در اطلاعیه ای اعلام کرد: آخرین پرواز این شرکت از فرودگاه هیثرو لندن به تهران، روز جمعه ۱۲ اکتبر جاری برابر با ۲۱ مهرماه خواهد بود و آخرین سرویس تهران به لندن نیز یک روز بعد، در روز شنبه ۱۳ اکتبر و به عبارتی ۲۲ مهرماه پرواز خواهد کرد.

بریتیش ایرویز همچنین اضافه کرده که در زمستان امسال نیز پروازی بین لندن – تهران نخواهد داشت و پروازهای احتمالی آینده هم در دست مطالعه خواهد بود.

شرکت ایرفرانس نیز در وب سایت خود پرواز به تهران را با عبارت «فراهم نیست» مشخص کرده و از مسافران و متقاضیان به تهران خواسته است تا با دفتر این شرکت در دوبی تماس بگیرند.

سرویس هوایی تاجیکستان به ایران هم از روز سه شنبه متوقف شده است.

سخنگوی شرکت هوایی تاجیکستان گفته می شود که مقام های سرویس دهنده درفرودگاه تهران، تحویل سوخت مورد نیاز هواپیماهای خارجی را به پرداخت هزینه آن به ارزهای معتبر خارجی مشروط کرده اند.

این سخنگو گفته است که توقف پروازها موقتی است ولی به زمان از سرگیری پروازها اشاره ای نکرده است.

افزایش 50 درصدی قیمت بلیت

رییس سازمان هواپیمایی کشور از افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی تا دو هفته دیگر خبر داد.

کاپیتان حمید پهلوانی در این زمینه توضیح داده که برای تعیین نرخ بلیت هواپیما، فاکتورهای گوناگون و ازجمله ارز در نظر گرفته می شود و با تغییرات نرخ ارز، نرخ گذاری مجدد برای قیمت بلیت، اجتناب ناپذیر شده است.

پهلوانی ابراز میدواری کرده است که فرایندی ایجاد شود تا مشکل تعیین نرخ پرواز شرکت های داخلی و خارجی که گریبانگیر صنعت هوایی شده است، برطرف شود.

+152
رأی دهید
-75

fdsa60 - تهران - ایران
ما تو ایران به لطف آخوندها داریم به عصر حجر یا صدر اسلام نزدیک میشیم
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 00:26
boofekoor - مونترال - کانادا
بیرتیش و ایر فرانس چند ساله که پرواز ندارن به تهران . اون شرکت BMI هست جدیدأ قطع کرده ، یه شرکت کوچیک که زیر مجموعه بیرتیش هست و پرواز روزانه داشت به تهران .
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 00:07
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
فکر کنم از این به بعد باید سوار آخوندها بشیم تا با عبایشان پرواز کنند و سوخته‌شان نشادور هست ارزان و خود کفا.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 02:14
datis - سن دیگو - امریکا
گول بود به چمن آراسته شد، تو سرت دولت
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 04:03
tizzbinn - لوس انجلس - آمریکا
و لکن این طور نباشد که یک عدّه‌ای با هواپیما به مسافرت بروند و ما با قاطر. همه باید با قاطر به سفر بروند.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 04:11
tizzbinn - لوس انجلس - آمریکا
اقتصاد مال خر است. همون هاروارد رفته‌های بی‌شرف که اول انقلاب به خاطره قدرت، چشم روی همه چیز بستن، بیان جواب گوی باشن . تًف به روی اون خمینی حـ... و هر کی‌ باهاش هم کاری کرد که به زودی باید با قاطر و کالسکه جا به جا بشیم.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 04:09
zebbel - بوستون - آمریکا
کلا آقایون خودشون که میخوان برن نیو یورک که با ۱۰۰ همراه و هوا پیمای اختصاصی می‌رن. خوب چرا براشون مهم باشه که مردم چی‌ کار می‌کنن. اصلا چه معانی داره که در مملکته اسلامی کسی‌ بره به سفر. در ملکت اسلامی مردم فقط باید برن سفر حج. مگه آقا چند ساله پیش در فرمایشاتشون نگفتن که چه معنی داره که مردم برن به مکان‌های فسق و فجور.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 04:26
kamran irani - اصفهان - ایران
مبارک باشه بر ایرانیان این پیروزی ها. همون با اسب و الاغ و شتر به سبک صدر اسلام مسافرت کنیم خیلی بهتره.خاکی باشیم.بهترین حکومت دنیا رو هم که داریم.همه در رفاهند. همه چی آرومه. دیگه چی می گید؟ اینقدر ناشکری نکنید.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:21
Danilprimmer - لندن - انگلستان
شوخی میکنند؟ مگه اینها پرواز به ایران هم داشتند! BMI واگذار شد بخاطر همین هم دیگه پرواز به ایران نداره
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 09:50
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
فردا خامنه‌ای میگه خیالی نیست با قاطر سفر می‌کنیم! اسلام زنده بماند!
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 10:23
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بریتیش ایرویز و ایر فرانس خیلی‌ وقته که پروازی به ایران ندارند. برنامه پروازی بریتیش ایرویز را شرکت هوایی بی‌ ‌ام آی‌ به عهده گرفته بود (که ۱۰۰% تعلق به بریتیش ایرویز دارد). به زودی آوسترین ایر لاینز آتیش نیز پرواز‌هایش به ایران را قطع خواهد کرد. در حال حاضر هم پرواز‌های متعددی هر روزه از ایران به دوبی‌ به علت کمبود مسافر کنسل میشوند. درهم شده ۱۰۰۰ تومان. دیگه دوبی‌ هم نمی‌تونن برن. کلا مسافر خیلی‌ کم شده. یواش یواش امارات هم پرواز هاشو قطع میکنه، کلا سفارتخانه‌ها یکی‌ پس از دیگری بسته می‌شه و خلاصه علی‌ گدا می‌مونه و حوضش.
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 08:56
فراوانی - قطر - قطر
ولاکن شتر پرورش میدهیم وبجای هواپیما استفاده میکنیم واز سنت پیامبر اسلام پیروی میکنیم
‌پنجشنبه 20 مهر 1391 - 11:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.